https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/petr-palacky-na-praze-6-si-muzete-pozadat-na-peci-o-vzrostle-stromy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Petr Palacký: Na Praze 6 si můžete požádat o příspěvek na péči o vzrostlé stromy

25.10.2023
Často se setkáváme s tím, že prořezy vzrostlých stromů jsou drahé a pro majitele bývá ve výsledku levnější staré stromy pokácet. To ale rozhodně nechceme. Proto na šestce už několik let poskytujeme příspěvky na odbornou péči o vzrostlé stromy a nabízíme je mimo jiné těm, kteří přijdou zažádat o povolení ke kácení, i když kácení není nutné.
 
Získat je možné až 25 tisíc Kč. Žádosti je možné podávat průběžně, podle potřeby. Za letošní rok jsme zatím podpořili ošetření celkem pět desítek stromů – lip, jasanů, topolů, bříz a dalších.

Kromě toho průběžně přidělujeme malé příspěvky na ekologické projekty. Žádosti přijímáme rovněž průběžně a je možné získat až 10 tisíc korun. Letos jsme takto podpořili nádrže na dešťovou vodu, pořízení kompostérů, vylepšení květinových záhonů v předzahrádkách i ve vnitroblocích, výsadbu stromů a keřů, ale třeba i monitorování ptáků v oboře Hvězda. Celkem zatím 27 podpořených žádostí.

Máte také „svůj“ strom nebo „svůj“ projekt? Dotaci udělujeme jak dopředu, tak zpětně na úhradu nákladů, které již byly realizovány. Podmínkou je, aby se jednalo o náklady vzniklé v kalendářním roce 2023.

Během ledna 2024 budeme od vás požadovat zprávu o realizaci a fotografie, v případě „stromových“ dotací i podrobné vyúčtování nákladů. A pozor! Žádosti přijímáme už jen do 31. října 2023. Potom musíme z administrativních důvodů udělat dvouměsíční přestávku.

Znovu program otevřeme v lednu 2024, některé parametry budou mírně upraveny a zpřesněny, ale základní princip dotací a darů zůstane beze změn.


reklama

 
foto - Palacký Petr
Petr Palacký
Autor je radní pro životní prostředí a klima na Praze 6, je členem Strany zelených.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

25.10.2023 17:13
Pokud má erár prostředky na takové výdaje, tak to ukazuje, že by šlo snížit daně.
Odpovědět

Radek Čuda

30.10.2023 16:40 Reaguje na Richard Vacek
Problém je ten, že na tyhle kraviny peníze "šestka" má a na důležitější věci ne.
Odpovědět
HH

Honza Honza

27.10.2023 06:47
hlavně by se mělo v létě zalévat stromy, aby přežily, jsou Ukrajinci, nezaměstnaní, bezdomovci, vězni. Město by mělo tuto práci organizovat. Nevím, kdo se přihlásí na odbornou práci prořezání stromů? To spíš svěřit odborné firmě (která by si mohla nabrat neodborné pomocníky)
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist