https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/uklidme-svet-2021-ve-velke-fotogalerii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ukliďme svět 2021 ve velké fotogalerii

5.12.2021 07:53 | PRAHA (Ekolist.cz)
Foto | Tomáš Polák / Ukliďme svět
S blížícím se koncem roku přináší Český svaz ochránců přírody letošní výsledky kampaně „Ukliďme svět“. Ochotu lidí uklidit odpady z přírody dokumentuje velká fotogalerie.
 
Akce se letos zúčastnilo přes 21 000 registrovaných dobrovolníků, kteří po celé České republice sebrali více než 200 tun odpadu.

Ukliďme svět 2021 ve velké fotogalerii

předchozí    další
ZŠ Komenského, Jablonné v Podještědí.
ZŠ Komenského, Jablonné v Podještědí.
ZŠ Komenského, Jablonné v Podještědí.
ČSOP RS Iris
ČSOP RS Iris
ČSOP RS Iris

Vodákům déšť nevadí.
Vodákům déšť nevadí.
Střední průmyslová škola Vlašim
Benešov
Benešov
Dětský domov, základní škola speciální, praktická škola, školní jídelna, Jaroměř.
Drahoňův Újezd
Drahoňův Újezd
úklid černé skládky na Velkém Kosíři.
Ukliďme Hloučelu.
Ukliďme Malešický lesík.
Ukliďme pískovnu
Ukliďme si Hloučelu.
Ukliďme si Hloučelu.
Ukliďme svět - Ukliďme Kunratice.


Unhošťské odpadkobraní
ZSMS Hvožďany

Do úklidu se zapojilo 213 škol, táborů a dětských oddílů. Ochránci také oznámili datum hlavního jarního úklidového termínu, který bude příští rok 26. března.

A zároveň přichází s novou velkou výzvou: „Darujte přírodě vánoční dárek tím, že si z ní něco odnesete. Třeba pytel plný odpadků!

Cílem akce Ukliďme svět je odstranit nelegálně vzniklé černé skládky a pohozené odpadky. Kampaň Ukliďme svět v Česku od roku 1993 organizuje Český svaz ochránců přírody, je součástí globální akce Clean Up the World. Do kampaně se každoročně zapojují tisíce dobrovolníků. V letech 2017 až 2020 se konala společně s kampaní Ukliďme Česko. Od letoška však pokračuje opět samostatně.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

BK

Bohumila Králová

19.12.2021 12:28
Dobrý den všem! Bydlím v Praze u jednoho velkého parku a tady jednou za čas pořádáme hromadné uklízení v přírodě. Rádi se toho s přítelem účastníme, nejen, že mě to baví, ale mám pocit, že je to i prospěšné. vždycky mě ale zarazí, kolik odpadků se nasbírá! Nedávno jsem si pořídila novou pořádně teplou bundu z tohoto webu: https://armik.cz/. Tak mi alespoň nebude zima! :-)
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist