https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/provoz-na-silnici-prvni-tridy-u-ceske-lipy-komplikoval-uprchly-emu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Provoz na silnici první třídy u České Lípy komplikoval uprchlý emu

25.3.2021 02:29 | Č. LÍPA (ČTK)
Emu je po pštrosovi druhý největší nelétavý pták. Na zemi je velmi rychlý, tedy nesnadno polapitelný, dokáže běžet rychlostí až 48 kilometrů za hodinu. Chovatel si dva dvouleté emu přivezl v úterý, utekli mu dnes ráno.
Emu je po pštrosovi druhý největší nelétavý pták. Na zemi je velmi rychlý, tedy nesnadno polapitelný, dokáže běžet rychlostí až 48 kilometrů za hodinu. Chovatel si dva dvouleté emu přivezl v úterý, utekli mu dnes ráno.
Provoz na silnici první třídy poblíž České Lípy komplikoval ve středu ráno uprchlý emu. Chovateli z Pihelu utekli dva, chytit zatím stačil jen jednoho. Na webu policie o tom informovala policejní mluvčí Ivana Baláková. Policie žádá, pokud někdo ptáka připomínajícího pštrosa uvidí, aby zavolal ihned na telefonní číslo 770 620 474.
 

Emu je po pštrosovi druhý největší nelétavý pták. Na zemi je velmi rychlý, tedy nesnadno polapitelný, dokáže běžet rychlostí až 48 kilometrů za hodinu. Chovatel si dva dvouleté emu přivezl v úterý, utekli mu dnes ráno. Jeden z nich ohrožoval provoz na silnici 9 krátce po 7:00 z České Lípy na Pihel.

Exotického ptáka nejprve spatřila řidička v úseku mezi Českou Lípou a odbočkou na Častalovice. "Naštěstí na něj včas zareagovala a on se potom, co její vozidlo obešel, vydal po silnici směrem na Českou Lípu," uvedla Baláková. O pár minut později pták přebíhal ze strany na stranu silnici první třídy u odbočky na letiště Lada před Českou Lípou.

"Zcela tu zastavil dopravu. Je možné, že zde propadl panice kvůli svodidlům na obou stranách silnice, které mu bránily v úniku z místa," uvedla Baláková. Emu ale dokázal i odtud zmizet ještě před příjezdem policistů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

25.3.2021 11:06
Je zajímavé, že ještě nikoho nenapadlo vysadit tyto pštrosy do naší přírody. V Německu žije populace asi 150ti ptáků. Bylo by to vzrůšo, kdyby šel někdo na bažanty a naráz proti němu vyjde pštros. -)))
Odpovědět
kk

karel krasensky

25.3.2021 15:35 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Zdravím.Ta myšlenka má néco do sebe.Pštrosi by mohli sloužit jako potrava pro vlky
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

25.3.2021 17:39 Reaguje na karel krasensky
Proč by se vlci honili za nějakým ptákem, když si mohou vybrat z pestré nabídky z domácích chovů a to beztrestně.
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

25.3.2021 20:07 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Co beztrestně, jen co se oteplí, budou zaměstnanci AOPK za vydatného přispění dobrovolníků z řad ochránců velkých predátorů, co tady v minulosti byli, stříhat ploty oplocených pastvin a sem tam se na pastvině vlk nažere a jedna koza zůstane celá a možná i žívá. Dokonce!
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist