Petr Otčenášek: Klima a jaderná energie: Otázky jsou špatně položené
2.1.2008
Obě otázky jsou mimo. Emise porostou, jen Čína, Indie a Brazílie budou za 20 roků produkovat 70 % současných světových emisí. Spalovací procesy nesníží intenzitu pokud bude co spalovat a to ještě 40 let bude, a proto ani u současných zemí produkce emisí neklesnou.
reklama
Pokud klimatologové tvrdí, že růst hladiny oceánů vyžene stovky milionů lidí z jejich sídlišť, tak o čem hovořit ve vztahu k současným o forward looking jaderným technologiím.
Takto položené otázky jsou v triviální poloze, která není pro mne námětem.
Poznámka serveru Ekolist.cz: Ve Fóru Ekolistu hodláme nově publikovat vyžádané komentáře zainteresovaných osobností k aktuálním tématům. Všichni oslovení budou mít stejné zadání tématu. Na úvod seriálu vybrala redakce téma: "Je větší využívání jaderné energie cestou, jak snížit emise skleníkových plynů? Je nebezpečnost jaderné energie větší nebo menší než nebezpečí změn klimatu?" O komentář k tomuto tématu jsme požádali:
|
reklama
Petr Otčenášek
Autor je členem Nezávislé odborné komise pro posouzení energetických potřeb České republiky v dlouhodobém časovém horizontu, poradního orgánu vlády.
Autor je členem Nezávislé odborné komise pro posouzení energetických potřeb České republiky v dlouhodobém časovém horizontu, poradního orgánu vlády.
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou
diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem
Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného
textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Dle meho nazoru - 2. 1. 2008 - M.Z.Autor chtel dle meho nazoru rici, zezadna realna cesta ke snizeni celkovych emisi, tedy krome vyhubeni lidstva, podstatneho snizeni jeho pocetnosti ci drastickeho snizeni jeho energetickych potreb neexistuje... To nic nemeni na faktu, ze jaderna energie je nesrovnatelne ekologictejsi (z lokalniho hlediska te zeme, ani nemusime brat v potaz nejake pofiderni "globalni" hledisko, ktere se pres vsechna Kyota a Bali stejne nikdy globalne neprosadi...) nez energie "fosilni" ci "obnovitelna". Zvlaste male vyspele zeme, jako je nase, by ji mely co nejintensivneji vyuzivat. |