https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/martinn-mach-ondrej-vahate-komu-to-hodit-proletnete-si-co-kdo-slibuje-v-ochrane-prirody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Martin Mach Ondřej: Váháte, komu to hodit? Prolétněte si, co kdo slibuje v ochraně přírody

19.10.2017
Volte. Je to vaše právo.
Volte. Je to vaše právo.
Volby do poslanecké sněmovny jsou za dveřmi. Gratuluji všem, kteří jsou již pevně rozhodnutí a vědí, komu „to hodí“. Na ně se nyní neobracím. Tyto řádky jsou určeny těm lidem, kteří váhají či dokonce vůbec nevědí. Pokud je vám život a životní prostředí milé, třeba vám pomůže prolítnout si, co v ochraně přírody která strana slibuje a jaké jsou postoje stran k vybraným ekologickým tématům.
 

Ekolist.cz oslovil s anketními otázkami všechny strany, které se ucházejí o váš hlas. Ptali jsme se, jaký mají postoj k vyloučení veřejnosti z povolovacích řízení. Ptali jsme se, co si myslí o situaci, v jaké je hledání trvalého úložiště jaderného odpadu (trochu se to „šprclo“) a co s tím chtějí dělat.

Ptali jsme se, co konkrétně chtějí dělat pro ochranu zemědělské půdy. Ptali jsme se, zda a kde by se měly stavět nové přehrady.

Ptali jsme se, zda podpoří dostavbu jaderných elektráren (A Eduard Sequens z Cally nás pak upozornil na to, že dostavba něčeho, co je hotové, je nonsens). Ptali jsme se, co je podle dané strany největší ekologický problém Česka.

A také jsme se zeptali, kdo by měl být příštím ministrem životního prostředí a proč. Jednotlivé odpovědi na anketní otázky hledejte zde.

Kromě toho jsme prošli volební programy těch stran, které podle našeho hrubého odhadu mají šanci se do parlamentu dostat. Nebylo v našich silách projít úplně všechny programy.

Výtah toho nej co kdo v ochraně životního prostředí slibuje najdete tu: ANO 2011, KSČM, ČSSD, TOP 09, Piráti, STAN, KDU-ČSL, SPD, Svobodní, ODS a Zelení.

Jak se politické strany staví k ochraně zvířat?

Pomohlo vám to? Máte pocit, že to byla smysluplná práce? Můžete nás podpořit darem. Ono se to totiž samo nenapíše:)


reklama

 
Martin Mach Ondřej

 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LB

Lukas B.

19.10.2017 15:09
se vší úctou, pane autore, rozhodovat se prioritně podle postoje k "ochraně přírody", čili podle tématu marginálního (jakkoli zapadajícího do kontextu té či oné strany), je poněkud nezralé. podstatná témata jsou 1. k jakému zřízení by měla tato země směřovat (na ose demokracie x oligarchie a na ose svoboda x regulace) a 2. kam by měla tato země směřovat geopoliticky (tj. zejména vztah k EU a jejímu hegemonovi, viszegrad, vztah k nato, vztah k rusku).
a to mám zviřátka a kytičky moc rád.
Odpovědět
Martin  Mach Ondřej

Martin Mach Ondřej

19.10.2017 15:59 Reaguje na Lukas B.
Však já také netvrdím, že to má být jediné hledisko. Jen že to může někomu pomoci se rozhodnout.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist