Miroslav Patrik: V demokracii je právo na kritiku legitimní - malešická spalovna
Není totiž pravdou, že „vyšlo najevo, že za těmito protesty nemusely být jen ekologické zájmy“ a ani to, že by firma A.S.A., která se věnuje skládkování, předala některému z těchto sdružení 250 tisíc Kč na kritiku spalovny. Kaizr si tehdy vše vymyslel a Šimek nyní jeho blud opakuje a šíří. Přitom jako profesionál jistě ví, že časopis Týden pak červnu 2002 otiskl v článku „Děti Země: A.S.A. nás neplatí“ odpověď Dětí Země, která všechna nařčení popřela, a v červenci 2002 i odmítající odpověď firmy A.S.A.
Celá kapitola o činnosti obou sdružení je tak dvěma nepravdivými větami amatérským způsobem zbytečně znehodnocena. Ač se to může zdát zvláštní, tak prostě existují lidé, kterým nejde jen o peníze, ale chtějí žít v příznivém životním prostředí. Proto se v rámci demokratického režimu snaží ovlivnit rozhodování úředníků a politiků a informovat o své činnosti nezávislá média.
Neexistující kauzu tehdy také trefně popsal Miroslav Šuta zde. ,
reklama
Online diskuse
čisté životní prostředí - 9. 2. 2012 - fafnirtím míní Děti země skládku.Taky dobrý.Však oni se majitelé skládek odvděčí.Takhle se to zbytečně spálí a to navíc v kogeneraci jako v Malešicích. |