https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/petrn-styblo-poslanec-bauer-a-hospodarsky-vybor-psp-a-bez-kontroly-vsechny-narodni-parky-zastavime?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Petr Stýblo: Poslanec Bauer a Hospodářský výbor PSP: A bez kontroly všechny národní parky zastavíme!

5.5.2021
Na ilustračním snímku výstavba apartmánových bytů na Horních Mísečkách.
Na ilustračním snímku výstavba apartmánových bytů na Horních Mísečkách.
Foto | archiv / Ekolist.cz
Pozměňovací návrh poslance Jana Bauera (ODS) k stavebnímu zákonu je jednoznačný – odebere kompetence ochraně přírody, co se týče povolování výstavby ve všech chráněných územích, tedy i v národních parcích! Jeho případné schválení Sněmovnou umožní v parcích masovou výstavbu apartmánů, hotelů, skiareálů, …čehokoliv… MŽP se postavilo proti tomuto návrhu, ale i přesto ho Hospodářský výbor PSP schválil!
reklama

 
Komu bude prospěšné, že koalice SPOLU dle svého programu hodlá zdvojnásobit plochu nejpřísněji chráněných území a vytvořit další dva nové národní parky? A mezitím její poslanec úspěšně prosazuje umožnění výstavby v chráněných územích bez jakékoliv kontroly orgánů ochrany přírody? Český svaz ochránců přírody (ČSOP) s velikými obavami sleduje vývoj projednávání návrhu nového stavebního zákona. Musí bohužel konstatovat, že, jak mnohokrát přepracovávaný vládní návrh, tak podané komplexní pozměňovací návrhy i řada dalších podaných a chystaných pozměňovacích návrhů nijak nezohledňují právo občanů na zdravé životní prostředí, bohatou krajinu a biodiverzitu. Naopak. To málo pozitivního, co vláda změnila proti původnímu návrhu Hospodářské komory, bylo při projednávání ve výborech vráceno zpět v ještě horší podobě. Návrh poslance Bauera jenom ilustrativně dokazuje, o co především tvůrcům tohoto zákona jde. Příroda to opravdu není. ČSOP vyzývá poslance, aby nehlasovali pro žádnou z variant tohoto škodlivého zákona a vrátili ho k přepracování.
reklama

foto - Stýblo Petr
Petr Stýblo
Autor je ředitel Kanceláře Českého svazu ochránců přírody.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (7)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

5.5.2021 11:00
Vždyť se nyní zastavují i s kontrolou, zvlášť těmi " rovnějšími .
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

5.5.2021 16:42
ODS (nejedná se zdaleka jen o zmíněného poslance Jana Bauera) má v jižních Čechách pověst strany, která by národní park Šumava nechala klidně zastavět hotely, skiareály apod. Kdyby jí to zákon umožnil, tak klidně i v těch přírodně nejcennějších územích. O skutečnou ochranu přírody jí nikdy nešlo! Proto je pro mne nevolitelná.
Odpovědět

Jirka Černý

5.5.2021 17:17 Reaguje na Majka Kletečková
Pro mně je nevolitelná strana která do svých řad přijme člověka jako je Novotný. Takže jsme zajedno jen z jiných důvodů.
Odpovědět
Katka Pazderů

Katka Pazderů

5.5.2021 18:17
No jo, ale koho volit, že? Jedinou stranou, která to s životním prostředním myslí vážně, je Strana Zelených. A měla by i 7 %, jen kdyby všichni, kdo to také myslí s životním prostředím vážně, Zelené podpořili.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.5.2021 21:42 Reaguje na Katka Pazderů
Naším největším a vypadá to jako přímo fatálním problémem je Babišova vláda. Ale zelení rozhodně nemají šanci ho porazit.
Odpovědět
ak

antonín krahula

5.5.2021 20:22
Co čekat od takového „poslance?“
Odpovědět
AV

Adin Vyhlídka

6.5.2021 22:40
- poslanec Bauer a jemu podobní žijí s myšlením "po nás potopa". Upírají příštím generacím právo na život v kvalitní, čisté přírodě a krajině. Všichni slibovali šetrné nakládání se svěřeným majetkem, aby jej mohli předat další generaci v nezničeném stavu...!
Odpovědět
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

TOPlist