https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/poslanci-a-senatori-otevreny-dopis-premierovi-s-vyzvou-k-okamzitemu-odvolani-ministra-karla-havlicka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Poslanci a senátoři: Otevřený dopis premiérovi s výzvou k okamžitému odvolání ministra Karla Havlíčka

26.3.2021
Jaderná elektrárna Dukovany, ilustrační snímek.
Jaderná elektrárna Dukovany, ilustrační snímek.
Vážený pane předsedo vlády,
my, níže uvedení členové Parlamentu ČR, Vás tímto vyzýváme k okamžitému odvolání ministra Karla Havlíčka ze všech vládních postů. Svým jednáním totiž ohrožuje bezpečnost naší země.
 

Bezpečnostní služby státu jasně doporučily nezvat Ruskou federaci do výběrového řízení na dostavbu Dukovan, odmítá to rovněž parlamentní opozice, bez jejíhož souhlasu nemá smysl projekt na dvacet let dopředu spouštět. Shoda ohledně možného přizvání Rosatomu do tendru ostatně není ani ve vládě samotné. Všechny tyto instance hodlá ministr Havlíček nyní obejít a zahájit tendr sám za sebe. Pokyn od jeho ministerstva, aby ČEZ oslovil čtyři uchazeče a předal jim zadávací dokumentaci, není nic jiného, než faktické zahájení tendru, jakkoli o tom ministerstvo s tzv. bezpečnostním dotazníkem mlží.

Naše země se právě nachází v ekonomicky i společensky nejkritičtějším období za desítky let. Podnikatelé, živnostníci a celé sektory naší ekonomiky bez nadsázky bojují o přežití. Země je ve stavu nouze. Veškerá pozornost ministra (a nezapomínejme, že Karel Havlíček vede ministerstva hned dvě) má být soustředěna na to, jak pomoci našim podnikatelům a ekonomice přečkat současnou krizi a co nejrychleji se po ní postavit na nohy. A také, jak pro to co nejstrategičtěji využít přes 170 miliard Kč z evropského fondu obnovy.

Ministr Havlíček se v této krizové situaci však stará o to, jak zajistit účast Rosatomu v projektu dostavby Dukovan. Tím jasně dokazuje, že zájmy naší země pro něj nejsou na prvním místě. Ministr Havlíček ohrožuje bezpečnost České republiky a měl by být okamžitě odvolán.

S pozdravem

Senátoři
Marek Hilšer
Mikuláš Bek
David Smoljak
Marek Ošťádal
Jan Horník
Miroslav Balatka
Jan Sobotka
Alena Dernerová
Karel Zitterbart
Václav Chaloupek
Pavel Kárník


Poslanci
Helena Langšádlová
Pavel Žáček
František Kopřiva
Petr Gazdík
Jan Farský
Tomáš Martínek
Ondřej Benešík
Jan Lipavský


reklama

 
Poslanci a senátoři

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (285)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

26.3.2021 16:05
Děkuji statečným poslancum a senátorum,že nepodlehli ruské a čínské propagandě.Tyto totalitní diktatury ovlivnují myšlení našich obyvatel prostřednictvím 5g sítí.Slabší jedinec muže podlehnout.Proto noste stejně jako já čepičku z alobalu.která spolehlivě blokuje dezinformační vlny
Odpovědět
MG

Milan G

26.3.2021 16:43
....Pokyn od jeho ministerstva, aby ČEZ oslovil čtyři uchazeče a předal jim zadávací dokumentaci, není nic jiného, než faktické zahájení tendru, jakkoli o tom ministerstvo s tzv. bezpečnostním dotazníkem mlží....pokud je toto tvrzení pravda, pak je to jenom dobře.


Vám všem co jste se pod ten pamflet podepsali rozumím, vám vadí, že nebudete u toho když se bude rozdělovat ten balík peněz při stavbě JE. Ta bezpečnost je jen druhotný problém, pokud ne tak by jste se museli zrovna tak vymezovat proti plynu nebo proti dodavateli paliva do JE jímž je nyní ruská firma. A to neděláte, jste směšní.

Jinak pár senátorů a kolik mělo voličů: Wagenknecht 10300 hlasů, Hilšer 11900 hlasů, Bek 8800 hlasů, Smoljak 7000 hlasů, Balatka 6900 hlasů, Horník 8100 hlasů atd. atd. Poslouchejte vy chytráci jeden vedle druhého mluvíte pouze za tu množinu lidí, kteří vás volili a že jsou to úplně směšné počty je nabíledni, proto vám doporučuji trochu pokory a držte se hesla mluviti stříbro, mlčeti zlato.

Poslanci to samé, Langšádlová za stranu TOP09,kterou volilo celostátně cca 260 000 lidí, Farský ze STAN téměř to samé.

Bohužel neexistuje možnost odvolávat jednotlivé poslance a senátory, škoda. Fakt je, že parlament by asi zůstal asi prázdný :-))
Odpovědět
kk

karel krasensky

26.3.2021 16:48 Reaguje na Milan G
Možná jim Westinghouse něco nasypal na podzimní volební kampan tak vřeští jako havrani na stromech
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

27.3.2021 13:09 Reaguje na karel krasensky
bloky umí postavit víc firem... to je otázka geopolitiky a jaký vítr od nás fouká.
Odpovědět
sv

26.3.2021 17:31 Reaguje na Milan G
Ano, agent bureš už měl být dávno odvolán.
Odpovědět
JM

Jan Marján

26.3.2021 19:44 Reaguje na
A na jeho místo někoho z tohoto seznamu výkvětu národa.
Odpovědět
sv

26.3.2021 21:57 Reaguje na Jan Marján
Kdokoliv. Líp než bureš to zvládne i opice.
Odpovědět
MG

Milan G

27.3.2021 13:40 Reaguje na
To možná, ale rozhodně ne ti co jsou pod tím pamfletem podepsaný.
Odpovědět
sv

27.3.2021 14:42 Reaguje na Milan G
No pod pamfletem zvaným "bezpečnostní dotazník" je podepsaný havlíček, bureš a hradní čučkař. A stále platí, že to co předvádějí i opice zvládne lépe.
Odpovědět
MG

Milan G

27.3.2021 15:03 Reaguje na
Bavíme se o pamfletu, který je uveden výše. A stále platí možná ano, ale ne ti co jsou pod tím pamfletem podepsáni.
Odpovědět
sv

27.3.2021 19:42 Reaguje na Milan G
Ano, bavíme se o pamfletu jménem "bezpečnostní dotazník". A ti co jsou pod ním podepsání možná zvládnou úklid na nádražním wc.
Odpovědět
MG

Milan G

29.3.2021 13:37 Reaguje na
Tak o tom bych si dovolil pochybovat.
Odpovědět
sv

31.3.2021 13:31 Reaguje na Milan G
Máš pravdu, bureš a hradní čučkař by nezvládli ani to wc.
Odpovědět
VK

Vladimír Křivonoska

26.3.2021 17:46 Reaguje na Milan G
Ano,je to pamflet skupiny poslanců a senátorů, které volila hrstka lidí. Jedná se o chytráky, kteří rozumí leda KOZE OD OCASU K NOZE. Díky za přesný postřeh.
Odpovědět
SB

Stanislav Bojko

28.3.2021 14:32 Reaguje na Vladimír Křivonoska
Bingo!!
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

27.3.2021 13:07 Reaguje na Milan G
to, kolik lidí volilo jakého senátora vůbec nic o senátorech samotných nevypovídá ale spíš o voličích...a mandát je od voličů, tedy je volený není jmenovaný, proto odvolání není možné, pokud není zákonem stíhaný.
Odpovědět
MG

Milan G

27.3.2021 13:24 Reaguje na Jaroslav Řezáč
Pane Řezáč dovolím si nesouhlasit. Kolik lidí volilo toho či onoho senátora, právě vypovídá něco o tom člověku, jak zaujal a proč anebo proč byl nevolitelný atd.

S tím mandátem máte pravdu, to o tom odvolání bylo spíš takové řečnické povzdechnutí.

Vzpomeňte jak vláda nedávno žádala nouzový stav a opozice jim to nepotvrdila. Vláda to pak vzala přes hejtmany a prošlo to, upozorňuji, že opozice má naprostou většinu hejtmanů. No a pak skupina senátorů, opět z opozičních stran, podala stížnost na ten postup k ÚS pro porušení ústavy. Tak tomu se už jen můžu hořce smát, co to je za kašpary proboha? Jenom za tohle si ti kdo se tohoto hořkého divadla zúčastnili nakopat do zadku a vyhodit z parlamentu. Když vy budete podobným způsobem pracovat, co se vám stane? Budete to váš zaměstnavatel tolerovat? Asi ne. A my všichni to musíme tolerovat a přehlížet co tady oni vyvádí, a čekat leta na to až přijdou nové volby, to je špatně.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

29.3.2021 20:42 Reaguje na Milan G
Jojo...
Pocit marnosti a smutku má člověk i v jiných případech.
Třebas když sleduje, jak desítky, ba stovky vědeckých kapacit z oborů epidemiologie, virologie atd. se dohaduje o tom, co by se mělo dělat a co ne, například jestli žáci mají nebo nemají chodit do školy. AS pak jeden student podá žalobu - a o tom, co má škola udělat, rozhodne jeden soudce. Což jistě není hlupák, když udělal práva - ale o tom, co je správné dělat při epidemii, toho neví o nic víc než příslovečná bába Dymáková.
Odpovědět
RV

Richard Vacek

26.3.2021 16:56
To je seznam politiků, kterým to myslí stranicky? V tom případě není úplný, existuje jich ještě pár dalších, kteří upřednostňují hloupé rozhodnutí pokud je politicky správné.
Odpovědět
sv

26.3.2021 17:31
Je zbytečné psát agentu burešovi, aby odvolal havlíka, když havlíček je v tomto ohledu jen poslušný kašpárek agenta bureše a ten zase je poslušným kašpárkem hradního čučkaře.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 08:14 Reaguje na
A hradní čučkař je poslušným kašpárkem Kremlu. To jsme to někam za 30 let dotáhli.
Odpovědět
PE

Petr Eko

27.3.2021 10:42 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane Hanzl, Vy ste asi velice negatívní člověk, že ano.. To jen úvodem.
Asi ale netušíte, že budoucnost má Rusko a Čína, takže můžeme děkovat panu Zemanovi, že má s panem Putinem a Si-Ti nadstandardní vztahy. A věřte, dějiny pana Zemana ocení, na to vemte jed.
Jak jsem psal níže - náš malý stát NENÍ SUVERENNÍ a musíme patřit k nějakému bloku. Bud Západ (ten ne, jde do pekel) nebo na Východ. Tam je budpoucnost.
Opravdu pochopte, že když byl západ před 20 lety vzorem, a RUsko naopak, tak dneska se kolo dějin otočilo a jede to obráceně. Západ bude klesat (rozhodnutí GLOBÁLNÍCH ELIT, s tím nic nikdo neudělá) a Východ se stane centrem světa. Rusko politicky, Čína hospodářsky.
S tímto se smiřte.
A nedávejte svou negatívní náladu tak najevo, nepůsobí to dobrým dojmem, kazíte si své jméno.
Pěkný víkend.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 16:19 Reaguje na Petr Eko
Úžasné. Že je komunismus budoucnost lidstva jsem poslouchal od narození a zrazu plesk!!
Celý sovětský blok zbankrotoval, rozpadl se a Rusko je dnes zaostalá feudální despocie, která se živí pouze vývozem surovin.
Mě na tyhle demagogie prostě nenachytáte, Rusi už od Leninových dob stále tvrdí, že Amerika je na kraji bankrotu a rozpadu. A jak to celé dopadlo?
Čína je despocie východní, která se sice ohání komunismem, ale jede tam taky tvrdý feudalismus postavený na otrocká práci.

Tohle skutečně není budoucnost světa, jenže oni dokáží přesvědčivě lhát.
Budoucnost je v demokracii která ovládá prakticky svět a ještě dlouho si toho asi užijeme, pokud nebudeme úplně blbí a nenecháme se zotročit zase Ruskem.

Mě skutečně uráží, když mě reprezentuje zcela invalidní jedinec absolutně neschopný vykonávat svůj úřad a ještě agent nepřítele. To mě hlava fakt nebere.
Putin jím hluboce pohrdá (ani na návštěvu ho nepozve) a Číňan jakbysmet, pouze návštěcva Vastrčila jim řekla, že ještě nejsme jejich votroci.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

26.3.2021 17:38
Co jméno to odborník na energetiku a bezpečnostní problematiku.

Parta všeználků, kteří nepoznají piliňáky od hrnce na zavařování.
U večer neusnou dokud jim maminka nepřečte pohádku O zlém Ivanovi aneb jak Váňa podvedl českého Honzu.
Odpovědět
sv

26.3.2021 18:01 Reaguje na Miroslav Vinkler
Schválně, jaký je názor odborníků na bezpečnost z BIS a jaký je názor na odborníků na jadernou energetiku jako třeba Drábová? Pohádky o zlém Ivanovi bude po zkušenostech s rosatomem vykládat orbán svým vnoučatům.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 08:17 Reaguje na Miroslav Vinkler
Co zase plácáte za pitomosti??
Dostavba JED je POLITICKÁ záležitost a tihkle pánové jso politici, na rozdíl od zkorumpovaného Bureše!! Ten vždy hlásal že není politik, tak by měl táhnout, my chceme ve vládě politiky, kteří mají zájem o prosperitu Česka ane jen Agrofertu.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

27.3.2021 11:46 Reaguje na Pavel Hanzl
Politickou záležitost v tom vidí (přesněji HLEDÁ) ten, kdo chce řešit energetiku z hlediska idejí a ne z hlediska optimálního výsledku a optimálního poměru výkon-cena.

Což se stalo standardem. Nejen v energetice, ale v té je to nejnápadnější. Politicky se prosazují projekty, u kterých je výsledek nejistý, zato ceny jsou astronomické.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 16:23 Reaguje na Karel Ploranský
Hluboký omyl. Klíčový prvek energetiky má velmi silný vyděračský potenciál a to je už politikum.
Nejde o žádné ideologie, ale o bezpečnost státu, jen demagogové s tím šibují a lžou.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

27.3.2021 17:59 Reaguje na Pavel Hanzl
Demagogii a lži tu předvádíte hlavně vy. O tom se přesvědčujeme téměř denně.
Odpovědět
KT

Karel Tejkal

26.3.2021 18:35
Také vám někdy připadá, že největším ohrožením naší energetické bezpečnosti jsou zejména někteří naši političtí představitelé?
Odpovědět
MB

Miroslav Beran

26.3.2021 18:48
Pro všechny pro Ruské trolly a pohůnky toto si přečtěte a pak něco kritizuje.
https://www.forum24.cz/jak-spadlo-do-ruske-jaderne-pasti-madarsko-a-jak-ho-to-prijde-dost-draho/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_req_id=ENnPkv9Epvm-202103261641&dop_id=11012929
Odpovědět
SK

Stanislav Korpass

26.3.2021 19:03 Reaguje na Miroslav Beran
Ideologickým výblitkům z článků forum 24 ,může věřit jen člověk mdlého rozumu,bez vlastního názoru ,hltající objektivní zpravodajství čt 24.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

26.3.2021 19:43 Reaguje na Miroslav Beran
Tak jsem si to přečetl. Dva čeští redaktoři s odkazem na maďarský zdroj blábolí o strašném tajemství Orbán- Putin, a ohrožení téměř evropské bezpečnosti. Blábol se jmenuje "Jak spadlo do ruské jaderné pasti Maďarsko a jak ho to přijde dost draho"

Takový ubohý guláš neuvaří ani v poslední ratejně v Hortobagy puszta , řadu "strašně tajných věcí" lze běžně dohledat vč. parametrů rusko-maďarské smlouvy.
Ale ať mluví jiní :
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/hu/IP_17_464
Evropská komise dospěla k závěru, že finanční podpora poskytnutá Maďarsku na výstavbu dvou nových jaderných reaktorů Paks (Paks II) zahrnuje státní podporu. Komise schválila tuto podporu podle pravidel EU o státní podpoře a na základě závazků Maďarska omezit narušení hospodářské soutěže.

Evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová uvedla: „ Maďarsko se rozhodlo postavit jadernou elektrárnu Paks II a má na to právo podle smluv EU.Podle smluv o EU mohou členské státy svobodně určovat svůj energetický mix a rozhodovat se investovat do jaderné energie.

nebo

Podle maďarského Ústavního soudu je ochrana utajovaných skutečností Jaderná elektrárna Paks 2 v souladu se zákonem (15.1.2021)

dostupné zde :
https://hvg.hu/itthon/20210115_Az_Alkotmanybirosag_szerint_rendben_van_a_paksi_titkolozas

Český blábol napsal Jan Janďourek, Forum 24 a odvolává se m.j. na
Respekt 29. dubna 2019 z článku Jiřího Nádoby.

Dejte mi polovinu odměny těchto dvou výtečníků a napíši vám skutečně objektivní a nestranný článek k JE PAKS 2 za který se nebudu stydět a kde budou uvedeny ověřitelné zdroje.

Alespoň už víte , jaká se vede informační válka z českých kutlochů listů nevalné pověsti.
Odpovědět
sv

26.3.2021 22:12 Reaguje na Miroslav Vinkler
A co mají maďarské dotace na stavbu odkývané bruselem, společného s rusáckou neschopností dodržovat termíny, a to už ve stádiu dodání dokumentace pro vydání stavebního povolení a s neschopností dodržovat rozpočet. https://intellinews.com/hungarian-government-acknowledges-delay-at-paks-nuclear-power-plant-171884/
Odpovědět
JM

Jan Marján

26.3.2021 22:27 Reaguje na
Jen pro zajímavost. JE Astravec v Bělorusku zahájení stavby 8.11.2013, do sítě připojena 7.11.2020.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 08:33 Reaguje na Jan Marján
Astravec je trochu tajemný hrad v Karpatech, nikdo neví, kolik to stálo a kopu dalších věcí.....
Odpovědět
EN

Emil Novák

27.3.2021 08:36 Reaguje na Pavel Hanzl
Nevíte to asi jedině vy, informace jsou veřejně dostupné: https://www.world-nuclear.org/information-library/country-profiles/countries-a-f/belarus.aspx
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 09:01 Reaguje na Emil Novák
Jak co. Cenu jsem tam nenašel. Ale důležitější je, že Bělorusko, i kdyby se chtělo vymanit z ruského područí (což dokazuje masivními protesty), tak nemá šanci. Právě kvůli elektrárně Astravec.
Energetickou válku protu Rusku vyhrát nemůže, stejně, jak bychom nemohli vyhrát ani my, kdyby stavěl JED Rosatom.
Odpovědět
EN

Emil Novák

27.3.2021 09:22 Reaguje na Pavel Hanzl
1) Tak to neumíte hledat: "The basic overnight cost of the two units was put at $6.135 billion."
2) Bělorusko tuto elektrárnu stavělo právě proto, aby se vymanilo z naprosté závislosti na ruském plynu. To se podaří, stejně jako se to podařilo Ukrajině, která není závislá na Rusku, přestože provozuje 15 bloků sovětské výroby. Servis i dodávky paliva se bez Rusů obejdou, palivo už dodává z velké části Westinghouse, dokonce uvažuje o vybudování závodu na výrobu paliva přímo na Ukrajině.
Odpovědět
MG

Milan G

27.3.2021 13:30 Reaguje na Emil Novák
Pane Novák, zbytečná snaha. Na téma JE v Bělorusku se s p. Hanzlem dohadovalo už tolik lidí včetně p. Wagnera a on to nepochopil a nepochopí. Prostě z vaší strany je to jen ztráta času, nic víc.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 16:26 Reaguje na Emil Novák
Zvláště Ukrajinci mají velké zkušenosti s ruskou jadernou energetikou, to jste dkutečně trefil.
Odpovědět
EN

Emil Novák

27.3.2021 17:00 Reaguje na Pavel Hanzl
Argumenty k tématu došly, takže vytáhneme Černobyl. Ubohé.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 20:20 Reaguje na Emil Novák
Já ne, vy.
Odpovědět
sv

27.3.2021 11:03 Reaguje na Jan Marján
Jen pro zajímavost, co má společného běloruská JE, stavěná podle běloruských předpisů společného s neschopností rosatomu dodržet požadavky maďarské legislativy?
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 06:21 Reaguje na
Prosím, nemelte nesmysly . Dokonce ve vašem článku je toto:

"Stavba měla být zahájena v roce 2017, ale společnost MVM Paks, společnost odpovědná za provoz, dosud nezískala konečnou licenci na stavbu. Vláda z prodlení obvinila zdlouhavé posuzování Evropské komise, po jejímž dokončení měl Rosatom potíže se splněním přísných pravidel EU pro bezpečnostní normy."

"Rusko přijalo žádost Maďarska o změnu dohody. Podle nové smlouvy by Maďarsko začalo splácet jistinu a úroky, jakmile začnou fungovat dva nové bloky, a nikoli od roku 2026, jak stanoví původní znění smlouvy."

Takže ano, k prodlení došlo. Ale nikoli "vinou Rusáků" , ale zdlouhavého posuzování Bruselem a úpravy bezpečnostních opatření,což Roasatom nezavinil.

A Rusové se zachovali naprosto skvěle,když odsouhlasili, že JE se bude splácet až po najetí a nikoli podle termínů ve smlouvě.

Tak to mě fakt pobavilo, nemáte ještě nějaké podobné články v záloze ?


Odpovědět
sv

27.3.2021 11:52 Reaguje na Miroslav Vinkler
Takovou míru sebekritky bych od vás nečekal, mleči nesmyslů. Co asi má puťkova podržtaška orbán vykládat, když podepsal nevýhodnou smlouvu a ví, že ty miliardy přes rozpočet a roky zpoždění ho mohou přijít velmi draho? Praktikuje oblíbený sport - házení špíny na Brusel. Přitom jak Brusel tak Maďarsko v povolovacím procesu jen dodržují vlastní předpisy, které naopak rosatom dodržet schopen není. Kdybyste se namáhal přečíst si celý článek, tak byste se dozvěděl, že rosatom teprve po dvou letech dodává dokumentaci, kterou měl mít hotovou a PŘEDANOU maďarské straně nejpozději v roce 2017, kdy měla být zahájeny práce. Podle médií byla kompletní dokumentace předána teprve loni - tedy se zpožděním 3 roky. Pochopení anglického textu vám zjevně dělá problémy - zde je český článek na toto téma: https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/madari-elektrarnu-paks-postavi-rakousku-navzdory-1342740
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 12:31 Reaguje na
A nejste do přízně s panem Hanzlem ? Tomu by odpovídala zejména forma vašeho sdělení. Na rozdíl od vás pan Hanzl je ještě učitel společenské výchovy neboť se někdy mýlí,ale neujede .
A teď k vašemu odkazu : " Rakousko tvrdí, že má pro žalobu dostatek důvodů. Mimo jiné prý stavba elektrárny není ve společném zájmu unie a nejde o udržitelnou formu výroby energie."

Myslím,že to chápe každý až na vás.
Odpovědět
sv

27.3.2021 14:48 Reaguje na Miroslav Vinkler
Copak, vlastní medicína vám nevoní. Jinými slovy, toho podstatného co je v článku obsaženo tedy že "Ruský koncern Rosatom, který získal zakázku za 12,5 miliardy eur, zatím řeší potíže s přípravou dokumentace jaderné elektrárny. Musí ji upravit podle maďarských a evropských pravidel.", jste se opět nedobral. O tom, že byste pobral, že jen ta úprava dokumentace jim trvala 3 (slovy tři) roky, nemluvě.
Odpovědět
EN

Emil Novák

27.3.2021 20:25 Reaguje na
Jak jste přišel na miliardy přes rozpočet?
Odpovědět
sv

28.3.2021 15:36 Reaguje na Emil Novák
Viz třeba zde: https://archiv.ihned.cz/c1-66268610-proc-madarsky-paks-neni-vzorem-pro-temelin-rusko-vede-tvrdou-informacni-valku-za-dostavbu-ceskych-jadernych-elektraren
Odpovědět
EN

Emil Novák

28.3.2021 23:15 Reaguje na
Takže na základě jakýchsi neurčitých novinářských dojmů jako např. "cena bude podle současných odhadů mnohem vyšší", aniž by se novinář obtěžoval napsat, čí ty odhady jsou. Článek je dávno neaktuální a ještě obsahuje nesmysly. Rosatom totiž staví elektrárnu za fixní cenu: "The cash flows in the investment period follow a predetermined schedule of spending the total investment costs as specified in the fixed price turn-key EPC Contract. Delays in the schedule potentially lead to a delay in cost spending as well as in the revenues derived from the operation of the plant. This triggers liquidated damages payment by the Contractor"
https://ec.europa.eu/competition/state_aid/cases/261529/261529_1713906_26_2.pdf
Další nesmysl spočívá v tvrzení "Maďaři pak budou jednadvacet let dluh splácet bez ohledu na to, kdy bude elektrárna skutečně hotová." Skutečnost je přitom úplně jiná:
"Russia has accepted Hungary's request to amend the agreement. Under the new contract, Hungary would start repaying principal and interest when the two new blocks start operating, rather than from 2026 as stipulated in the present contract."
https://intellinews.com/hungarian-government-acknowledges-delay-at-paks-nuclear-power-plant-171884/
Odpovědět
sv

31.3.2021 14:30 Reaguje na Emil Novák
Jinými slovy fakta vám nejdou pod čumák. ČLánek je velmi aktuální v tom jaké zpoždění celý projekt nabral. Fixní není cena, fixní je pouze úvěr (a to velmi nevýhodný úvěr, vzhledem k tomu jak se úroková sazba vyvinula za dobu, kdy se rosatom tak akorát dloube prstem v nose). Výraz "fixed price turn-key EPC Contract" opravdu ale opravdu neznamená, že všechny více náklady nebude muset objednatel tedy Maďarsko uhradi. Při tom tyto více náklady (spojené se zpožděním daným neschopností rosatomu doložit veškerou vyžadovanou dokumentaci) jsou zjevné už teď ... a bude je platit jen a pouze Maďarsko, jak uvádím výše. To ostatně museli maďaři připustit i v tom radostně optimistickém 6 let starém tahání trika pro evropskou komisi, na které sám odkazuješ. Viz "The rest of the financial requirements of Paks II during the construction phase will be ensured through equity from the Hungarian State. The initial earmarked amount during the construction phase will be up to EUR […] billion (difference between the amount of EUR 12.5 billion set for the nuclear project in the IGA and the actual purchase price of the Paks II NPP amounting to EUR […] billion). This is considered by the Hungarian authorities to represent a cap on the State resources that can be drawn for the construction of the Paks II NPP, at least without further assessment. Should, however, the equity requirements exceed such amount, the Hungarian State claims it will invest more if its assessment at the time yields that it is economic reasonable for it to do so."

Aha, takže tady si někdo představuje, že když začne splácet později, že mezi tím nebude muset splácet úroky s úvěru. Pro info, čím později ten úvěr maďaři splatí, tím nákladnější celý tento projekt bude.
Odpovědět
EN

Emil Novák

31.3.2021 15:53 Reaguje na
1) Váš článek je dva a půl roku starý, půlka věcí v něm už neplatí, případně nikdy neplatila. "Fixed price turn-key EPC Contract" znamená, že veškeré stavební náklady dodávky na klíč jsou za fixní cenu 12,5 miliardy Eur, od toho je to fixní cena. O žádné fixním úvěru to není, pletete dohromady dvě různé věci. A to že rozdíl mezi výší úvěru 10 miliard Eur a výší fixního kontraktu na 12,5 miliard Eur platí maďarský stát, je objev Ameriky. Kdo jiný by to asi tak platil?
2) Co konkrétně nechápete na faktu, že úvěr se začne splácet až po uvedení elektrárny do provozu? Zkuste někdy použít to co máte na krku. Jaký by asi dávalo smysl půjčovat si peníze, když je budete muset splácet dřív než vám ta elektrárna začne peníze přinášet? Právě proto je ten úrok vyšší, protože je splácení úvěru odložené do doby spuštění elektrárny. Pro info, délka úvěru se nijak nemění, pouze se posouvá začátek splácení do začátku spuštění elektrárny a projekt tím nákladnější není, to jsou jen vaše výmysly. Navíc jelikož se zatím stavět nezačalo, není prakticky nic proinvestováno a tím pádem zatím není co splácet.
Odpovědět
sv

1.4.2021 22:21 Reaguje na Emil Novák
ad 1) Ano, článek je starý a neplatí v něm míra zpoždění rosatomu ... mezitím se zvětšila. To jste trefil - "Fixed price turn-key EPC Contract" - se opravdu týká JEN stavebních nákladů, další náklady (třeba způsobené zpožděním, či vyšší mocí) samozřejmě ponese objednatel, jak se vám celou dobu marně snažím vysvětlit. Evidentně jste se nenamáhal přečíst si vlastní odkaz celý ani, když vám byl strčen pod čumák. Nebo, že byste informaci na konci tohoto konkrétního odstavce, tedy v překladu - pokud by však kapitálové požadavky překročily tuto částku, maďarský stát tvrdí, že bude investovat více - rozhodl ignorovat z ideologických důvodů a nebo kvůli vaší nedostatečné gramotnosti (z čehož by vás usvědčily vaše dojmy o tom, co se kde plete). Mimochodem i jen toto maďarské konstatování vyvrací vaší fixní ideu o fixní ceně.
Ad 2) Co konkrétně nechápete na faktu, že příjemce úvěru (v tomto případě Maďarsko) musí kormě jistiny splácet i úroky. Jinými slovy, to co vám nedochází kvůli vaší finanční negramotnosti nebo kvůli tomu, že to co máte na krku tam máte aby vám do toho krku nepršelo, je že čím později se úvěr splatí tím déle se budou úroky platit. Přičemž je úplně irelevantní, že za čtyři roky dokázal rosatom tak maximálně buldozerem srovnat plac, i když měl tou dobou plnou parou stavět, protože úvěr už BYL poskytnut, takže úroky běží.
Odpovědět
EN

Emil Novák

1.4.2021 23:12 Reaguje na
1) Neplatí v něm podstatnější věci než jeden rok zpoždění.
2) Stavební náklady tvoří pochopitelně tu nejzásadnější část ceny elektrárny, takže to není žádné "JEN", finanční náklady se rovněž nijak nemění, ty jsou dané smlouvou, ostatní náklady tvoří jednotky procent ceny elektrárny, takže jejich zvýšení je nepodstatné, ač se ze všech sil snažíte vnucovat něco jiného - asi z ideologických důvodů.
3) Ten váš odstavec, kterým tu neustále máváte, jste zjevně nepochopil, netýká se stavebních ani finančních nákladů, které jsou pevně dané. Fixní cena není žádná idea, stačí se naučit číst, což vám asi činí nepřekonatelné problémy.
4) (Nejen) finančně negramotný jste vy, jestli si představujete, že Maďarsko splácí úroky z úvěru, přestože z něj nebylo nic čerpáno a přestože začátek splácení úvěru je stanoven až po uvedení elektrárny do provozu. Nastudujte si, pokud jste to vůbec schopen, co je to revolvingový úvěr a jak se používá. Pokud to dokážete pochopit, pochopíte že žádné úroky neběží a přestanete plácat tyto nesmysly.
Odpovědět
sv

2.4.2021 14:22 Reaguje na Emil Novák
ad 1) Platí v něm to nejpodstatnější, tedy že rusáci mají zpoždění, které se navíc prodlužuje (ano v tomto ohledu je článek starý). A samozřejmě také platí to, že tato zpoždění se maďarsku velmi prodraží. Ad 2) Inflace je pro vás zřejmě neznámý pojem, finanční negramote - a ty se týkají jen nákladů na stavbu. Ostatní finanční náklady spojené s pořízením kapitálu, jako třeba rizika kurzových výkyvů (protože se jedná o devizový úvěr) se postupujícím rusáckým zpožděním mohou a budou měnit velmi radikálně. Náklady na víc půjdou do miliard. No, oceňuji že jste aspoň přestal šířit svoje vlhké dojmy o tom, jak "fixed price" zajistí maďarům, že nezaplatí ani forint navíc. ad 3) Ten odstavec z ujednání, kterým jste se tady oháněl jen a pouze vy (zřejmě aniž byste si ho celé přečetl),hlavně říká to, že i sami maďaři počítají s náklady na víc. Mimochodem takovou míru sebekritiky (v oblasti čtení) bych od vás nečekal, negramote.
ad 4) Samozřejmě, že Maďarsko splácí úroky už teď, nejen finanční negramote. Úvěr už byl poskytnut a rosatom samozřejmě má náklady spojené minimálně s jeho léta trvající neschopností upravit dokumentaci do podoby vyžadované maďarskou legislativou. Komu myslíte, že ty náklady fakturuje? To že rosatom byl schopen leda srovnat plac buldozerem na tom nic nezmění. Úroky běží.
Odpovědět
EN

Emil Novák

2.4.2021 18:12 Reaguje na
Finanční negramot jste vy, zjevně jste se ani neobtěžoval si nastudovat co je to revolvingový úvěr a jak funguje, nebo je to spíš na vás příliš složité, takže tu radši pořád dokola blábolíte nesmysly o běžících úrocích. Jestli si představujete, že ruská banka poslala Maďarům deset milionů Euro a ty jim leží někde na účtě a běží jim z nich úroky, nebo dokonce jim běží úroky z peněz, které ani nedostali, tak běžte psát radši o cvrnkání kuliček, protože na víc nemáte.
A protože jste s argumentací evidentně v koncích, stavíte ještě ke všemu slaměné panáky třeba o tom, že Maďaři nezaplatí ani forint navíc, vy vlhký dojme.
Odpovědět
sv

3.4.2021 01:01 Reaguje na Emil Novák
Chápu, základní školu jste flákal, takže máte závažné problémy se čtením a nebo vám hysterie omezuje kognitivní schopnosti. Každopádně byste s tím měl něco dělat.
V psaní o cvrnkání kuliček vám konkurovat nehodlám. A ani nechci, zas bych vás akorát ztrapnil. Vaše vlhké dojmy o "deseti milionech eur", se už určitě vyplnily. Jen to 3 roky trvající předělávání dokumentace rosatomem, stálo minimálně několikrát tolik. Tedy vaše hysterie, nad smutnou skutečností, že Maďarsko už úroky platí a díky nekompetenci rosatomu je bude platit o několik let déle, je leda pro smích.
Každopádně oceňuji že se už neztrapňujete svými vlhkými dojmy na téma jak "fixed price" zajistí maďarům, že nezaplatí ani forint navíc nebo popíráním skutečnosti, na kterou jste sám odkázal, tedy že sami maďaři počítají s více náklady, případně nepopíráte riziko prodražení stavby díky kurzovým změnám.
Odpovědět
EN

Emil Novák

3.4.2021 09:36 Reaguje na
Tak o vašich báchorkách o tom, jak Rosatom "předělává" dokumentaci a Maďaři mu platí, a čím déle to bude dělat, tím více mu budou Maďaři platit, si asi každý obrázek udělá, takovou hloupost snad nemůžete myslet vážně ani vy. Stejně jako o nesmyslech s placením úroků z prostředků, které dosud nebyly proinvestovány. Princip revolvingového úvěru je vám stále beznadějně skrytý, ale tak už to bývá, čím méně toho lidé jako vy vědí, tím více křičí.
Jediný kdo se tu ztrapňuje, jste vy, nic jako "ani forint navíc" jsem nepsal, i když mi to neustále podsouváte.
Odpovědět
sv

4.4.2021 22:22 Reaguje na Emil Novák

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
EN

Emil Novák

5.4.2021 11:55 Reaguje na
Vaše představy, jak v tomhle byznysu někdo platí za neodvedené projekční práce a ještě z toho platí úrok, nebo že projekční práce jsou kalkulované od člověkohodiny, jsou k smíchu, ale ve vaší alternativní realitě je možné asi cokoliv. Navíc celkové náklady na design, architekuru, inženýring a licencování jaderných projektů jsou jen kolem 5 % celkové částky, takže to v pohodě Maďaři pokryjí z vlastních prostředků, které jsou 20%, a nemusí si na to nic půjčovat. Takže i v tomto jste úplně mimo.
O ničem jako "ani forint navíc" jsem nepsal, takže tímhle stavěním slaměných panáků se tu neustále ztrapňujete pouze vy.
Odpovědět
EN

Emil Novák

5.4.2021 12:04 Reaguje na Emil Novák
oprava: projekční práce jsou fakturované od člověkohodiny
Odpovědět
sv

5.4.2021 19:31 Reaguje na Emil Novák
Zase dokazujete, jak málo rozumíte nejen všemu kolem
finančnictví (např. každý rok prodlení znamená zvýšení nákladů o obrovské sumy díky inflaci a obrovské riziko dalších nákladů díky změnám kurzu měny díky úvěru v jiné než domcí měně), mezinárodním smlouvám (vaše představa jako "fixní cena" znamená, že objednatel za žádných okolností nezaplatí nic navíc je extrémně srandovní), projektování JE ale dokonce i jak málo rozumíte psanému textu. Prosím, kde konkrétně je psáno, že rosatom něco neodvedl? Jste schopen na to odpověďět, nebo jste si zas něco vyucucal z prstu. Je všeobecně, známo, že Rosatom odevzdal dokumentaci někdy kolem roku 2017 - a za tu si nechal z úvěru zaplatit (takže následuje hrazení tučných úroků srovnatelných se spotřebitelským úvěrem pro domácnost a nikoli pro velkou státní infrastrukturní investici, na kterou se dalo získat finanční prostředky podstatně levněji prodejem například dluhopisů). Jenže se pak ukázalo, že tato dokumentace neodpovídá maďarským předpisům a nelze podle ní vydat stavební povolení. Takže projektanti Gidropressu museli odvést tisíce hodiny práce NAVÍC, aby po čtyřech letech byli sto odevzdat cca 280 000 stran dokumentace, kteoru vyžaduje maďarská legislativa. A po celu těch 4 let samozřejmě úroky BĚŽÍ. Dále vůbec není jasné, jak bude naloženo s těmito více pracemi a s nimi spojenými dalšími a značnými náklady. Celá smlouva je totiž tajná a maďarských poslanců se soudí, aby jim je stát vůbec zveřejnil. Což samo o sobě je extrémně podezřelé.
Samozřejmě, že tyto více náklady maďaři pokryjí z vlastních prostředků - nic jiného jim nezbude a o ničem jiném tady nepíši a vy to stále nejste ve své ideologické zabedněnosti pochopit (i když jste sám odkazoval na materiál evropské komise, kde to bylo výslovně uvedeno, jak jsem vás upozorňoval). Ale NEBUDE to v pohodě. Bude se jednat o miliardy navíc oproti původně plánovanému rozpočtu, trapáku nekompetentní a negramotný.
Odpovědět
EN

Emil Novák

5.4.2021 20:22 Reaguje na
Extrémně srandovní je jedině vaše snaha neustále překrucovat to co jsem napsal, nic jako "objednatel za žádných okolností nezaplatí nic navíc" jsem netvrdil, to jste si jak máte ve zvyku vycucal z prstu.
Stejně tak jste si vycucal z prstu nesmysly o tom, jak Maďaři platí Rosatomu vícenáklady, které Rosatom sám zavinil, ještě k tomu v miliardách. Pro vaši informaci, veškeré práce na projektové dokumentaci včetně licenčního řízení stojí maximálně stovky milionů Eur, žádné miliardy Eur to ani náhodou nejsou, natož aby se to o ně ještě prodražilo. I na tom je vidět, že vůbec nevíte o čem mluvíte. Dále stále ignorujete fakt, který se vám zjevně nehodí do krámu, že projekt financují Maďaři z 20 % svými prostředky, takže už z toho důvodu jsou řeči o čtyři roky běžících úrocích rovněž úplně mimo. V materiálu Evropské komise nic o tom, že vícenáklady spojené s projektovou přípravou hradí Maďaři není, opět si vytváříte vlastní alternativní realitu. Buď jste ten text vůbec nepochopil, nebo jste si ho spíš upravil k vlastnímu obrazu. Kromě tuny vlastních dojmů, překroucených cizích tvrzení a kýblu urážek jste bohužel nepřispěl vůbec ničím.
Odpovědět
sv

6.4.2021 16:15 Reaguje na Emil Novák
Aha, takže vaším vlastním tvrzením - cituji: "veškeré stavební náklady dodávky na klíč jsou za fixní cenu 12,5 miliardy Eur, od toho je to fixní cena." jste ve skutečnosti chtěl říct, že cena bude mnohem vyšší než původně naplánovaných 12,5 miliardy eur. Byl jste s tou schizofrenií už u psychiatra nebo to řešíte samoléčbou? Každopádně jsem rád, že jste po dlouhé době uznal fakt, že náklady na Paks II budou podstatně vyšší než v současnosti deklarovaných 12,5 miliardy eur. To, zda něco rosatom v očích obchodního práva "zavinil" závisí na tom, co je napsáno ve smlouvě. Vzhledem k tomu, že orbán text smlouvy utajuje přísněji než sexuální orientaci jeho vlastních europoslanců, je zřejmé, že rosatom ponese smluvní zodpovědnost leda za to, že místo nového bloku postaví psí boudu.
Co se týče financí jste fakt mimo mísu. Je úplně jedno jestli ty více náklady budou ruského úvěru nebo z jiných zdrojů. I kdyby se financovaly rovnou z maďarského státního rozpočtu, jdou za nimi úroky čistě proto, že maďarský státní rozpočet je deficitní a tedy v lepším případě financován dluhopisy. Jediné co si by si pak orbán mohl připsat k dobru je to, že ty úroky budou o něco nižsí. To ale nic nemění na tom, že ty úroky pořád jdou. Ovšem s takovou zmíněných 20 % vyčerpají jen to hvízdne. Každopádně i nadále oceňuji, že se neztrapňujete rozporováním faktů, že na výslednou cenu bude mít kvůli protahujícím se lhůtám drtivý dopad inflace a kurzová rizika. Také bych od vás nečekal takovou míru sebekritiky, kýble vlastních dojmů. Nemusíte se omlouvat, vaše trapné urážky se mne nemohou dotknout, protože je vyslovil diletant.
Odpovědět
EN

Emil Novák

6.4.2021 16:26 Reaguje na
Takže jste se opět nezmohl na víc než opakování svých dojmů, urážky a překrucování toho co jsem napsal. Z mé strany bylo už vše řečeno.
Odpovědět
sv

7.4.2021 17:07 Reaguje na Emil Novák
Takovou míru sebekritiky bych od vás nečekal. Ano, urážky a opakování nesmyslů bylo VŠE co z vaší strany zaznělo. Každopádně oceňuji, že se již nadále neztrapňujete tvrzením, že rosatom, který nabral 4 leté zpoždění, již ve fázi předkládání dokumentace a získávání stavebního povolení (čímž se ztrapnil podstatně více než Areva ve Finsku, která toto zvládla) bude schopen dodržet původně nasmlouvanou cenu a nepřekročí ji. Nebude toho schopen a překročí ji, a to výrazně.
Odpovědět
EN

Emil Novák

7.4.2021 20:18 Reaguje na
Závěrečné shrnutí diskuse z mé strany s čímsi, co jiné nazývá negramoty a samo se to přitom neumí ani podepsat:
toto cosi tu píše o miliardách přes rozpočet, přičemž je projekt zatím ve fázi povolovacího procesu, který celý včetně vypracování veškeré projektové dokumentace dělá pouhých 5 % z celkových overnight costs 12,5 miliardy Eur. Tento proces ještě není ukončen, tím pádem ještě ani celý není vyfakturovaný. Veškeré zatím utracené prostředky na tuto fázi jsou tedy ve stovkách milionů Eur, což se dá v pohodě pokrýt z vlastních prostředků ve výši 2,5 miliardy Eur, které do projektu vkládají Maďaři, tím pádem není ani pravda, že Maďaři musí Rosatomu splácet úroky z úvěru. I za značně přehnaného předpokladu, že bylo již utraceno celých 5 % z částky 12,5 miliardy Eur a tyto prostředky získali Maďaři emisí státních dluhopisů, ročně je úroky z těchto dluhopisů stojí cca 14 milionů Eur, tedy úplně jiná informace než "miliardy přes rozpočet."
Toto anonymní cosi slušně a věcně diskutovat neumí, neustále používá obvyklé praktiky trollů, jako překrucování výroků svých oponentů. Typickým příkladem je "vlhké dojmy o tom, jak "fixed price" zajistí maďarům, že nezaplatí ani forint navíc." - aniž bych něco takového tvrdil. Z mé strany je toto konec diskuse, na další očekávanou smršť urážek a argumentačních faulů už reagovat nebudu.
Odpovědět
sv

8.4.2021 14:35 Reaguje na Emil Novák
V pořadí už druhý blábol na téma "vše z mé strany" či "závěrečné srhnutí", se z negramotnosti sám usvědčujete (nejen finančně negramotný) anonyme neschopný věcně a slušně diskutovat, který tvrdil, fixed price znamená, že 12,5 miliardy eur je konečná suma. Zároveň jste se usvědčil z naprosté neznalosti dané věci. Pro info, letos (tedy se 4letým zpožděním) bylo stavební povolení vydáno. A jak jsem výše několikrát psal a vy psaný text nepochopil, rosatom dokumentaci doložil a nepochybně i fakturoval už v roce 2017. To, že se následně ukázalo, že ji rosatom musí doplnit (což mu trvalo 4 roky) je zjevný více náklad, který bezpochyby šel rovněž za objednatelem. Mimochodem, to že "Maďaři musí rosatomu splácet úroky" jste napsal jen a pouze vy, negramotný trole, nikoli já. Tento zjevný nesmysl (úvěr neposkytuje rosatom ale ruská banka) vás opět a znova usvědčuje z toho, že nic nevíte a čtení vám dělá problém. Jediné co jsem napsal já, že maďaři už teď musí platit faktury a úroky a celkové náklady na stavbu BUDOU (tušíte vůbec co je to budoucí čas?) podstatně vyšší (v miliardách) než 12,5 miliardy eur. Takže z vaší stran očekávám písemnou opravu, jinak budete i nadále považován za negramotného trola či lháře.
Každopádně i nadále oceňuji, že se neztrapňujete rozporováním faktů, že na výslednou cenu bude mít kvůli protahujícím se lhůtám drtivý dopad inflace a kurzová rizika.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 08:32 Reaguje na Miroslav Vinkler
Co to proboha melete, smlouvy Maďarska s Rosatomem se dají
"běžně dohledat"??? Dejte link!!!
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 08:38 Reaguje na Pavel Hanzl
Těch linků je plno, stačí si zadat v maďarštině "Atomová elektrárna Paks 2 " a vyblafne jich na vás celá řada.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 08:44 Reaguje na Miroslav Vinkler
Jistě! Ale budou tam jen kecy v kleci ale text smluv rozhodně NIKOLIV!
Ty se zásadně neuveřejňují a kdybyste si přečetl ten článek, tam to napsané je.
Odpovědět
sv

28.3.2021 15:40 Reaguje na Miroslav Vinkler
Jinými slovy, to je běžná fabulace na téma "najděte si to, zadejte si do googlu", apod. Když tvrdíte, že ji je "plno" tak tady alespoň jeden uveďte, jinak žvaníte z cesty a cucáte si z prstu. Realitou je, že smlouva mezi rosatomem a Maďarskem je tajná a i samotní maďarští poslanci se dobrali jen k výňatkům této smlouvy.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

27.3.2021 13:13 Reaguje na Miroslav Vinkler
není nutné s Maďarskem ve všem souhlasit a ani to po nás nikdo nechce. Stejně tak jako nechceme Rusy nebo Číňany v naší strategické síti
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 07:21 Reaguje na Jaroslav Řezáč
Přesně tak.
Odpovědět
PE

Petr Eko

26.3.2021 21:01 Reaguje na Miroslav Beran
Toto je největší žurnalistická ž..., toto nečtěte, pokud si chcete zachovat svěží mysl.
A pozor - negativní myšlení zkracuje délku života.
Odpovědět
sv

26.3.2021 22:13 Reaguje na Petr Eko
Takovou míru sebekritiky bych od tebe nečekal.
Odpovědět
PE

Petr Eko

27.3.2021 10:44 Reaguje na
Jen upřesnuji - tou žumpou je myšleno Forum 24, pokud jsi to milý příteli nepochopil.
Odpovědět
sv

27.3.2021 11:54 Reaguje na Petr Eko
Pochopil, jsem že ti fakta nejdou pod čumák. Zřejmě je to tím, že jsi dosáhl dna žumpy.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

27.3.2021 10:07 Reaguje na Miroslav Beran
Forum24 je žumpa, to nemá s objektivní novinařinou nic společného.
Odpovědět
sv

27.3.2021 11:59 Reaguje na Jaroslav Studnička
... říká 9 z 10 podržtašek bureše a hradního čučkaře.
Odpovědět
MG

Milan G

27.3.2021 13:59 Reaguje na
Forum24 je žumpa, to nemá s objektivní novinařinou nic společného.
Odpovědět
sv

27.3.2021 14:50 Reaguje na Milan G
Já vám opravdu ale opravdu ideovou příslušnost k hradnímu čučkařovi či agentu burešovi neberu.
Odpovědět
MG

Milan G

27.3.2021 15:18 Reaguje na
To je mi jedno co mi neberete:-)) Ale vždycky mně pekelně rozesmějou vaše příspěvky, jak říkal Oldo Hlaváček ...sto bodou pro sv :-))) jo tak vám uděluji sto bodou.

Co to je za slovní obrat ,,mleči nesmyslů,, ?
Odpovědět
sv

27.3.2021 19:48 Reaguje na
No hlavně jste měl přidat ještě dalších dvacet závorek, abych opravdu ale opravdu věděl, že jste se fakt "pekelně rozesmál". Takhle to z vaší strany vypadá akorát na hysterické předstírání, burešův soudruhu.
Zvládnete přečíst celé vlákno? Chápu dá vám to práci, ale pak třeba pochopíte.
Odpovědět
MG

Milan G

29.3.2021 13:44 Reaguje na
Mleči nesmyslů, co budeš dělat na podzim?
Odpovědět
sv

31.3.2021 14:33 Reaguje na Milan G
Je mi to jasný, milánku. Nejdřív si musíš sehnat slabikář a protože jsou knihkupectví zavřený, bude ti to nějakou dobu trvat
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

27.3.2021 13:13 Reaguje na Jaroslav Studnička
tak to nějak doložte a neplácejte
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

27.3.2021 18:02 Reaguje na Jaroslav Řezáč
Stačí si to občas přečíst.
Pokud si nedokážete objektivně přebrat uváděné informace, tak je mi vás líto.
Odpovědět
JM

Josef Mašek

26.3.2021 19:22
...je vidět, že senátoři a poslanci umí házet hrách na zeď
Odpovědět
PE

Petr Eko

26.3.2021 20:58
Seznam 5.té kolony. O ní se jednou děti budou učit ve škole.
Prostě nechápou, kam se otáčí kolo dějin - k Rusku a Číně.
Západ umře na genderovou nákazu.
A USA - tam to z pozadí jistí Trump.
Musíme to ještě přetrpět, čas hraje ale pro nás..
Žijeme v přelomových časech, dámy a pánové, držte si klobouky..

Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 06:27 Reaguje na Petr Eko
Já bych přímo o páté koloně nemluvil. Spíše se jedná o výsledek dlouhodobého promývání mozků a účelové manipulace s veřejným míněním masmédii.
Nesporně se však jedná o promyšlené, úmyslné a vědomé jednání placené z rozpočtu / a teď je to spekulace/ CIA popř. podobné složky.

Rusy nemusím, ale tohle skutečně tluče i futrama. Mají nás snad za idioty?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 08:37 Reaguje na Miroslav Vinkler
Konečně jste to pochopil, drobnou chybku, že místo Fsb tam máte CIA, omlouvám.
Samozřejmě nás mají zy idioty a podle toho s námi zachází, stačí si přečíst zprávy BIS.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 08:40 Reaguje na Pavel Hanzl
Od té doby kdy prezident republiky označil BIS za čučkaře ,příp. další "skvělé" výsledky BIS běžně dostupné na webech, jsou vaše názory irelevantní.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 08:48 Reaguje na Miroslav Vinkler
PROČ parapresident označil BIS za čučkaře??

Protože je agent Kramlu, což běžně dokazuje. Určite víte o poslední aféře, kdy k nám nesmyslně stačí Sputnik a žádá vyhazov lidí, kteří odmítají jednat proti našim zákonům!

To fakt nechápete, co je to za .............
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 08:42 Reaguje na Miroslav Vinkler
Vaše logika je kouzelná.
Podle vás je vymytý mozek ten, kdo má obavu z nepřátelské velmoci, která proti nám vede hybridní válku, což potvrzují tajné služby a chce, abychom klíčovou energetickou strukturu budovali ve spolupráci se spojenci?

Nemáte to zcela naopak dle bodu A) ruské demagogie??
Odpovědět
VH

Vladimír Hošek

27.3.2021 10:28 Reaguje na Pavel Hanzl
Váš pohled na svět je kouzelný.
Takže ti Němci nemají vymytý mozky, i když klíčovou energetickou strukturu budují ve spolupráci s nepřítelem, který proti nim vede hybridní válku?

Nemáte to zcela naopak?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 16:31 Reaguje na Vladimír Hošek
Nemám. Němci nebudují klíčovou energetiku pod taktovkou Ruska a Rusi proti nim nevedou hybridní válku.
Jinak to máte dobře, prostě rádio Jerevan.
Odpovědět
VH

Vladimír Hošek

27.3.2021 17:54 Reaguje na Pavel Hanzl
Chcete tvrdit, že nový plynovod klíčový není?
Je pro Německo více klíčový jak pro Česko nová jaderná elektrárna. A navíc je tato investice více riskantní.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 19:31 Reaguje na Vladimír Hošek
Není. Němci staví (nebo mají už hotový?) obří terminál na Americký plyn, dnes kupují z Norska nebo Libye.
Němcům můžete vyčítat ledascos, ale ne, že jsou blbí.
Na tom plynovodu budou daleko závislejší Rusi, protože fosil končí a oni nic jiného, než rabovat vlastní zemi, neumí.
Odpovědět
JM

Jan Marján

28.3.2021 00:31 Reaguje na Pavel Hanzl
To jsem netušil, že jsme tak dobří, že Rusko proti nám musí vést hybridní válku. Zvlášť potěší to, že Rusko považuje Německo za tak bezvýznamné, že proti nim tuto válku nemusí vést.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 07:22 Reaguje na Jan Marján
Máte to samozřejmě naopak. Rusi ví, že jsme blbí jak bedna kytu a se svými demagogiemi mají šanci uspět, kdežto v Německu nikoliv. Nás potřebují pro postvení ve středu Západní Evropy a jako výkonní otroci jsme se taky velmi osvědčili.
Odpovědět
PE

Petr Eko

27.3.2021 10:32 Reaguje na Pavel Hanzl
A kdo řekl, že je Rusko nepřátelská velmoc?? Je to vůbec pravda?? Není, Rusko nikoho neohrožuje, to jsou jen výmysly USA, aby měly svého "nepřítele" a mohly zbrojit. A Krym vůbec neotvírejte, bylo to po právoplatném referendu.
Zásadní je - proč máte USA za přítele a Rusko za nepřítele?? Máte na to svůj názor, podložený daty nebo zkušeností? Nebo jen papouškujete nesmysly z maintreamu ?? A naše BIS ?? To je pobočka CIA a MI6, takže nejsou vůbec objektivní.
Opakuji - Rusko není nepřítel a před kým by jsme se měli mít na pozoru, je naopak Západ. Pro ně jsme navždy jen "slav" - otroci, nebo "kanonenfuter" ve válce proti RUsku..

A západ - krásne je to řečeno zde:

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cina-vyviji-kvantove-technologie-a-zapad-zatim-vymysli-nove-pohlavi/

A nakonec - máte představu, jaký bude Západ za 20 let?? POlovina populace genderově odrovnaná a druhá muslimská. Neberte to na lehkou váhu.

Takže věc stojí opravdu takto - spojíme svou budoucnost s upadajím Západem, který nás stáhne sebou, nebo s rozvíjejícím se Východem (Rusko+Čína).. Uvažujte bez předsudků a uvidíte sám. A za 20 let si na to vzpomeňte.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 16:39 Reaguje na Petr Eko
Rusko nenapadlo ani Gruzii, ani Ukrajinu ani Sýrii, nepovraždilo nikde ani půl miliónu občanů.
Rusko namanipulovalo s volbami před 4 roky v USA (i loni), Rusko nenapadlo naše ministerstva ani nemocnici v Ostravě nemá u nás stovky agentů a náš parapresident není jejich agent, nezmanipulovali jeho volbu.

Pán žije zcela evidentně na Paroubkově Marsu.
Odpovědět
MG

Milan G

29.3.2021 13:48 Reaguje na Pavel Hanzl
Vy jste demagog neuvěřitelných rozměrů, přímo galaktických, mleči nesmyslů.

Jen namátkou, to že RF manipulovala s volbami v USA před čtyřmi roky, vyvrátili sami američani, ale vy budete pořád tvrdit opak.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

27.3.2021 16:52 Reaguje na Pavel Hanzl
Ta velmoc proti nám povede hybridní válku dál, zcela bez ohledu na to, jak se rozhodneme ve věci dostavby JEDU.

Jo, mimochodem - jak to, že najednou je pro vás klíčovou energetickou strukturou JEDU? Doposud jste za klíčové prohlašoval jiné zdroje.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 17:49 Reaguje na Karel Ploranský
Pro nás je klíčové uhlí a JE, protože jsme už 100 let za opicema. A uhlí skončí tak, jako tak.

Hybridní válka pojede dál, ale nechat si od nich stavět JED znamená, že jsme ji už prohráli.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

27.3.2021 18:10 Reaguje na Pavel Hanzl
Když skončí uhlí a JE, tak zůstaneme závislí na dovozu plynu, to je opravdu výhra :-)
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 20:17 Reaguje na Jaroslav Studnička
Naše energetika (i celá společnost) se blíží do kolapsu. Uhlí skončí, plyn nebude mít kapacitu a novou JE nepostavíme, OZE sabotujeme principiálně.
Tak co nám zbyde?
Ani Ťok.

V krizi budeme potřebovat elektřiny málo a tu koupíme venku. Takto končí Národ Masarykův, poslední demokracie Evropy a nejlépe vyzbrojená armáda, která se podělala do gatí.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

27.3.2021 20:43 Reaguje na Pavel Hanzl
:-), už aby jste zase letěl na paroubkův Mars.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 09:05 Reaguje na Petr Eko
Víte, co je to ta "genderová nákaza"???
To je názor, že ženské mají stejná práva, jako chlapi.
Na to Západ skutečně nezemře, nešťastníče, na tyto lži zdechne (nebo už zdechlo??) Rusko.
Odpovědět
MG

Milan G

27.3.2021 15:31 Reaguje na Pavel Hanzl
Víte co je genderová nákaza? To je třeba 64/už asi/ pohlaví, toalety společné pro dívky a chlapce nebo třeba možnost, že chlapci soutěží v atletických disciplinách s děvčaty, protože oni ráno vstali a cítili se být děvčetem a to se jim v rámci genderu toleruje. A zkuste si něco proti tomu říct, bude to váš konec. Jak to vysvětlíte 14ti letý holce, která vám brečí na rameni, protože logicky ten běh prohrála, na ty kluky fyzicky neměla.
To je jenom pár aspektů co to znamená genderismus. Podle mně zhouba lidstva.
A propós, to že ženy mají stejná práva jako muži mají normální státy dané LZPS, která říká, že všichni jsme si rovni. A k tomu nepotřebujeme ty genderový nesmysly.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 17:31 Reaguje na Milan G
Normální svět se vždy vyvíjel stylem pokus - omyl a důležité je, jestli v tom procesu funguje dobře zpětná vazba. A tu dává pouze demokracii a tím svoboda slova.
Jsou v ní krize, všemožné blbé nápady, směry a úlety atd., ale fackuje se to vždy do nějaké rovnováhy a normálu.
Totalitní země mají úžasnou forsáž a běh zkraje velmi svižný, jenže nikdo neví kam to vede a není možno ho korigovat.
Snad víte jak skončil nacismus i komunismus......
Odpovědět
VH

Vladimír Hošek

27.3.2021 18:01 Reaguje na Pavel Hanzl
Zlatá slova.

Akorát je zasaďte do reality např. svoboda slova v Německu.

Ve věci pokusu - omylu např. výroba vodíku. Atd. atd.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 19:09 Reaguje na Vladimír Hošek
Svoboda slova v Německu nemá problém a vodík na omyl zatím rozhodně nevypadá.
Špinavci ale stále lžou a vy jim to žerete.
Odpovědět
VH

Vladimír Hošek

29.3.2021 04:47 Reaguje na Pavel Hanzl
Svoboda slova v Německu je nyní v takové fázi jako u nás za socíku. Jinak se hovoří doma a jinak na veřejnosti.

Zelené náboženství nesmí být na veřejnosti ani náznakem zpochybňováno, žádné kritické myšlení se nepřipouští.

K vodíku, pochybuji, že kolísavá a přerušovaná dodávka el. práce bude pro výrobu vodíku "to pravé ořechové"
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

27.3.2021 16:47 Reaguje na Pavel Hanzl
Jestli na něco zdechne Rusko, určitě to nebude "genderová nákaza".
Proti té je Rusko myslím poměrně imunní. Na tu jsme dostatečně blbí jen my.
Ano, blbí. Přesněji zblblí. Protože to je choroba DUŠEVNÍ. S právy a skutečnou rovnoprávností nemá nic společného, za ty se to magoření jen schovává.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 19:14 Reaguje na Karel Ploranský
Tohle vám prostě nakukávají špinavci.
Jsou to jen demagogické lži, na Západě nikdo zblblý není (jedinci se najdou vždycky), zato u nás je jich víc, jak polovina populace.
Odpovědět
MG

Milan G

29.3.2021 17:58 Reaguje na Pavel Hanzl
Přestaňte žvanit tyhle nesmysly. Prostě jednoduše přiznejte, že gender je zkáza lidstva a přestaňte kličkovat jako zajíc.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 09:17
Proč musí naše paravláda vymýšlet pořád obezličky a podrazy na vlastní stát??
Na dostavbu JED musí být politický konsensus (na tom se shodují snad všichni) a ten nastane velmi jednoduše tak, že do tendru nebude pozvána Čína a Rusko.

Proč teda nevypíšou přímo tendr bez Ruska a Číny, proč zase kličkují se zadávací dokumentaci tak, aby to nebylo možno na podzim zrušit?

Vysvětlení je v nejen poslední zprávě BIS.
Česko je už promořeno ruskými agenty na "hranici svéprávnosti" a tady je jasně vidět, že si tohle už naši mašlonci nemůžou dovolit, už mají zase načalnika v Kremlu.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

27.3.2021 10:04 Reaguje na Pavel Hanzl
To ovšem není konsensus, ale nátlak jedné ze skupiny.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 10:23 Reaguje na Jaroslav Studnička
Konsensus musí být pochopená realita.
A ta jasně říká, že Rusko je nepřítel, protože se k nám nepřátelsky chová. Navíc nedodržuje mezinárodní právo, takže ho není možno donutit plnit smlouvy, navíc k té zakázce přistupuje mocensky.

Takže dát jim tuhle zakázku je vysoce nebezpečné a riziko není vyváženo žádným ziskem.

Neznám jediný skutečně vážný argument, co bychom získali, kdyby to stavěl Rosatom.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 12:33 Reaguje na Pavel Hanzl
Tak to nemusíte dál diskutovat,když to nechápete.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 16:41 Reaguje na Miroslav Vinkler
Tak mi to jednoduše vysvětlete.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

27.3.2021 18:12 Reaguje na Pavel Hanzl
Nedávno zpochybnila dodržování mezinárodního práva paní Drábová v případě Francie ve vztahu k Olkiluoto.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 18:45 Reaguje na Jaroslav Studnička
To je možné, ptákovina nulového významu.
Jenže Rusko ostentativně mezinárodní právo neuznává, neuznávaá ani smouvy, které iniciovaly a podeppsaly.
Třeba: Bělověžská smlouva o územní celistvosti Ukrajiny a její garance Ruskem.
Ruský setřel letu MH17 nad Ukrajinou a neuznání závěry vyšetřovací komise ICAO.
Dalších hafo rezulocí o Sýrii, kde Rusi vraždili jak šílení a jasně řekli, že mezinárodní právo mají na salámu.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

27.3.2021 20:44 Reaguje na Pavel Hanzl
V případě NS II porušuje právo kdo?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 07:27 Reaguje na Jaroslav Studnička
Netuším.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

28.3.2021 09:08 Reaguje na Pavel Hanzl
Západ
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 20:33 Reaguje na Jaroslav Studnička
A jaké škody to způsobilo a kolik lidí to zabilo?
Odpovědět
JL

Josef Linhart

27.3.2021 10:08
Když vidím kdo je pod tím pamfletem podepsaný,tak jsem rád že to Havlíček tak udělal.I když Havlíčka vůbec,ale vůbec nemusím.Kdyby měl někdo čas,ať se podívá do historie těch lidí.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 10:24 Reaguje na Josef Linhart
Co vím, tak to jsou demokratičtí politici zvolení lidmi téhle země na rozdíl od Havlíčka.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 11:23 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane Hanzle, ještě nám vyjevte,kde se ve vás vzala tak obrovská xenofobie vůči Rusku ?
Já Ivana taky někdy nemusím, ale vždy u mě bude olovo těžší než železo a 1MW bude méně než 1GW, a to bez ohledu na věk,politické a náboženské přesvědčenínebo barvu pleti.

Někdy si začínám myslet, že v tomto ohledu jste lidově řečeno "pošahanej". A teď to neberte jako osobní invektivu. Jediné co jste kdy napsal bylo, že v SSSR jste byl na nějakých montážích či co ,a že je máte prohlídnutý.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 16:52 Reaguje na Miroslav Vinkler
Do SSSR jsem jezdil na montáže i na hory, měl jsem tam dobré kamarády a možná jsem pochopil, jak Rusi myslí. A jejich myšlení není kompatibilní s Evropským, potvrdil to sám Putin, když odmítl spolupracovat a začasl budovat Eurasii. A taky jsem možná pochopil něco z historie naší země a z toho vám vychází zhruba směr vývoje do budoucnosti. A když zcela logicky a nezaujatě posoudíme všechny argumenty, tak mám to vychází velmi špatně. Taky jsem pochopil, proč Karel Čapek tak zoufale sepisoval před válkou Bílou nemoc nebo Válku s mloky.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 16:56 Reaguje na Pavel Hanzl
Jediná neznámá je "hladina významnosti", protože to vidím černě a i v naší společnosti fungují zdravé síly sebezáchovy, jenže není jasné, jak jsou silné.

Ale to pochopíme už na podzim, protože na těch volbách se to celé zlomí.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 17:28 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane Hanzle , nedejme na slova,ale na skutky.

Vezměte si mapu ´92 a podívejte se na základny USA v Evropě
Pak změňte rok na 2019 a udělejte to samé.
========================================
Můžete napsat, co jste uviděl?


Vůbec se Rusům nedivím, že jsou vzteklí,když vidí to samé.
To samé můžete udělat s výší vojenských rozpočtů USA/RF

Všechno ostatní jsou lidově řečeno kecy.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 17:59 Reaguje na Miroslav Vinkler
Rusko je feudální velmoc a jejím hlavním posláním je rozšiřování impéria, tj. agrese proti sousedům. Znáte nějaké jejich sousedy, které ještě nenapadli?
Jenže těm se to nelíbí a využívají známé skutečnosti, že Rusko nikdy nenapadne zemi, kde je základna USArmy.
Proto byl klíčový okamžik naše odmítnutí US radaru v Brdech, tím jsme si vysloužili tu hybridní válku.
Proto jsou koem Ruska US základny a proto Rusko tak prská, protože je slabé a na přímý útok nemá. Tak proto jede tu dezinformační a jak sám Putin řekl "hybridní" válku. V ní je mistr nad mistry a zatápí slušně i USA, my jsme už prakticky groggy.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

27.3.2021 18:08 Reaguje na Pavel Hanzl
:-)) Teď jste mi připomněl tím posledním slovem jednoho známého, který ho často používal, leč mírně zkomolené. Když to řekl poprvé, myslel jsem, že se přeřekl, ale když poněkolikáté o sobě (či o někom jiném) prohlásil, že byl "úplně drogy"... ale ono se to zase tak ve výsledku neliší:-)

Že bychom byli groggy - to snad někteří po vypití grogu, ale jinak si na tom (ekonomicky) nestojíme špatně. Jsou země, kde se žije lidem mnohem, mnohem hůř. A tu hybridní válku můžeme vyhrát, když nebudeme hloupí.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 18:35 Reaguje na Karel Zvářal
Když nebudeme hloupí. Jako třeba Poláci. Jenže hloupí jsme.
Důkaz:
Parapresident protěžuje ilegální ruskou vakcínu Sputnik V, i když legálních máme dost. To je drzost zcela bezprecedentní a ještě žádá vyházet lidi, kteří se drží zákonného postupu.
Tohle si může dovolit jen v zotročené gubernii.
Důkaz další: o tendru na JED taky rozhodují už ruští agenti, viz. tento článek i celá debata.

Já to ohodnotil slovem z amerického boxu jako "groggy".
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

27.3.2021 19:51 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane Hanzle, možná si to neuvědomujete, ale jste velmi snadno manipulovatelný. Ministersvo propagandy nebylo jen za Říše a v totáči, ale v jiné (možná mírnější a sofistikovanější) formě je i dnes. Já dám dost na intuici, než oficiální žvásty. Život mě to naučil... i v této "skvělé" době.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 20:10 Reaguje na Karel Zvářal
Nevím, jak jsem manipulovatelný, ale já celý život zastávám demokracii a přislušnost Česka k Západní Evropě, kam jsme vždycky patřili. Od toho se vše odvíjí a nikde nic není bez chyb a my jsme Evropská země a musíme sdílet Evropský osud v dobrém i špatném.
Nejsme Eurasie eni ruská gubernie, natož Čínská a proruské vedení země mě hluboce uráží, zvlště zcela bizardní a tragikomická postvička parapresidenta..
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

27.3.2021 20:15 Reaguje na Pavel Hanzl
Podívejte, mně zase vadí, že někdo má tu drzost mluvit sousedům, od koho mají či nemají brát plyn. Ano, byly doby temna, ale s tím nejde žít věčně, to je ubíjející. Právě vzájemný obchod může dát šanci na to špatné (zapomenout se nedá) nemyslet, ale hledět dopředu. Já raději myslím pozitivně, než se vrtat v h***ě.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 07:34 Reaguje na Karel Zvářal
Kecat někomu do něco je úplně jiné kafe, než zmasakrovat celou zemi, povraždit půl miliónů lidí a asi 12 vyhnat do táborů. A ta naše budoucnost nevidím nijak růžovně, to houno, ve kterém se musíme vrtat dnes, se asi ještě rozroste.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

27.3.2021 16:39 Reaguje na Pavel Hanzl
a) ne každý z demokraticky zvolených poslanců je demokratický politik. Někteří jsou velmi nedemokratičtí.

b) poslanci byli zvoleni z úplně jiných důvodů a podle úplně jiných kritérií, než podle kterých byl do funkce jmenován Havlíček.
Poslance ve volbách vybíráme z menu, které sestavila jeho partaj. A kromě nepříliš účinného kroužkování nemáme šanci ovlivnit, kterou konkrétní osobu vlastně volíme. Partaj nedává své lidi na kandidátku podle toho, jak jsou technicky vzdělaní (nebo jestli vůbec jsou vzdělaní). Má jiná hlediska.
Jestliže premiér VYBRAL do funkce "civila", tedy člověka který nebyl vysloveně politikem, asi věděl proč. Zřejmě pro jeho ODBORNOU kompetentnost. A vzdělanec, odborník a kompetentní člověk, to Havlíček nesporně je.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 17:01 Reaguje na Karel Ploranský
Zoufalé je, když lidí neví, co je to demokracie.
Politik je volen jako zástupce lidí a ne dle technické způsobilosti.
Pokud nepolitik řídí stát jako svou firmu a do ministerských křesel jmenuje ne politiky, ale manažery z velkých korporací (Agrofert), tak se nejedná o demokracii ale o fašismus. Najděte si třeba na Wiki, co to slovo znamená.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 17:33 Reaguje na Karel Ploranský
Drmola je kompetentní na neskutečně dlouhé a nicneříkající žvanění...
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

27.3.2021 11:39
Hrozně mi vadí, že z tématu které je - ať si myslí kdo chce co chce - především TECHNICKOEKONOMICKÉ, se dělá téma jen a pouze politické.
A ta politika se neřeší s chladnou hlavou, převládají emoce a doslova už hysterie.
Mně to připadá, že někdo nechce, aby se u nás vůbec nějaký jaderný blok stavěl - a hází klacky pod nohy kde to jen jde.

Jsem technik a zkouším si představit, že tu výstavbu a pak provoz bloku v JEDU mám na starosti já. A kladu si otázku, co by mne v té situaci mělo zajímat především, co až na druhém místě a co vůbec.
Především by mne U VŠECH potenciálních dodavatelů zajímalo toto:
1. Je jeho technologie vyzkoušená a osvědčila se?
2. Je schopen zajistit požadovanou míru provozní bezpečnosti tak, abych nenarazil na nějaké nesplněné normy platné v EU?
3. Je schopen dílo provést stejně rychle jako konkurenti?
4. Do jaké míry budu závislý na tomto konkrétním dodavateli, když se vyskytne potřeba oprav a náhrady některých komponent? Může mi je případně dodat i někdo jiný?
5. Jak velká je pravděpodobnost, že se bod 4 stane aktuálním?
6. Do jaké míry budu tomto konkrétním dodavateli závislý s dodávkami paliva? Může mi ho případně dodávat i někdo jiný?

Pokud by odpovědi na těch 5 otázek - a to zejména na otázky 4, 5 a 6 - byly uspokojivé, pak bych neviděl sebemenší důvod, proč bych měl někoho předem vyřazovat z výběru. Bylo by mi úplně u řiti, kdo se tendru na dodání jaderného bloku zúčastní a kdo ne a kde má sídlo.
Protože to poslední co má smysl řešit jsou světové strany. Východ nebo Západ.
Pokud jsou odpovědi na otázky č. 4 až 6 v případě Ruska neuspokojivé (PROKAZATELNĚ neuspokojivé!), tak budu první, kdo řekne Z RUSKA NE!!!
Zatím k tomu nevidím důvod.

Opakuji, je to problém technický a ekonomický a kdo ho chce řešit podle kompasu a ne podle kritérií technických a ekonomických, je magor a nezodpovědný prudič. Protože světové strany fakt nejsou tím, co hraje roli.
Východ, Západ, Sever, Jih - to reaktor nerozlišuje.

Rusko fakt nemusím a vůbec tohle nepíši proto, abych obhajoval jeho účast v tendru. Ale pokud je schopné dát výhodnou nabídku, je hlupák ten, kdo ji nechce využít z důvodů nikoliv technických a ekonomických, nýbrž jen čistě ideových. Nebo možná ještě jiných?
Odpovědět
sv

27.3.2021 11:58 Reaguje na Karel Ploranský
Ano, hradní čučkař z tohoto výsostně BEZPEŇOSTNĚ EKONOMICKÉHO tématu dělá téma politické. K bezpečnosti se v této zemi vyjadřuje BIS, ekonomickou stránku můžeme posoudit ze špatných zkušeností, které udělaly z rosatomem finové a maďaři.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 12:37 Reaguje na
Na tři věty čtyři hrubky. Co jste měl z češtiny ?
I když pominu formu, obsah je zjevně dán odbornou nezpůsobilostí autora vyjadřovat se k tématu jaderné energetiky v podmínkách ČR.
Odpovědět
sv

27.3.2021 14:53 Reaguje na Miroslav Vinkler
Takovou míru sebekritiky bych od tebe nezpůsobilý autore nečekal. Argumenty ti došly, takže hysterický záchvat je třeba vybít na gramatice.
Odpovědět
MG

Milan G

27.3.2021 14:13 Reaguje na

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
sv

27.3.2021 14:53 Reaguje na Milan G
Copak, fakta ti nejdou pod čumák, milánku.
Odpovědět
MG

Milan G

27.3.2021 15:36 Reaguje na
Ale ty žádná fakta nepředkládáš, jenom blábolíš a těch gramatických chyb, jejky jejky, to jsi dřív nedělal. Ty jsi nemocný.

Forum24 je žumpa, to nemá s objektivní novinařinou nic společného a Šafr není novinář.
Odpovědět
sv

27.3.2021 19:54 Reaguje na Milan G
Takže celé vlákno jsi nezvládl přečíst. Zkus to ještě jednou alespoň s tímhle vláknem a dohledej si co znamená zkratka BIS.
Odpovědět
MG

Milan G

27.3.2021 14:16 Reaguje na Karel Ploranský
Možná ještě jeden bod, bod č.7 je možná a v jaké výši participace na stavbě místních firem.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

27.3.2021 16:56 Reaguje na Milan G
Ano, máte pravdu, to je také dost významné. Ale nikoliv zásadní.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 17:12 Reaguje na Karel Ploranský
Tohle téma je především bezpečnostní, což je věc politická.
Technicky jsopu ostatní dodasvatelé srovnatelní.
Ale já bych napřed posuzoval bod
A) jestli je dodavatel pod evropskou jurisdikcí a jestli uznává mezinárodní právo. Tj. jestli je možno ho donutit k plnění smluv.
Pokud NE (což je případ Ruska), tak je zcela zbytečné se dalšími body vůbec zabývat. Nikdo vám nedá to, co my naslibujeme.
Odpovědět
Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka

27.3.2021 14:16
Milan G. Souhlas, skvělé! Vzhledem ke struktuře našich JE pro nás hlavním rizikem naše aktivita v protiruských sankcích a v NATO. Pokud se to nezmění, můžeme očekávat ukončení dodávek jaderného paliva od RF a na světě není nikdo, kdo by pak pro naše JE dodal palivo. Nešťourat do Ruska, nevyvolávat studenou ani horkou válku! Rusko již není SSSR a nikoho neohrožuje ani neobkličuje základnami, naopak se jen brání. Ti přiblblí poslanci nám snad zastaví naše JE!
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

27.3.2021 17:02 Reaguje na Vladimír Sobotka
Všechny naše dosavadní reaktory jsou ruské - ale palivo nám do nich zdaleka nedodává jen Rusko.

Když píšete, že "na světě není nikdo, kdo by pak pro naše JE dodal palivo", tak se ptám: Máte nějakou konkrétní informaci, že pro ten typ reaktoru, který Rusko momentálně nabízí, není možné získat palivo jinde než z Ruska?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 17:04 Reaguje na Vladimír Sobotka
Zeptejte se Syřanů, jak je Rusko neohrožuje. Nebo taky Ukrajinců, gruzínců nebo litevců atd. atd.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 17:16 Reaguje na Vladimír Sobotka
Jistě, zlomit se v pase, políbit mužikovi boty a nahlásit se zpět do otroctví. Říká vám něco listopad 1989? Já vím, na Paroubkův Mars to ještě nedošlo.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

27.3.2021 16:07
Před půlhodinou mluvil v TV expert na energetiku a ke svému údivu jsem zjistil, že mám na věc téměř totožný pohled.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 17:29 Reaguje na Karel Zvářal
Škoda, že jste nedal echo panu Hanzlovi. :-)
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 17:32 Reaguje na Miroslav Vinkler
Já teď dojel z kola...
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

27.3.2021 17:34 Reaguje na Miroslav Vinkler
Zbytečné, toho nezlomí nikdo a nic. Bral by to jako putinovskou propagandu.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

27.3.2021 17:38 Reaguje na Karel Zvářal
A jinak p. Štěpán. Podle něho rozhodne cena a spolehlivost, protože reaktor umí vyrobit každá přihlášená firma.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 18:02 Reaguje na Karel Zvářal
Omyl. Rozhodnou ruští agenti. Naši mašlonci už nesmí ten tendr vypsat bez Rosatomu, to by se načalnik zlobil.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

27.3.2021 18:14 Reaguje na Pavel Hanzl
Ruský agent Hanzl už rozhodl.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 18:29 Reaguje na Jaroslav Studnička
Já bych to vypsal okamžitě bez Ruska a Číny a nemusel bych několik let kličkovbvat, lhát a dělat ze sebe totálního blba.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

27.3.2021 18:55 Reaguje na Pavel Hanzl
A proč neustále lžete a děláte ze sebe blba?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 20:05 Reaguje na Jaroslav Studnička
Protože nejsem ruský agent, hlupáčku....
Odpovědět
PE

Petr Eko

28.3.2021 14:01 Reaguje na Pavel Hanzl
Ale jste prozápadní vlezdoprdelka, jinak se jim říká taky "podpindosník".
Prostě pro Vás platí - Raději umřu jako otrok Západu, než bych měl žít jako svobodný člověk s Východem.
Je to Vaše svobodná volba a zda umřete štastný nebo zklamaný, je jen na Vás..
Mějte se a závěr je takový:
- pokud vyhraje Rosatom a spadneme pod vliv Ruska, je to naše záchrana. Pokud zůstaneme pod vlivem Západu, skončíme zdegenerovaní jak oni. Mějte se..
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 18:04 Reaguje na Karel Zvářal
Poud expert na energetiku hlásá putinovskou propagandu (což je u nás zcela normální), tak bych to tak bral.

Zkuste uvést JEDINÝ vážný argument, proč by to měl stavět zrovna Rosatom.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

27.3.2021 18:14 Reaguje na Pavel Hanzl
Tak rozhodnutí nechám na odbornících, ale jestliže spolu "válčíme" úspěšně spousta let a blacko (vysvětlím jindy) se nekoná, tak je to asi win-win...
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 18:27 Reaguje na Karel Zvářal
Nevykrucujte se a napište, proč to má stavět Rosatom, když je to velmi nebezpečné (jasná zpráva BIS).
Pan Vinkler to schopen napsat není.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

27.3.2021 18:38 Reaguje na Pavel Hanzl
Napsal jsem vám jasně, že nevím, proč by měl být R-atom z tendru vyloučen. Zbytek nechám na odbornících. Ale po zkušenostech z minulých desetiletí to riziko vidím spíše u nového ("neznámého") dodavatele. To asi František Koudelka nepobere, ale ten "hybrid" se vede (neoficiálně) na více frontách. Že o tom jejich plukovníci nemluví, neznamená, že to není.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 19:04 Reaguje na Karel Zvářal
Víte, proč by měl být vyloučen. Z bezpečnostních důvodů. Ale na to se neptám, neschovávejte se za odborníky. Otázka je sttále stejná: PROČ by měl JED stavět Rosatom.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

27.3.2021 19:11 Reaguje na Pavel Hanzl
Vy jste se minul povoláním a dobou. Vás vidím jako vyšetřovatele se světlem do očí... Mě při projevu pana V. Štěpána překvapilo, že asi bude vyloučen producent čaje (důvody neuvedl). A asi víte, kdo v osmdesátkách neše atomky budoval. Mně nebude vadit (viz. výše), kdyby to pokračovalo. Já rusofóbií netrpím.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 19:25 Reaguje na Karel Zvářal
V osmdesátkách jsme byli ruští votroci "se SSSR na věčné časy a nikdy jinak". Takže si to stavěli pro sebe.

Dnes jsme zrádci a nepřítel, proto proti nám válčí.

Dobře, neznáte jediný důvod. Taky odpovědět.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

27.3.2021 19:29 Reaguje na Pavel Hanzl
Je mi líto, ale takto vyhroceně to nevidím. Ať to dopadne jak chce, je mi to celkem šumák. Bude to vizitka další vlády, jak se to dílo promítne do cen elektřiny.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 20:03 Reaguje na Karel Zvářal
Cena elektřiny bude to poslední.
Totalitu jste zažil a já skutečně nemám chuť všem dokola vysvětlovat, co to také oné vlastně je.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

28.3.2021 12:35 Reaguje na Pavel Hanzl
Já jsem totalitu také zažil a co může totalita pro některé rodiny znamenat, vím lépe než bych si byl přál. MNĚ to opravdu vysvětlovat nemusíte.
Ale to, co se k nám teď polehoučku vkrádá tentokrát z opačné světové strany, mi ta 50. léta docela živě připomíná. Už zase se všechno podřizuje myšlenkám které prosazují samozvaní spasitelé světa. Už zase se stává nepřítelem společnosti každý, kdo si dovolí mít jiný názor než mainstream.
K persekucím jaké byly v těch padesátkách to zatím nedošlo, ale...

Opravdu si myslíte, že když nebudeme při výběru dodavatele jaderného bloku (JEDNOHO BLOKU) klást přednostní důraz na na světové strany, skončí to naším zotročením? Nebo jste se jen trochu příliš rozohnil?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 20:29 Reaguje na Karel Ploranský
Nerozohnil, nebojte.

President dohodne nákup ilegální vakcíny, kterou vůbec nepotřebujeme a žádá vyhazov lidí, kteří odmítají porušit naše zákony.

Co to podle vás znamená?

V každé normální demokracii by okamžitě letěl k soudu.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

27.3.2021 20:12 Reaguje na Pavel Hanzl
Tady přece NIKDO neříká, že by to MĚL stavět Rosatom!!!
Probuďte se už a víckrát to nehulte!
Tady se říká pouze to, že nikdo nesdělil ani jeden konkrétní důvod, proč by měl být Rosatom předem vyloučen z tendru.
Že to říká BIS? No a co?
Už X let tady úspěšně provozujeme JE vesměs s ruskými reaktory a používáme v nich převážně ruské palivo.
Já Také považuji Rusko za potenciální hrozbu. Ale vidím to, co vy ve svém rauši nejste schopen vidět: že když bude Rus opravdu chtít zaškodit, tak ten 1 nový blok na to vůbec NEPOTŘEBUJE!!!
I když nám ho postaví třebas Rumburak s prostenem - tak když Rusové znemožní činnost stávajících bloků, myslíte, že ten jeden nás spasí?
A pokud takový scénář není možný nebo pravděpodobný, protože Rusové nemají reálnou možnost a prostředky, jak naše JE ohrozit, tak proč by to mělo být jinak u jednoho nového bloku?
Rozume, rozume - kde se schováváš?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 07:45 Reaguje na Karel Ploranský
Ty důvody se vykládají pořád dokola:
A) BIS, což je vrcholný orgán v ochraně státu jasně říká, že Rusko je nepřítel a JED použije proti nám, může nás vydírat.
B) Rusko neuznává mezinárodní právo, takže ho není možno donutit k plnění smluv.
C) Rusko nemá možnost zablokovat naše stávající bloky nijak, stavělo si je pro sebe, kdy jsme byli jeho otroci na "věčné časy a nikdy jinak".
D) Pokud pustíte Rusko do tendru, dá takovou nabídku, že nebude možno je nevybrat a smlouvy nedodrží (bod B).
C) Je zcela nepochopitelné tlačit do tendru tak problémového dodavatele, když je na výběr několik zcela bezproblémových.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

28.3.2021 12:26 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane Hanzle,
i kdyby došlo na váš chmurný scénář, tj. kdyby někdo "natlačil" do tendru Rosatom, on předložil nejskvělejší nabídku a byl proto vybrán, i kdyby pak Rusko strčilo klacek do loukotí a stavba neprobíhala podle plánu nebo se zastavila, znamená to podle vás naši záhubu?

Ano, bylo by to velmi nepříjemné. Ztratili bychom několik dalších let. Ale nakonec bychom přišli o mnohem méně, než co nás dosud stály OZE, které za to co nás stály nám daly žalostně málo.
A tato nepříjemná situace je tak asi všechno, čím by nás Rusko MOHLO VYDÍRAT.

Jenže pane Hanzle - těch několik let ztratíme zrovna tak, když místo vypsání tendru pro všechny zájemce budeme jeho vypsání oddalovat a oddalovat a oddalovat... A místo nějaké akce se zdržovat hloupými dohady.

Že nás Rusko podrazí, to se ovšem nedá vyloučit. Přesto mi ta vaše přebujelá opatrnost připadá podivnou ve srovnání s tím, jakou bezmeznou, téměř absolutní důvěru máte v mnohé projekty, které jsou úplně stejně nejisté jako ruská poctivost a mohou dopadnout úplně stejně špatně. A voláte po akci, protože to nejhorší ze všeho je podle vás nečinnost.
Tu svou nedůvěru a opatrnost prosím dávkujte na všechny strany stejně. Spravedlivě a objektivně. Protože jinak jste za šaška.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 19:57 Reaguje na Karel Ploranský
Opatrnost velí, že nedám zakázku firmě, která neuznává mezinárodní právo a tím není možno vynutit plnění smluv.
Zoufalé ale je, že někomu mám vysvětlovat, co se tu stalo po roce 48 a co znamená slovo totalita.
Rusko nikam nedhodí vidle, ale ovládne naše vedení státu (což dnes prakticky má) a třeba zjistí, že někam potřebuje odlifrovat tisíce nejtvrdších islamistů. A u nás už NIKDO nebude moci říci "ani jdenoho", jak v roce 15.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 18:38 Reaguje na Pavel Hanzl
Podle BIS se loni oproti předchozímu roku ... nezměnilo spektrum činnosti proruských aktivistů v Česku. Označuje tak prorusky smýšlející osoby, které "svými aktivitami vědomě či nevědomě přímo napomáhají cizí moci". "Proruští aktivisté stále intenzivně a systematicky vystupovali proti politickému uspořádání ČR a členství v EU a NATO.
==================================
Tak to pane Hanzle vidíte, už je ze mě agent Kremlu .
A přitěžující okolností je znalost ruštiny , záludně mi implantována předchozím režimem v rámci povinné školní docházky.
================

A takové chuje platíme z našich daní !!!
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

27.3.2021 19:01 Reaguje na Miroslav Vinkler
Obávám se, že oni ti chuji skutečně nejsou, oni hovoří pravdu.
Jenže vy plácáte nesmysly, nejste agent, ale aktivista (výrazný) a o znalosti ruštiny tam nebude asi ani slovo.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 19:11 Reaguje na Pavel Hanzl
Ještě že vás tady máme, jinak bychom se ani nezasmáli...
Odpovědět
JM

Jan Marján

28.3.2021 00:23 Reaguje na Pavel Hanzl
Jasná zpráva BIS, pobočky jedné nejmenované vlivné organizace, nemůže přeci uvádět něco co není v souladu s názory jejich vedení. To by pak panu Koudelkovi asi těžko dali medaili.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 07:49 Reaguje na Jan Marján
BIS velmi dobře plní svoji funkci, což je ochrana bezpečnosti státu. A my jsme součást určitého mocenského bloku a dobrá práce pro jeden stát je dobrá i pro celý blok.

To je těžké to pochopit?
Odpovědět
JM

Jan Marján

28.3.2021 12:19 Reaguje na Pavel Hanzl
Ano, jsme součástí určitého mocenského bloku. Jako vazalové.

To je těžké to pochopit?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 19:39 Reaguje na Jan Marján

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
ak

antonín krahula

27.3.2021 18:11
Stateční zástupci několika desítek tisíc voličů....
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.3.2021 22:01
Rosatom má na příští desetiletí dohody na výstavbu 22 jaderných reaktorů v devíti zemích - Bělorusku, Bangladéši, Číně, Indii, Turecku, Finsku, Maďarsku, Egyptě a Íránu.
Rosatomu pomáhá, že jeho ceny jsou díky kurzu rublu nižší než u konkurenčních západních firem a nabízí moderní technologie. Velkou výhodou je pro něj skutečnost, že je obvykle schopný také financovat převážnou část projektu, jehož cena běžně dosahuje deseti miliard USD.

Součástí stavby jaderných elektráren jsou i 60leté dohody na jejich údržbu a smlouvy na dodávky uranu.Firma uvedla, že dalších 19 projektů po celém světě je pevně naplánovaných a 14 projektů je ve fázi návrhu.
Rosatom také plánuje postavit jadernou elektrárnu malého výkonu s modulárním reaktorem RITM-200 poblíž obce Usť-Kujga v Jakutsku, termín dokončení 2028. Tyto reaktory běžně používají ruské ledoborce.
==================================================================

Rosatom a bezpečnostní riziko - speciál pro pana Hanzla a BIS

Kdo mluví o rizicích ?
V ČR ODS,TOP 09,KDU , Piráti....

V Evropě - pouze Litva ,za riziko považuje JE v Bělorusku postavenou Rosatomem protože: "tyto projekty jsou potenciálně užitečné pro polarizaci a destabilizaci společností prostřednictvím dezinformačních kampaní ."

Dále vadí NATO : Výzkumná zpráva je společnou publikací čtyř center excelence: Hybrid CoE, Centra excelence kybernetické obrany NATO ( CCDCOE) , Centra excelence NATO Stratcom ( StratCom CoE) a Centra excelence energetické bezpečnosti NATO ( ENSECCOE) . Zahrnuje tři případové studie: jadernou elektrárnu Ostrovets v Bělorusku, projekt JE Paks v Maďarsku a projekt JE Hanhikivi ve Finsku.

Případové studie odhalily, že ruskou státní společnost pro jadernou energii Rosatom je třeba považovat za významného aktéra v evropském sektoru jaderné energie, protože má ambice i mimo Evropu. Rosatom je součástí zahraniční politiky ruského státu a jakákoli dohoda o výstavbě jaderných elektráren má kromě hospodářských i jiné cíle. (citace ).

Z evropských států pak žádný mimo Rakouska (Paks 2 ) nemá výhrady k JE z Rosatomu. Zajímavé, že ?

A zbývají USA, které shání kšeft pro zkrachovalý Westinghhouse,který 30 let o práci nezavadil. A jsou tvrdě proti Rusům v ČR.
Skvěle to vyjádřil americký ministr energetiky takto :
"Ztratíme-li dodavatelský řetězec, ztratíme i intelektuální řetězec dodávek vědců, protože jsme v zásadě zatlačili náš jaderný průmysl zpět a ztratíme tak svoji vedoucí roli, pokud jde o jadernou energii ve světě."
https://www.nei.org/advantages/national-security

Takže si to shrňme : Z 50ti zemí v Evropě má výhrady k tzv. bezpečnostním rizikům pouze Litva a podmíněně Rakousko. Nikdo jiný.

Dále NATO - důvod je zřejmý a USA - důvody jsem uvedl výše i s odkazy.

Potom parta politiků v ČR + BIS a ještě pan Hanzl, ale toho k jednání nikdo nezve.

Ověřit si to můžete jednoduše- zadejte do Googlu frázi "Rosatom and security risk " a najdete pouze výše uvedené.
Jsem si vědom, že p. Hanzlem bude Google označen jako proruský, ale za to skutečně jako skrytý agent Kremlu nemohu.


Odpovědět
sv

28.3.2021 00:52 Reaguje na Miroslav Vinkler
Takže si to shrňme. Jaké případové studie a odkud jste si vycucal to, že výhrady proti rosatomu nemá 48 zemí v Evropě? Možná to netušíte, ale Rakousko má výhrady proti jakékoli jaderné elektrárně. Mimochodem teď jste to Bezpečnostní informační službě, Vojenskému zpravodajství, civilní rozvědce i NÚKIBu nandal. Půl minutou hledání na netu jste vyvrátil práci expertů všech těchto služeb, které svorně tvrdí, že rosatom představuje riziko. Myslím, že výsledek vašeho googlení bude stěžejní a klíčový dokument celého "tendru".
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 07:57 Reaguje na
Přesně tak, pan Vinkler je kouzelný demagog, který vygůgluje tři články v angličtině, obrátí jejich význam a prohlásí, že já považuji google za proruský. Normálka.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 08:02 Reaguje na Miroslav Vinkler
"Rosatom je součástí zahraniční politiky ruského státu a jakákoli dohoda o výstavbě jaderných elektráren má kromě hospodářských i jiné cíle. (citace )."
To jste konečně trefil, ty "jiné cíle" jsou mocenské a JED bude používat proti nám na posílení vlivu na naši politiku, která je zpoloviny už jejich, viz. Sputnik nebo JED.

K dostvbě JED samozřejmě výhrady nikdo nemá, protože se nic nestaví a stavět nebude.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

28.3.2021 08:34 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane Hanzle asi jste pochopil, že na prvním místě musí být nestrannost a objektivita. Nedělá mi vůbec problém uvést názory svědčící pro i proti účasti Rosatomu na JE Dukovany.

Vidíte sám,že se jedná o bouři ve sklenici vody, kde politikaření a rusofobie zastírají podstatu věci. A tou je dostatek stabilní a levné energie pro občany i firmy v ČR v dlouhodobém horizontu.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 18:53 Reaguje na Miroslav Vinkler
To není bouře ve sklenici vody, to je válka o nezávislost ČR. To, že vy vůbec nechápete, o čem se točí, na věci nic nemění.
Kolik lidí volilo Hitlera a mělo stejný názor, jako vy?
Kolik lidí volilo Gottwalda ze stejných důvodů??
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

29.3.2021 06:55 Reaguje na Pavel Hanzl
Tak vidíte kam jste to dopracoval. Nejsme a nebudeme nezávislí, vždy jsme někoho protěžovali.
(viz dějepis pro ZŠ)

Ani jeden, fanatismu absolutně nepodléhám- ani hnědému ,rudému či zelenému.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 16:50 Reaguje na Miroslav Vinkler
Konečně ČR patří tam, kde byla celou svoji historii od sv. Válclava až do Února 1948, tj. v Západní Evropě.
Vy podléháte pouze fanatismu ruskému, který nás chce zatáhnoud do naprosto debilní Eurasie, což je totální pitomost a totalitní nesmysl.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 08:11 Reaguje na Miroslav Vinkler
Neodpověděl jste na jednu úplně jednoduchou otázku:

PROČ by měl JED stavět Rosatom.

Máme série důvodů proč NE, ale naznám jedinoý proč ANO, když pár bezproblémových účastníků máme taky.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

28.3.2021 08:39 Reaguje na Pavel Hanzl
Na světě v současnosti není ani jedna firma, která by se mohla pochlubit tak rozsáhlým jaderným programem,zkušenostmi a odborností vč. možnosti zafinancování jak nabízí Rosatom.
Výčet uveden výše.
Slavná bezpečnostní rizika - vidí je pouze jeden stát v Evropě,Litva, a pak pouze někteří poplatní čeští politici. Ale ti nám elektřinu nevyrobí.
Dále pak jen a pouze NATO a USA, důvody uvedeny opět výše.
Z mého pohledu - zúžil bych výběr pouze na Francii a Rusko.
A kdo přeloží lepší nabídku, bude stavět. To je vše.
Bez ideologie a planých žvástů.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

28.3.2021 09:20 Reaguje na Miroslav Vinkler
Ano, přesně tak to je. To je neúprosná realita.

Odpovědět
KP

Karel Ploranský

28.3.2021 12:37 Reaguje na Miroslav Vinkler
Máte to za jedna.
Odpovědět
PE

Petr Eko

28.3.2021 14:05 Reaguje na Miroslav Vinkler
Pane Vinkler, děkuji za rozumný pohled a je vidět, že vidíte podsttaně dále než ostatní.
Bezpečnostní riziko je jen bič na to, jako odehnat lepší a kvalitnější konkurenci.
Něco jak jinde slovo rasista - tím se taky dehonestuje protivník, i když je v právu - viz ta aféra z fotbalu.
Mějte se pěkně a jak se říká "Pravda zvítězí".. A věřím, že bude naše..
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 19:02 Reaguje na Petr Eko
Obávám se skutečně, že bude. Ne sice pravda (to není žádný objekt vlastnictví) ale tragické rozhodnutí, které nás stáhne zase do propadu jak po roce 48.
"Národ, který nezná své dějiny, musí dělat stejné chyby stále dokola".
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

29.3.2021 07:01 Reaguje na Pavel Hanzl
Nebuďte malicherný, ČR mělo vyhlásit mega zakázku na 4-5 JE , a to byste teprve viděl kam by šly ceny nabídek od Rosatomu snad i Frantíků.

A z těchhle problémů s kovidem jsme se skutečně mohli proinvestovat.

To by v čele státu musel být skutečný státník a ne prodavač s agrohnojivy.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 07:59 Reaguje na Miroslav Vinkler
ČR by muselo být schopno napřed dostavět na hranice dálnice a polepit D1.
Muselo by být schopno odsoudit primitivní podvody typu čapího hnízda nebo zjistit, kdo otrávil Bečvu.

Stát, který za 8 let nebyl schopen udělat ani ťok, má nesmyslný důchodový systém a absolutně nezvládnutý koronáč, gignatický náběh státního dluhu a parapremiér tuneluje, korumpuje a lže, tak co chce proboha stavět za bloky JE??

Zkuste si představit, že by Burkina Faso nebo jen Albánie vyhlásila mega zakázku na 4-5 JE, to by se celý svět podělal z těch nabídek!!!
Odpovědět
sv

28.3.2021 15:58 Reaguje na Miroslav Vinkler
Zřejmě máte problém s pochopením psaného textu. "Poplatní čeští politici" dostávají hysterické záchvaty, když je jim doporučováno, aby se při multimiliardovém tendru (tedy potenciální velmi nebezpečné katastrofě) chovali dle doporučení českých bezpečnostních služeb, a to VŠECH českých bezpečnostních služeb. Dále, na světě je několik firem, které mají stejné zkušenosti a odbornost jako rosatom. Nemluvě o tom, že na "zafinancování rosatomem" tvrdě doplatí maďaři, kteří se výmněnou za to "zafinancování" vzdali zcela kontroly nad dnes už překročeným původním rozpočtem stavby.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 18:44 Reaguje na Miroslav Vinkler
Paní Drábová, což je skutečný expert, na rozdíl od vás ví, že daleko lepší je Jižní Korea.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

29.3.2021 14:39 Reaguje na Pavel Hanzl
No a co?
Já paní Drábovou uznávám a dokonce věřím, že má pravdu - ale znamená snad účast Rusů v tendru, že Jižní Korea je tím vyloučena?
PŘEDEM vyloučena bez možnosti počkat si na její nabídku a detailně ji porovnávat s těmi konkurenčními (což požadujete v případě Rosatomu)?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 16:46 Reaguje na Karel Ploranský
To samozřejmě znamená!!!
Vy jste naivní jak 3 dny starý pes, asi si myslíte, že Rusí se vnutí do tendru za cenu gigantické korupce, mediálních kampaní a aktivit agentů a pak to dostane cha, cha nějaká Korea???

Skutečnost je ale jiná, normální firmy ví, že to nasílu dostane Rosatom a do žádného tendru tak nepůjdou, na nějaký propadlý babišistán se zvysoka vymastí.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 18:49 Reaguje na Miroslav Vinkler
Čistá lež.
Rosatom patří mezi možná asi dobré firmy, ale Maďarům a Finům jejich koncept (dobrý na systému Westinghouse) se ovšem "zle nevyplatil".
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

28.3.2021 19:18 Reaguje na Pavel Hanzl
Rosatom nemá aktuálně konkurenci. To je prostě fakt, ať si hýkáte jak chcete.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.3.2021 19:36 Reaguje na Jaroslav Studnička
Tohle vám tlačí do koblih jen ruští demagogové. Je to samozřejmě čistá lež, jak dycky.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

28.3.2021 20:41 Reaguje na Pavel Hanzl
Rusko dnes vede v oblasti nové jaderné výstavby v zahraničí. ROSATOM drží první místo v počtu současně realizovaných projektů výstavby jaderných reaktorů (2 bloky v Rusku a 35 v zahraničí v různých fázích implementace).V roce 2020 překročil objem zahraničních objednávek u společnosti Rosatom 138 miliard dolarů.
==============================

Samá kobliha i s ruskou marmeládou,viďte pana Hanzle :-)
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 07:44 Reaguje na Miroslav Vinkler
Proboha!!!
Nám je přece zcela egál, co Rusi postaví nebo nepostaví někde v Taralinagapatam, pro nás je důležité to, co nám říkají NAŠE BEZPEČNOSTNÍ SLOŽKY!!

Zkusím si zjistin z nezávislých zdrojů jak to ve skutečnosti je tím Rosatomem. Ty jeho vynikající výsledky vypadají na první pohled dost vylhané a vy běžně použítáte evidentně zfalšované zdroje....
Odpovědět
MG

Milan G

29.3.2021 14:18 Reaguje na Pavel Hanzl
Mírněte svůj fanatismus. Praskne vám žilka a co pak?
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

28.3.2021 20:42 Reaguje na Pavel Hanzl
Stačí se podívat jak které firmy po světě staví a jaké mají nasmlouvané další kontrakty.
Na to nepotřebujeme rady ruských agentů jako jste vy.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 07:46 Reaguje na Jaroslav Studnička
Na to potřebuji ale skutečně nezávislý zdroj, ne ruskou demagogii psanou anglicky...
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

28.3.2021 17:56
Po víkendu v přírodě se nestačím divit, kolik emocí vzbudil bezvýznamný
štěk několika politiků. Proč bezvýznamný? Protože do voleb schází půl
roku a rozhodnutí o tom, kdo bude osloven jako dodavatel technologie JE
bude rozhodovat až budoucí vláda. Babiš je s Havlíčkem spokojen a tak
je ta výzva bezzubá. Po volbách podle preferencí bude sestavovat vládu
právě tato partička vyzyvatelů a budou rozhodovat i o tom zhotoviteli.
Země se potácí na pokraji katastrofy a opozice touží ještě nyní
zbytečně položit vládu. Přitom jsem zvědav, kdy se jim podaří nějaký
vládní slepenec sestavit. To bude teprve vzrůšo, když budou bojovat
o korýtka a slaďovat programy. Jediné společné téma Antibabiš už tu
nebude a co dál? Já to spíše vidím na nevysoutěžení žádné firmy a na prodlužování agónie naší energetiky. Možná vyberou firmu "spřátelené"
země bez ohledu na cenu, ale ke spojenosti ideových "spojenců". Kdo
se řídí ideologií, tak si moc vybírat nemůže, protože nesmí. Smutné,
že svoboda je opět pouze ta jediná správná a není to tak ta svoboda
skutečná.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 08:17 Reaguje na Břetislav Machaček
Co má proboha společného agónie naší energetiky s mastodontem, který má vyrábět nejdříve za 20 let a nahradí sotva polovinu Dukovan?
Ta agónie je vytvořena nesmyslnou dotační politikou, kde se krmí pouze solární a biopalivové tunely bez jakékoliv slušného rozvoje
OZE.
Vyřešit se to dá během JEDNOHO roku:
A) rozumně se dohodnout se stávajícími solárníky na kompromisním ukončení solárního tunelu, který stejně v roce 22 končí.
B) Zarušit povinné domíchávání biosložky do nafty a benzínu a zrušit dotaci na biopaliva, případně něco malého dávat na bioplyny.
C) Přejít na Německý systém energetických aukcí, který je vyzkoušený a dává velmi dobré výsledky.
D) Podpořit mohutný rozvoj akumulací, asi nejlépe vodíkových.
E) Počítat v koncepci se SMR reaktory a objednat první kousky.

Asi by se hodilo mít v roce 40 pár nových velkých jaderných reaktorů, ale ČR evidentně nemá na to, aby to zaplatila a hlavně zmanažovala.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

29.3.2021 20:11 Reaguje na Pavel Hanzl
Solární tunel bude končit kolem roku 2030 !
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

28.3.2021 21:04

Jsem zvědav co pan Hanzl a někteří další blábolisté řeknou na tohle :
========================================================================

" Zatímco vztahy vyplývající z ruské jaderné energetiky lze do určité míry využít pro politické zisky nebo jako ekonomickou páku, Rosatom - a
Rusko - mají silné důvody nepoužívat jaderný obchod pro tyto účely.
V současné době existuje málo důkazů, že by Rusko použilo jadernou energii pro geopolitické účely stejně koordinovaně jako je tomu u dodávek ruského zemního plynu do EU. "

Můžete se dočíst v "Závěru" studie
" RUSSIA’S NUCLEAR ENERGY EXPORTS:
STATUS, PROSPECTS AND IMPLICATIONS "

,kterou vypracovalo EU Non-Proliferation and Disarmament Consortium ( orgán Rady EU ) a publikovalo v únoru 2019.

Jak vidět tento oficiální dokument nenašel cestu do pražských kaváren a sídel politických stran ODS , STAN, KDU,TOP 09 i Pirátů.
Bohužel ani k panu Hanzlovi, který právě četl svodku BIS a neměl čas.

Sama EU deklaruje, že RF a Rosatom svým mírovým programem JE neohrožuje EU ani jejich členy.

Dostupné zde :
https://www.sipri.org/sites/default/files/2019-02/eunpdc_no_61_final.pdf
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 07:40 Reaguje na Miroslav Vinkler
Rusko nepoužívá třeba plyn jako politickou páku, jistě.
Plynová krize v roce 2009 byla asi tak co?
Odpovědět
MG

Milan G

29.3.2021 14:46 Reaguje na Pavel Hanzl
Zeptejte se na Ukrajině, už jsem vám sem dával odkazy na toto téma. Proč pořád dokola opakujete ty nesmysly?
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

29.3.2021 20:16 Reaguje na Pavel Hanzl
Cituji:
"Pamatujete na plynovou krizi roku 2009? Jak EU nasadila ramena a dělala na Rusko "Ty! Ty! Ty!", protože z trubek lezlo méně plynu než mělo? Ty, co již tehdy upozorňovali na to, že ho nejspíš bez skrupulí kradou ukrajinská neviňátka, bys tenkrát málem spočítal na prstech jedné ruky.
Díky dupání našich slonů v ukrajinském porcelánu se ze zemí střední Evropy stal pro Rusko partner natolik nespolehlivý, že se raději rozhodli pro tranzit surovin jižní cestou přes Turecko.
Všechny ty krize nebyly o tom, že by Rusové nedodali plyn. vznikly tak, že plyn určený pro Západ zmizel v ukrajinském systému. A proto si západní státy pro transport plynu (odkud jinud, než z toho zlého Ruska !) nakonec postavily Nord Stream.
Prostě - nebylo to tak, že by Evropu nedostatkem plynu vydírali Rusové. Vydírala nás s ním Ukrajina, která chtěla být v našich očích obětí Ruska a tímto trikem získat intenzivnější podporu.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

29.3.2021 20:24 Reaguje na Karel Ploranský
Tomu se říká paměť (národa):-) Prostě guláš (v hlavě) jak se patří...
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

30.3.2021 09:29 Reaguje na Karel Ploranský
Bylo to samozřejmě naopak, Rusko začalo vydírat na plynu Ukrajinu a ta začala odebírat i to, co mělo jít do Evropy. Rusi to zablokovali celý (jak potvrdili EU komisaři na předávacích stanicích) a lhali, že to kradou Ukroši.
Jenže hlupý mužik na tom prodělal gatě, normální Evropa si toho prakticky nevšimla, jen Východ (Slovensko, Bulharsko, možná Rumunsko atd.).
Odpovědět
MG

Milan G

30.3.2021 23:49 Reaguje na Pavel Hanzl
Lež jako dycky.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 07:51 Reaguje na Miroslav Vinkler
"V současné době existuje málo důkazů, že by Rusko použilo jadernou energii pro geopolitické účely...."

Vy jste skutečný komik - eskamotér!! Pro nás je fatální problém už JEDEN důkaz, my jich nepotřebujeme MNOHO!!

Až nás Rusko podrazí, můžeme se obrátit na EU o pomoc? Co nám asi tak řeknou?
"Proč jste jim to dávali, pitomečci, když jste věděli, co je to za svoloč"!!!
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

29.3.2021 08:14 Reaguje na Pavel Hanzl
Jste skvělým důkazem jak fanatismus vyřazuje u průměrného člověka nejpodstatnější vlastnost člověka "myšlení" .
Krásně to vystihl geniální René Descartes citátem "Myslím, tedy jsem."
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 08:20 Reaguje na Miroslav Vinkler
Zato vy nemyslíte vůbec. Jen papouškujete ruskoui demagogii ..... prostě aktivista, přesvědčený neregistrovaný, neplacený, nejdůlažitější vojáček v hybridní válce, velmi užitečný idiot z páté kolony...
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

29.3.2021 08:28 Reaguje na Pavel Hanzl
Doporučuji po ránu omývat přirození vlažnou vodou, ať se to ještě nezhoršuje.

Uvedl jsem vám řadu pramenů,odborných i hodnotící zprávy EU, kde máte argumenty a důkazy odporující vašim názorům.
Bohužel buď je nečtete anebo je čtete,ale odmítáte je přijmout, protože byste musel říct jednoduché- prostě jsem se zmýlil.

Nikdy jsem neměl radost,když jsem chyboval a někdo mi to prokázal.Ale tu zpětnou vazbu v sobě mám a beru to jako poučení, nikoli jako osobní prohru.

Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 08:46 Reaguje na Miroslav Vinkler
Uvedl jste kulový, EU s Ruskem žádné zkušenosti nemá a hlavně formulace "máme málo důkazů" přece dokazuje, že nějaké skutečně mají. Pro nás je přece nejdůležitější vyhodnocení našich tajných služeb a ne papaláši z EU (najednou se jimi oháníte) nebo JE v Somálsku.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 08:50 Reaguje na Miroslav Vinkler
Samotným důkazům je přece Maďarsko, které pod tvrdým tlakem už není schopno udržet právní stát, zavádí masivní cenzuru a Orbán tuneluje stát skoro tak mohutně, jak náš estébák. Utajené smlouvy kolem Paksu dává Rusku obrovské možnosti vydírání...
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

29.3.2021 14:32
Právě jsem četl dobrou zprávu o tom, že Rada bezpečnosti státu rozhodla ve věci tendru na výstavbu bloku pro JEDU moudře.
Cituji:
"Dále se počítá s oslovením čtyř zájemců včetně ruského Rosatomu. Potenciální zájemci o stavbu, kteří převezmou dotazník, se budou muset zavázat, že tím nevznikají jakékoli nároky vůči České republice."

Znamená to, že odpovědné osobnosti jsou zodpúovědné. Že se nenechaly nachytat na strašení, za kterým je jen snaha kohosi (?) kroky k zahájení výstavby dalších jaderných bloků oddalovat, oddalovat a oddalovat.... Pokud možno donekonečna.

SKUTEČNÉ ohrožení pro ČR nevidím v účasti Ruska na tendru, nýbrž právě v tom oddalování. Právě to by nás mohlo přivést do úzkých a přivolat tvrdý tlak ze strany EU, včetně různých sankcí, protože bez co nejrychlejší výstavby nových jaderných bloků nemáme sebemenší šanci splnit to, co nalajnoval Green Deal.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

29.3.2021 15:26 Reaguje na Karel Ploranský
Lídři sedmi unijních zemí včetně Česka vyzvali EK k podpoře jádra.
Česko, Francie a dalších pět zemí EU vyzvalo Evropskou komisi k podpoře jaderné energetiky a uznání jejího přínosu pro snižování emisí skleníkových plynů. Vyplývá to z dopisu, který lídři dotčených států minulý týden adresovali předsedkyni Ursule von der Leyenové a dalším členům Komise. (26.3)

To zas u Hanzlů budou pít o Velikonocích jen černé pivo na smutek.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 16:31 Reaguje na Miroslav Vinkler
Pane Vinklere, vy jste si ani nevšiml, že já jádro podporuji, nejlépe v moderní formě SMR aebo tokamaku, ovšem ani mastodont v Dukovanech mi nijak nevadí, pokud ho nebude stavět Rusko. To fakt nevíte??
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

29.3.2021 17:09 Reaguje na Pavel Hanzl
Tak schválně - jste na poušti a bez vody,máte na kahánku.
Jediným dostupným místem s vodou je pobočka Rosatomu.
Doplazíte se tam a přežijete, nebo zůstanete věrný svým zásadám a zemřete žízní ?

Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 17:54 Reaguje na Miroslav Vinkler
Co je to zase za blbost? My už máme na kahánku? To nás soudruh domordoval teda velmi svižně!!!
Odpovědět
MG

Milan G

29.3.2021 18:28 Reaguje na Pavel Hanzl
Nekličkujte a odpovězte, vaše zásadovost zajímá víc lidí než si myslíte.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

29.3.2021 20:12 Reaguje na Milan G
Prostě nechce a nezbývá než to tak brát :-)
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

30.3.2021 07:56 Reaguje na Milan G
Pobočka Rosatomu nemůže mít nikdy žádnou vodu, maximálně vodku. A tu pít na žízeň má asi stejný účinek, jak ruský benzín.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

30.3.2021 10:15 Reaguje na Pavel Hanzl
Zase vyhýbání na odpověď , ale už vás tak beru.Nevyrazíme to z vás. :-)
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

30.3.2021 10:37 Reaguje na Miroslav Vinkler
Na naprosto debilní dotaz nelze dát rozumnou odpověď, sorry jako.
Odpovědět
MG

Milan G

30.3.2021 11:52 Reaguje na Pavel Hanzl
Tak jako dycky.

Kličkující zajíc :-)
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

29.3.2021 17:21 Reaguje na Pavel Hanzl
Možná byste mi mohl s takovým rozhledem osobního kouče... Mám Ladu z r. 75, její výroba (i náhr. dílů) skončila v r. 12, přesto chlapi v servisu nemají problém díly sehnat. Myslíte, že jsem ohrožen na životě a vydíratelný?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 17:55 Reaguje na Karel Zvářal
Nejste. Je to tím velmi drobným rozdílem, že žigulík skutečně není jaderná elektrárna, všiml jste si toho?
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

29.3.2021 17:59 Reaguje na Pavel Hanzl
Teď šla tiskovka s dvojministrem, má můj souhlas s postupem. Oni mají daleko účinnější nástroje, jak někomu "dělat problémy". Staré jaderky fungují, za sebe nemám strach, že by neměly i ty nové.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

29.3.2021 18:48 Reaguje na Karel Zvářal
Nejenom jaderky, ale oni nám prodávají
dokonce náhradní díly na jejich staré
vrtulníky, které jsou jako zbraně NATO
předurčeny k boji s nimi. Tak takovému
"nepřátelství" už nerozumím vůbec. Já
zažil ještě pár let po revoluci, kdy
naši "přátelé" dodržovali COCOM a my
neměli nárok nakupovat špičkové tehnologie použitelné ve vojenství.
Takhle by se "přátelé" asi chovat
neměli a taky musíme prve vyčkat na
"befel" a pak zaujmout "suverénní"
rozhodnutí. V tom se nic nezměnilo,
pouze ta polarita.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

29.3.2021 18:54 Reaguje na Břetislav Machaček
https://www.hlasite.cz/text-pisne/divokejbill/62557-prase/
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 20:12 Reaguje na Karel Zvářal
Nová jaderka by fakt asi fungovala, pokud by soudruzi v Kremlu ráčili uznat, že jim ˇčecháčci dosttečně lezou do řitě a poslouchají na slovo. Ale nedejBože, abychom se chovali jako Evropská země a ne jako jejich gubernie. To by skutečně fungovat přestala.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

29.3.2021 20:19 Reaguje na Pavel Hanzl
Když to říká BIS (a PISS), tak to bude asi pravda...
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 20:45 Reaguje na Karel Zvářal
Už jste se šel podívat do garáže, jestli tam místo žigulíka nemáte náhodou jaderku?
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

29.3.2021 20:49 Reaguje na Pavel Hanzl
Ke vší hrůze, představte si, ještě čínský skútr... riziko jak pdase!-))
Odpovědět
MG

Milan G

30.3.2021 11:55 Reaguje na Karel Zvářal
No tak to je teda prohra :-)
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

30.3.2021 12:05 Reaguje na Milan G
Asi je, ale určitě ne moje. Auto jsem podědil, náš stroj v této kubatuře byl 2,5 dražší... Hodně chlapů to z principiálních (poetických) odmítá servisovat, ale našel jsem skvělou firmu, která a tím nemá problém. Lidi jsou různí...
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

30.3.2021 12:05 Reaguje na Karel Zvářal
důvodů
Odpovědět
MG

Milan G

30.3.2021 23:53 Reaguje na Karel Zvářal
Moje invektiva byla myšlena v legraci, nejdřív žigulík a pak čínský skútr, to muselo p. Hanzla dorazit:-)
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

31.3.2021 09:06 Reaguje na Milan G
Jsem doražený....
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

29.3.2021 20:24 Reaguje na Miroslav Vinkler
No, to se Ursule asi tuze nelíbí...
Když to projde, k prosazování nesmyslů bude mít v ruce o jeden klacek méně.
Černé pivo asi bude i u von der Leyenů. :-)

Budu se moc smát, když se k téhle iniciativě za čas připojí i Němci. A zase budou hlásat, jak jsou myšlenkově napřed.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 16:29 Reaguje na Karel Ploranský
Dobrý voják Švejk by to nevymyslel lépe.
Vytvoříme něco jako k tendru, což není ani tendr ani nic jiného a je to hlvně natolik závazné, že je to totálně na HO.....
Třeba to nepopudí soudruhy v Kremlu.

Právě tohle jednání je to oddalování, oddalování vykrucování obezličkování a švejkování...

Naši totálně nechopní mašlonci měli už dávno vypsat tendr natvrdo bez Ruska a Číny a byli bychom o kus dál.
Odpovědět
Bořivoj Holínek

Bořivoj Holínek

29.3.2021 17:57
K žádosti poslanců a senátorů o odvolání "tupl" ministra Karla Havlíčka se s plnou zodpovědností připojuji ...

Ono pozvání Ruské federace do "výběrového řízení" na dostavbu Dukovan není věru jediný důvod k tomu, aby agent komunistické StB A. Babiš v této věci bezodkladně konal!
.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

2.4.2021 08:39 Reaguje na Bořivoj Holínek
Všše důležité se u nás už zase (jak za Klémy) rozhoduje v Kremlu.
Takže se dá očekávat, že to zase dopadne jak za Klémy....už jsme tu lajnu nabrali...
Odpovědět
ZZ

Zdeněk Zobač

29.3.2021 19:30
Takže trošku z jiného soudku. Co ti podepsaní kdy dokázali ????????
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

29.3.2021 19:51 Reaguje na Zdeněk Zobač
https://www.youtube.com/watch?v=c_KCduYtRWc
Odpovědět
MG

Milan G

30.3.2021 12:01 Reaguje na Karel Zvářal
,, Co tam děláte tak dlouho?,, odpověď ,,volim,, tak to nemá chybu, nesmrtelný Fantozzi:-)
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 19:57
Před chvílí byl na ČT24 rozhovor s paní Drábovou. Nechápe, co ti mašlonci pořád kličkují, ale jedno řekla jasně.
Digitálně řízený celý reaktor bude prakticky celou životnost do určité míry závislý na komunikaci s výrobcem.
Samozřejmě to nepředpokládá, ale bylo by možné ho na dálku vypnout.
Takové zařízení se nepostaví a dodavatel neodejde, je stálým spolupracovníkem provozovatele.
Takže je to jasné, pravdu má BIS a normálně myslící lidé,
ROSATOM ZÁSADNĚ NE.

Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

29.3.2021 20:24 Reaguje na Pavel Hanzl
Opět předvádíte, že tomu absolutně nerozumíte a nemáte tušení jak podobné řídící systémy fungují a jak se podchycují v rámci SoD.
Navíc pokud by dodával řídící systémy Framatome a Siemens, tak se opravdu není čeho ze strany Ruska obávat.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

29.3.2021 20:43 Reaguje na Jaroslav Studnička
Je. Rusi nejsou a nikdy nebyli blbí, jak podrazit, prošikanovat, ovládnout a zhabat pod sebe kohokoliv jim šlo vždy na výbornou. Kecy o Siemensu atd. si můžou nacpat do špic, zcela běžně a napřímo lžou.
Odpovědět
Bořivoj Holínek

Bořivoj Holínek

29.3.2021 21:06 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane Hanzale,
rozhodně se nemíním vměšovat do Vaší polemiky s Vašimi oponenty, ale po přečtení celé diskuse pod úvodním článkem (otevřený dopis) se domnívám, že Vaše snažení je marné i zbytečné.

Ještě to několik měsíců vydržte, a pak podobné "tupl" ministry, vč. jejich vůdce Bureše, nepustíme ani "na saka"...

Jeden "osmašedesátý" nezkorumpovaným lidem věru stačil, proto v dobré úmysly despotického agenta KGB, může věřit pouze člověk mentálně omezený, nebo kolaborující s cizí, totalitní mocností.
.
Odpovědět
Bořivoj Holínek

Bořivoj Holínek

29.3.2021 21:22 Reaguje na Bořivoj Holínek
Sleduji, že se tu často vkládají odkazy, tak rovněž jeden přidám 👇

https://1url.cz/NKzPM
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

30.3.2021 15:33 Reaguje na Bořivoj Holínek
To je naprosto supr článek!!! přesně to tak je!!
"Spousta lidí ani neví, že jsou zmanipulovaní, že? Myslí si, že je to jejich vlastní názor.

Přesně. Poznáte je, když vám začnou vysvětlovat, že Rusko nemá žádný zájem na ovlivňování voleb jiných zemí a zasahování do politického dění. Že Rusové nemají žádné trollí farmy a ty už vůbec nešíří ruskou propagandu. Přesně toto Rusové tvrdí. Vytváří tím v západních zemích masy lidí, kteří vůbec nevěří, že ruští trollové existují. Geniální, to se jim musí nechat".
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

30.3.2021 07:52 Reaguje na Bořivoj Holínek
Bohužel, těch "mentálně omezených..." je u nás velmi vysoké procento a hlavně tyhle volby rozhodne velmi špinavá až hyenistická kampaň (jak obě presidentské). Proruská mafie, která ovládá náš stát, se nějakými trapnými volbami už od moci odstavit nedá. Podívejte se, kolik aktivistů má pátá kolona jen na téhle diskusi (jinde je to ještě daleko horší).
Odpovědět
Bořivoj Holínek

Bořivoj Holínek

30.3.2021 08:57 Reaguje na Pavel Hanzl
👍✌
Odpovědět
JM

Jan Marján

3.4.2021 22:52 Reaguje na Pavel Hanzl
A z které páté kolony jste vy? Nebude to ještě ta po Hitlerovi?
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

29.3.2021 21:24 Reaguje na Pavel Hanzl
No, tímto komentářem jste to opravdu nevylepšil...:-).

V tomto koncorciu realizuje Rosatom již několikátou zakázku, není důvod, proč by to nebylo v rámci EDU.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

30.3.2021 07:47 Reaguje na Jaroslav Studnička
Protože Rusko vede proti nám hybridní válku a JED je velmi ostře nabitá zbraň!!
Vy musíte být ducha mdlého, to jinak není možný!!
Odpovědět
JM

Jan Marján

3.4.2021 22:50 Reaguje na Pavel Hanzl
My ji proti nim nevedeme?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.4.2021 17:15 Reaguje na Jan Marján
Nevedeme. Proč bychom měli? My se nejsme schopni ani bránit, na rozdíl od Poláků, Baltiků a Finů.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

29.3.2021 20:26
ČT 24 (právě teď).
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist