https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/svaz-prumyslu-a-dopravy-cr-snemovna-odhlasovala-zmeny-linioveho-zakona
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Svaz průmyslu a dopravy ČR: Sněmovna odhlasovala změny liniového zákona

6.11.2023
Na ilustračním snímku stavba dálnice D3.
Na ilustračním snímku stavba dálnice D3.
Sněmovna odhlasovala změny liniového zákona, který zefektivní povolování dopravních, energetických i telekomunikačních staveb. Svaz průmyslu a dopravy ČR se na úpravách podílel a předkládal návrhy v rámci Výboru pro strategické investice.
 
Povolovací procesy řešíme mnoho let, je to jeden z TOP 3 problémů, které brzdí investice v ČR. Ještě před ustanovením Výboru pro strategické investice jsme intenzivně spolupracovali na novele stavebního zákona, a proto jsme téma poté přinesli i na samotný Výbor. Otevřený liniový zákon nám dal příležitost rychle prosadit některé změny, které zefektivní povolování dopravních, energetických i telekomunikačních staveb.

Vláda přišla se svými návrhy, na kterých jsme se často podíleli, ale chtěli jsme být ještě ambicióznější. Chtěli jsme, aby byla naplněna slova premiéra, že u zásadních věcí je třeba strategický přístup a cílem je odblokování překážek. Proto jsme předložili další návrhy, projednávali je s resorty a podařilo se připravit a získat souhlas u dalších pozměňovacích návrhů, které opět procesy zjednoduší a zrychlí tak výstavbu od distribučních soustav přes vybrané železniční úseky, jaderné elektrárny po plnící stanice.

Tím to ale nekončí, teprve příští rok se ukáže, jak v praxi funguje nový stavební zákon nebo Dopravní a energetický stavební úřad. Zároveň je do budoucna potřeba řešit i akcelerační zóny pro obnovitelné zdroje a nezbytnou infrastrukturu, některé úpravy u telekomunikací a také implementovat evropské návrhy k povolování telekomunikací. Doufáme, že vláda bude i do budoucna otevřená spolupráci a bude dostatečně ambiciózní.


reklama

 
Svaz průmyslu a dopravy ČR

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

6.11.2023 12:49
Že by konečně - to se mělo odhlasovat hned v r. 1990 !
A je to dost podobné tomu německému, nebo jenom očesaná forma ?
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

6.11.2023 16:21 Reaguje na smějící se bestie
nejásejte, ještě nevíte co je tam napsané...ten článek je v dikci, tak jsme přece borci...
Odpovědět
ss

smějící se bestie

6.11.2023 17:41 Reaguje na Jaroslav Řezáč
Ptám se přece.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist