https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/nabytkova-banka-v-praze-funguje-uz-rok-dosud-pomohla-vybavit-434-domacnosti?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nábytková banka v Praze funguje už rok, pomohla vybavit 434 domácností

14.1.2022 08:58 | PRAHA (Ekolist.cz)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Praha.eu
Přesně před rokem otevřela městská Nábytková banka Praha svoje dveře, aby mohla pomáhat lidem, kteří nemají dostatek finančních prostředků na základní vybavení bytu. Za první rok fungování přijala 5 009 kusů nábytku, drobných elektrospotřebičů nebo vybavení do domácnosti celkem od 1 058 dárců. Informuje o tom hlavní město Praha.
 
Nábytková banka sídlí na pomezí městských částí Praha-Libuš a Praha-Kunratice. Lidé nebo firmy sem mohou přivézt použitý nábytek a spotřebiče, které už nechtějí, nebo pro ně nemají využití. Do banky je možné věnovat i nábytek s drobnými vadami, které lze opravit. Právě k tomu slouží plně vybavená truhlářská dílna, která je umístěna přímo v areálu nábytkové banky. Všechny věci jsou následně na základě spolupráce se sociálními službami a sociálními odbory městských částí distribuovány lidem v nouzi na území hlavního města Prahy.

„Celý rok se nesl ve znamení testování, zefektivňování procesů a budování týmu nábytkové banky, ale hlavně stovek schůzek se sociálními pracovníky a jejich klienty," uvádí Tomáš Valenta, vedoucí Nábytkové banky Praha. "Každý má právo na důstojné bydlení a jsem rád, že tomu můžeme být s nábytkovou bankou nápomocni,“ dodává Tomáš Valenta.

„Potřebu mít v hlavním městě takovou službu jsem vnímala dlouho," říká Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví. "Hned po nástupu na magistrát jsme začali zjišťovat, jak tyto služby fungují v dalších městech, a připravovat projekt pro Prahu, nejprve ve spolupráci s nevládní organizací R-mosty a poté s městskou organizací Centrum sociálních služeb Praha," vysvětluje Johnová.

Do budoucna je úkol chod nábytkovky zefektivnit a zjednodušit a zrychlit celý proces od příjmu nábytku po jeho doručení potřebným, tedy rodičům samoživitelům, seniorům, pěstounům nebo lidem, kteří opouštějí ústavní zařízení a nemají kromě oblečení vůbec nic.


reklama


reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

14.1.2022 18:54
Vážení diskutující kdyby někdo z vás věděl kde funguje banka na krabicové víno,tabák a papírky dejte mi prosím vědět.Taky pokud máte děravé ponožky nevyhazujte je.Vezmu si je poštepují,pošíju-ponosím.Děkují
Odpovědět
VH

Vladimír Hošek

17.1.2022 08:47
No, kolik ten špás stojí veřejných peněz nám raději nesdělují. Protože to číslo podělené 434 by vyvolalo potřebu od těch 434 domácností dostat podporu raději v hotovosti.
Odpovědět
rl

rýpal lesní

5.3.2022 08:32
To, co jsi za života nabyl nepoctivě, stejně jako statky darované za špatné činy, zůstanou zde v připomínku tvého bídného života, zatímco smažit se budeš v ohni pekelném, synu nezdárný. Další, kteří obchodovat budou, nastoupí na tvé místo, aby skončili jako nepoučení hříšníci dle podobenství tvého osoudu.
:o)
<rýpal lesní>
Odpovědět
 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist