https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/jachym-brzezina-myty-a-fakta-o-pocasi-vode-a-ovzdusi-online
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jáchym Brzezina: Mýty a fakta o počasí, vodě a ovzduší online

28.1.2024
Zdroj | CHMI
Před třemi lety jsme na ČHMÚ Brno připravili knižní publikaci Mýty a fakta o počasí, vodě a ovzduší. Knížka měla velký ohlas a vyprodali jsme už téměř i dotisk. Rozhodli jsme se tedy zpřístupnit informace všem a přidat i něco navíc.
 
Nově je knížka dostupná jako internetová stránka, která obsahuje všechny texty (v některých případech rozšířené oproti knize), navíc doplněné v některých případech o grafy, fotky či animace, které dále zvyšují její přidanou hodnotu.

Co se mj. na stránkách dozvíte?

Může voda téct do kopce? Co nejvíce znečišťuje ovzduší – průmysl, doprava, nebo snad něco úplně jiného? Kouří se od pusy, jen když mrzne? Kdy bývá během dne nejtepleji a kdy naopak nejchladněji? Proč je dnes kvalita ovzduší často lepší ve velkoměstech než na vesnicích? Je rak říční nebo průhledná voda indikátorem její čistoty? Nastává stoletá povodeň jednou za sto let? Má tajfun horší následky než hurikán? Vytváří dnes předpověď počasí numerické modely nebo meteorologové?

Do budoucna máme díky elektronické podobě také možnost publikaci dále rozšiřovat a aktualizovat.


reklama

 
foto - Brzezina Jáchym
Jáchym Brzezina
Autor je vedoucí oddělení kvality ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu a a správce blogu ČHMÚ.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Ukropec

29.1.2024 20:24
Díky. Toto si tutově přečtu. Že by ekolist změnil přístup?
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist