V rubrice Zelená domácnost přinášíme informace o tom, jak se může chovat šetrně k životnímu prostředí každý z nás.
8.6.2005 | PRAHA
(EkoList)
Třídíte doma nebo v práci odpady a chtěli byste na ně nějaký pěkný odpadkový koš?
7.4.2005 | PRAHA
(EkoList)
Odpověď na otázku, jak třídit obalové odpady, můžete najít například na stránkách
www.jaktridit.cz, které provozuje společnost
EkoKom. Na tomto webu se dozvíte, co do kontejnerů na tříděný odpad patří a co ne.
15.2.2005 | PRAHA
(EkoList)
Čtenářka nás požádala o radu, co má dělat s cizím autovrakem, který zabírá parkovací místo před jejím domem a ke kterému se nikdo nehlásí. Tady je odpověď.
14.2.2005 | PRAHA
(EkoList)
Podle odhadu Zdeňka Vermouzka z
České společnosti ornitologické dochází v České republice ročně k tisícům úmrtí ptáků, kteří se smrtelně zraní při nárazu do skleněné bariéry. Přesné statistiky těchto úhynů ptáků v ČR však podle Vermouzka nejsou.
9.2.2005 | PRAHA
(EkoList)
Éčka. Neboli přídatné látky. Setkáváme se nimi každodenně při nákupech potravin. Jsou vyrobená synteticky, ale i extrakcí z přírodních surovin. Máme z nich mít obavy?
5.11.2004 | PRAHA
(EkoList)
Kdyby všichni lidé světa žili stejným životním stylem jako autor tohoto článku, potřebovali bychom víc než 1,7 zeměkoule.
13.10.2004 | PRAHA
(EkoList)
"Co mám dělat s netopýry, kteří se ubytovali v mém domě?" napsal nám nedávno dotaz náš čtenář. Jak s nimi naložit, ale neublížit? Odpověď jsme našli v metodickém doporučení, které k ochraně netopýrů vydala
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR).
1.10.2004 | PRAHA
(EkoList)
Zatímco o škodlivosti špinavého ovzduší nebo vody vědí snad všichni a stát i samospráva se s tímto znečištěním snaží uceleně vyrovnat, hluk stál až dosud stranou hlavních problémů životního prostředí. Přitom v České republice poškozuje zdraví statisíců lidí.
2.8.2004 | PRAHA
(EkoList)
Technicky vzato jsou všechna vejce stejná. Z pohledu slepic tak tomu ale rozhodně není. Slepice již dávno nejsou chovány jen na dvorku a většina vajec pochází od slepic, které protrpěly svůj život v drátěných klecích. Nemusí tomu tak ale být. Záleží totiž na spotřebitelích, jaká vejce budou kupovat.
28.7.2004 | PRAHA
(EkoList)
"Vždy se najde někdo, kdo si z dovolené přiváží třeba kus korálu, a přitom netuší, že jde vlastně o pašování chráněného druhu," řekl na včerejší tiskové konferenci ředitel
České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Jan Slanec. Podle jeho slov veřejnost neví, co se smí z ciziny dovážet, na co je třeba mít povolení a co se dovážet nesmí vůbec. Se vstupem ČR do
Evropské unie se navíc změnila pravidla pro dovoz chráněných druhů.