Pavel Franc: Udržitelné Česko? Cestu k němu musí hledat experti i byznys
Letos jsme se proto už podruhé rozhodli příležitost k vzájemnému setkání a sdílení vytvořit na druhém ročníku konference Bold Future, tentokrát s dodatkem Konference o udržitelné budoucnosti Česka. Právě o ni se totiž jedná. Jsem rád, že pozvání k diskuzi přijala řada zajímavých řečníků včetně čelných politických představitelů jako je ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš a předseda stínové vlády hnutí ANO Karel Havlíček a inspirativních zástupců byznysu jako je investorka Silke Horáková z Albatros Media a Tillia Ventures, ředitel Solární asociace Jan Krčmář nebo Michal Kadera, ředitel pro vnější vztahy ve Škoda ČR.
Už před dvěma lety jsme se na prvním ročníku této konference shodli, že nutným řešením stability a bezpečnosti v Evropě jsou obnovitelné zdroje. Kromě této shody, ke které jsme po mnoha letech dospěli už i my v Česku, se od začátku války na Ukrajině dostává do popředí další klíčové téma - bezpečnost.
Klást důraz na obnovitelné zdroje do budoucna totiž nebude stačit, pokud je budeme stavět za pomoci totalitních režimů, ať už se jedná o Rusko, Čínu nebo mnohé další. Dohlédnout na to, abychom s nimi nespolupracovali přímo ani prostřednictvím dodavatelských řetězců evropských firem, je velkou výzvou pro celou Evropskou unii. Věřím ale, že kde je vůle a transparentní pravidla pro to, jak takovému chování zamezit, tam je i cesta.
Na prvním ročníku Bold Future, který jsme pořádali před dvěma lety, jsme se ptali, jak může být udržitelnost cestou pro efektivnější správu a byznys. Teď je na čase zjistit, jaké kroky podniknout, abychom restartovali Česko udržitelně, inspirovali se celosvětovými trendy a dokázali odvrátit hrozby a využít největší příležitosti pro Česko a Evropu, které se nabízí.
Bold Future 2024: Konference o udržitelné budoucnosti Česka
Hlavní část konference letos nabídne více než čtyřem stovkám účastníků inspirativní prezentace a panelové diskuze nejméně dvaceti osobností. Na hlavní program navážou tři paralelní expertní bloky hlouběji zaměřené na konkrétní témata z vybraných oblastí: ESG reporting, obnovitelná energetika, real estate a podpora udržitelného rozvoje měst a obcí ve spolupráci s developery. Na specializovaných workshopech a mastermind setkáních budou odborníci i zástupci firem a samospráv sdílet aktuální know-how přímo z praxe.
Konferenci pořádá expertní skupina Frank Bold už 12. listopadu 2024 v Kongresovém centru v Praze. Kompletní program a bližší informace najdete na www.boldfuture.cz. Prodej early bird vstupenek odstartoval 22. 5. 2024 a potrvá do začátku září nebo do vyprodání limitovaného počtu zvýhodněných lístků.
reklama
Dále čtěte |
Další články autora |
Online diskuse
Všechny komentáře (11)
Richard Vacek
5.6.2024 10:26Jaroslav Řezáč
5.6.2024 15:06 Reaguje na Richard VacekUdržet transformaci zdrojových systémů a ještě do toho cpát další zátěž na energetiku a přenosovou síť je nezodpovědné.
nyní k těm dočasným zdrojům energie je naprosto krátkozraké vytvářet zdroje, které svojí stálostí, konstantní výrobou enektřiny jsou kontraproduktivní v tom, že na každý dočasný zdroj potřebuje se zajišťovat dalším zdrojem, které případné výpadku výroby energie musí vytvářet zálohy a ty jsou ekonomicky nerentabilní, protože tyto zálohy není možné připojit do energetické sítě, ale jsou jak název napovídá vykrývací.
Tedy systém FVE a větrníků je obří ekonomický průser a čím více se na tyto zdroje stát spoléhá, tím větší problém to je.
erik zajíček
5.6.2024 15:47 Reaguje na Richard Vaceksmějící se bestie
5.6.2024 10:33Soběstačnost v základních potravinách, fungující průmysl při levných energiích a konec sabotáží zelených !
Petr Blažek
5.6.2024 21:30Evropa nemůže vyhrát válku na Ukrajině ( natož převést své hospodářství do zelených zítřků), pokud si sama sobě bude zdražovat energii. Při snaze znásobit pomoc Ukrajině dochází k většímu a většímu ekonomickému vyčerpání zdrojů. Oproti tomu Rusko má naopak levnější a levnější energii.
Prakticky si sami pod sebou podřezáváme větev- cesta do pekel bývá dlážděna těmi nejušlechtilejšími úmysly.
Honza Honza
6.6.2024 06:02Je třeba postupovat dle zdravého rozumu, ne fanaticky: nejdřív vše připravit a vytvořit podmínky- úložiště (přečerp. elektrárny), stabilní zdroj. : JE, plyn elektrárny, distribuce, nabíječky, nejdřív to nejdůležitější: zavodnění, zadržování vody, zastínění, zalesnění.
Pokud jde o Ukrajinu, nestačí jen posílat zbraně, ale také je nutno diplomaticky jednat s celým světem (nikoli s Putinem: na něj ať tlačí jeho přátelé a podporovatelé, EU a USA nemá žádnou šanci), jednat především s jeho přáteli (Čínou a Arabií), vytvářet na Putina celosvětový tklak, aby od agrese upustil. To je jediná cesta k ukončení konfliktu, aby pro Putina válka byla co nejnepříjemnější a měla pro něho co největší negat. důsledky. Posílat zbraně a přitom s ním obchodovat, nedělat nic pro to, aby s ním celý okolní svět spolupracoval, obchodoval a Putina podporoval, k míru nepovede!
Karel Zvářal
6.6.2024 06:56Jiří Kvítek
6.6.2024 20:32Redakce: máte na víc, tak si nekažte jméno takovým informačním smetím...
Karel Zvářal
7.6.2024 08:46 Reaguje na Jiří KvítekSlavomil Vinkler
11.6.2024 08:28Po volbách píše v Neviditelném psovi p. Lukáš Kovanda:
Strany a hnutí, které v tuzemských eurovolbách zaznamenaly bolestný neúspěch, ba debakl, spojuje jedno. Otevřeně a celkem nekriticky se předtím přihlásily k podpoře stěžejných a tolik diskutovaných projektů Evropské unie: Green Dealu, eura a migračního paktu.