Zprávy zelené domácnosti
Největší světová on-line zoologická zahrada otevřela své dveře, aby se pochlubila stovkami zvířat, píše The Guardian.
Kočky užívají specifické vrnění k upoutání pozornosti svých majitelů a k získání krmení, domnívají se výzkumníci ze Sussexské univerzity. "Na rozdíl od běžného vrnění je tento zvuk velmi podobný dětskému pláči, který se dá jen velmi těžko přehlížet," tvrdí Dr. Karen McCombová, vedoucí autorka studie, která byla zveřejněna v časopise Aktuální biologie, informuje BBC News.
Do Patagonie přijíždějí každoročně tisíce lidí. Láká je sportovní rybolov v zamrzlých jezerech a křišťálově čistých potocích a řekách. Jejich nejčastějším úlovkem jsou pstruzi a lososi. Ti zde však byli nasazeni před pouhými několika desítkami let a představují hrozbu pro místní biodiverzitu, píše server IPS.
Romantická představa španělských býčích zápasů, tak jak ji ve své slavné knize Slunce také vychází popsal Ernest Hemingway, se brzy může stát historií. Španělsko se ocitá na hraně zákazu tohoto národního sportu, píše server Planetsave.com.
Diváci slavného filmového festivalu Sundance mohli toto pondělí v Utahu vidět premiéru nového filmu, který upozorňuje na neblahý stav světových oceánů. Dokumentární snímek jménem The End of the Line v režii Ruperta Murraye byl natočen s podporou WWF a poprvé se představil na mezinárodní soutěži dokumentárních filmů (World Cinema Documentary), napsal WWF.
Bývalý člen skupiny The Beatles prohlásil, že snížení konzumace masa je nejjednodušší a nejefektivnější cestou k redukci emisí skleníkových plynů. V dopise pro The Independent se hudebník postavil za předsedu Mezivládního panelu pro změny klimatu ( IPCC) R. K. Pachauriho, a obvinil tak z globálního oteplování zvýšenou konzumaci masa.
15.10.2008 10:39 | PRAHA
(Ecomonitor)
Odevzdání mobilního telefonu k recyklaci znamená, že se na skládky nedostane řada nebezpečných chemických látek, které škodí životnímu prostředí. Vedle toho ale důsledná recyklace telefonů může pomoci i světově ohroženým gorilám nížinným, napsal deník Cape Argus.
Do roku 2050 by mohla vyhynout více než polovina všech obojživelníků v Evropě, píše britský Independent. Důvodem jsou změny přirozeného prostředí, infekční choroby a následky klimatických změn.
Včely pilně nosí do úlů pyl a nektar, ale spolu s nimi také širokou paletu pesticidů, tvrdí vědci z Pennsylvánské státní univerzity. Přidáme-li k pesticidům, které jsou již přítomné ve včelím vosku, navíc pravidelný přísun zvnějšku, je těžké přesně zhodnotit dopad na zdraví včel. Zdá se však, že nově vyzkoušený přístup umožní alespoň snížit kontaminaci vosku.
Ochránci zvířat považují klecové chovy za kruté vězení, v kterém nosnice zbytečně trpí. Zástupci drůbežářského průmyslu to popírají a argumentují i pragmatickou a ekonomickou stránkou věci. Od roku 2012 budou muset být klasické klece nahrazeny alespoň tzv. obohacenými. Průmysl chce prosadit odložení tohoto termínu, ochránci naopak doufají, že rok 2012 platí.
|
22.11.2024 | Luboš Pavlovič
24.10.2024 | Zdeňka Vítková
22.10.2024 | Luboš Pavlovič
|