Romana Šonková: Konečně. Velká Británie zakázala vývoz živých zvířat
Kampaň za zákaz vývozu živých zvířat se těšila stálé podpoře známých celebrit v čele s patronkou CIWF, populární herečkou oceněnou Řádem britského impéria dáma-komandérka, Joannou Lumley, která se raduje: „Konečně, konečně, konečně můžeme slavit, že žádné živé hospodářské zvíře už se nebude vyvážet z našich břehů na dlouhou, strašlivou cestu na výkrm či porážku. Celé dekády jsme s Compassion in World Farming neúnavně pracovali na tom, abychom přitáhli co největší pozornost k této kampani. Jsme hluboce vděční vládě, že se konečně odhodlala k tomuto kroku, a našim podporovatelům za to, že se nikdy nevzdali. Jsem tak hrdá, že můžu říct: společně jsme zakázali vývoz živých zvířat!“
Globální ředitel CIWF Philip Lymbery poznamenává: „Dnešek je velkým, dlouho očekávaným dnem, který je třeba pořádně oslavit. Celá desetiletí musela hospodářská zvířata trpět na těch nesmyslných a vyčerpávajících cestách na kontinent – tomu je konec! Jsem neskutečně hrdý na naše podporovatele, díky jejichž odhodlání a vytrvalosti jsme si toto vítězství poctivě vybojovali. Prosadit tento zákon nebylo vůbec jednoduché a na cestě jsme narazili na spoustu překážek. Je to úleva vědět, že tato hrůzná praxe nadobro skončila, a gratulujeme premiérovi a jeho vládě, že se jim to podařilo.“
Yvonne Birchall z organizace Kent Action Against Live Exports (KAALE) říká: „Už 29 let demonstruje KAALE a její příznivci v britských přístavech, když jsou na lodě směřující do Evropy nakládána živá zvířata. Bylo opravdu srdcervoucí dívat se na to, jak zvířata násilím cpou do kamionů. Bez ohledu na počasí a denní dobu se KAALE účastnil těchto plaveb a naši členové byly posledními přátelskými tvářemi, které miliony zvířat před vývozem spatřily. Velmi nás těší, že zákon konečně tento krutý obchod zakáže a obyvatelé Kentu proti němu už nebudou muset bojovat.“
Nový zákon bude dalším přírůstkem mezi přibývající zákony na ochranu zvířat podstupujících dlouhé a zbytečné cesty. Austrálie se zavázala k ukončení vývozu ovcí do roku 2028 a v loňském roce brazilský soud zakázal vývoz živého skotu z tamních přístavů. CIWF bude nadále pokračovat v práci, aby byl tento krutý obchod zakázán v celé EU i v Severním Irsku.
reklama
Dále čtěte |
Další články autora |
Online diskuse
Všechny komentáře (7)
Richard Vacek
20.5.2024 06:38František Dvořák
20.5.2024 06:45Jaroslav Řezáč
20.5.2024 09:05 Reaguje na František DvořákZa komárů jeli zvířata pár km, protože jatky byly v každém větším městě.
Dneska se tahají po Evropě a ještě to někomu připadá dobré.
Za vším zlem hledej dotace, které zničili trh.
VOLNÝ POHYB LIDÍ A ZBOŽÍ MŮŽE BÝT HODNĚ PITOMÝ.
Emil Bernardy
20.5.2024 08:50Jatečný skot se v Argentině nalodí živý,tam jsou jatka,odpad žralokům,cestou do Evropy maso zraje.Nevidím v tom problém.
Přívěsy pro živá zvířata,skot,či prasat jsou dnes dokonale klimatizovány,s napaječkami.Jde o prodej zboží,které musí být dopraveno bez poškození,v dobrém stavu.