Rady a návody
V rubrice Zelená domácnost přinášíme informace o tom, jak se může chovat šetrně k životnímu prostředí každý z nás.
Hledáte informace o životním prostředí a rady, jak vést „zelený“ život? Zadejte si do prohlížeče green.wikia.com.
Říká se, lepší dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat. Říkají to ale jen lidé, kteří nikdy pořádně nevyhořeli. Čtenářka Alžběta Kocmanová nám nedávno napsala, že jí vyhořel jeden pokoj a že má nyní všechny stěny pokoje od sazí. Ptala se, zda při hoření nemohly vzniknout nějaké nebezpečné látky, které by v pokoji zůstaly, a jak by měla postupovat, aby byl byt zase v pořádku.
Občanské sdružení Arnika nechalo otestovat 8 náhodně vybraných pomůcek pro školáky – ořezávátko, gumu, obal na pastelky, obal na žákovskou knížku, desky na abecedu a tři penály. Všechny měly společné to, že byly z PVC (polyvinylchloridu). Arnika zjistila, že všechny obsahují nebezpečná změkčovadla, tzv. ftaláty.
Jednání s úřady asi dobrovolně vyhledává málokdo. Na druhou stranu – úřady jsou tu pro nás, občany, aby nám pomáhaly spravovat naše záležitosti. Je dobré vědět, jak s úřadem komunikovat, aby nevznikaly zbytečná nedorozumění a prostoje.
Za vznik tohoto článku může Starglide, stoprocentně přírodní lubrikační gel v bio kvalitě. Inzerát na něj vyšel v březnovém vydání časopisu Bio Obchod. Skutečně se vyrábí přírodní biolubrikant? A existuje něco jako environmentálně šetrné sexuální chování? vrtalo nám hlavou.
V lednu 2004 jsme v článku Odvrácená strana plenek psali o výhodách a nevýhodách jednorázových plen a kdysi běžně užívaných látkových plen. Dnes je na trhu dostupná další alternativa. „Kompostovatelné“ jednorázové pleny.
"Každá dovezená biopotravina je ztracená příležitost pro ozdravění českého zemědělství a venkova," řekl na dnešní tiskové konferenci na pražském hlavním nádraží Vojtěch Kotecký, programový ředitel Hnutí DUHA.
Biologický odpad tvoří podstatnou část toho, co denně skončí v popelnicích. V Praze je v současnosti svážen spolu se směsným odpadem a končí buď na skládce nebo ve spalovně. Výjimkou je pět městských částí – Dolní Chabry, Klánovice, Běchovice, Koloděje a Šeberov -, kde mohou obyvatelé třídit bioodpad zvlášť v rámci pilotních projektů.
13.3.2008 | PRAHA
(EkoList)
V českých supermarketech lze nakoupit už nejen vajíčka z klecového chovu, ale i vajíčka z podestýlky a v některých obchodech i vajíčka z ekologického zemědělství. Vajíčka z volného chovu nejsou k dostání vůbec. Ukázal to průzkum, který provedla nezisková organizace Společnost pro zvířata.
|
|