Názory a komentářePokud chcete v této rubrice zveřejnit svůj názor, pošlete nám ho na ekolist@ekolist.cz nebo využijte formulář Přidat názor. Vyhrazujeme si právo nezveřejnit názory vulgární, obsahující nepodložené urážky nebo nesrozumitelně formulované. Pokud výslovně neuvedete opak, předpokládáme, že souhlasíte se zveřejněním vašeho názoru v Ekolistu.cz. Všechny zde prezentované příspěvky vyjadřují názory jejich autorů, nikoli redakce Ekolistu.cz.
Martin Claude: Potraviny od Frankensteina?1.7.1999
V poslední době se vede vášnivá debata kolem potravinářského použití geneticky modifikovaných organismů, t.j. kultur, do kterých byly vpraveny cizí geny, umožňující např. odolnost vůči chorobám či nepříznivým klimatickým podmínkám. Až dosud se debaty týkaly zejména lidského zdraví, ale pokud se neprovedou před masovým zavedením těchto modifikovaných rostlin další výzkumy, může být jejich skutečnou obětí životní prostředí na celém světě.
Marie Haisová: Opakovaný vtip přestává být vtipem9.6.1999
Před chvilkou mi volala známá, novinářka, co si myslím o Street party, že zaznamenává samé negativní a odsuzující reakce a o mně se domnívá, že jsem sympatizantkou anarchistického hnutí v Čechách. Je pravdou, že vloni, když to vypadalo na celonárodní šikanu, jsem byla první, kdo se organizátorů Street party 98 veřejně a bezprostředně po akci zastal v televizním pořadu "21". Víceméně jsem byla ráda, že po osmi letech sametové revoluce někdo upozornil na problém narůstající moci nadnárodních společností, na diktaturu reklamních agentur, které nám cpou své materiály do našich schránek, aniž bychom je žádali, které mrzačí naši krajinu obludnými billboardy. Byla jsem ráda, že se někdo dotkl problému infantilních řidičů, kteří pro své ego a pohodlí svých zadků nevidí děti a chodce... Sólistů na silnicích, kvůli kterým dýcháme exhaláty z výfuků jejich aut a kteří svým hulvátstvím ztrpčují a ohrožují naši každodennost.
Pavel Jůza: Jiří Hanzlíček a svoboda názoru3.6.1999
V květnovém čísle EkoListu byl otištěn rozhovor s RNDr. Jiřím Hanzlíčkem. Pokládám za potřebné na jeho slova reagovat.
Ing. Ladislav Půlpán: Jak je to s kůrovcem na Šumavě?1.6.1999
Přečetl jsem si článek Jakuba Kašpara k Šumavě a cením si vyváženosti, s jakou dokázal podchytit celý problém. Rád bych se podělil o několik postřehů a připomínek, které mě napadly při jeho čtení.
Pavel Jůza: Rozhovor pro mimozemšťany?11.5.1999
V březnovém čísle EkoListu (na straně 8) jsem si se zájmem přečetl rozhovor se stínovým ministrem dopravy a spojů Martinem Římanem.
Zdeněk Horký: Světový meteorologický den - 23.3. - počasí, klima a zdraví23.3.1999
Světovým meteorologickým dnem si připomínáme den 23. března 1950, kdy vstoupila v platnost Konvence Světové meteorologické organizace. SMO toto výročí slaví každý rok a vždy se zaměřuje na jedno vybrané téma. Volba hesla "Počasí, podnebí a zdraví "pro rok 1999 je zejména vhodná v době, kdy se různá společenství na celém světě snaží vzpamatovat z nedávných přirodních katastrof, ptají se na důvody jejich vzniku a na to, zda je možné omezit ekonomické a zdravotní dopady těchto projevů v budoucnosti.
Libor Ambrozek: ODS proti zákonu o parku1.2.1999
Poslanecká sněmovna projednávala ve čtvrtek 14. ledna v prvním čtení vládní návrh zákona o vyhlášení národního parku České Švýcarsko. Jde o zákon, který se chystá od roku 1992, který už byl třikrát ve vládě a nyní je podruhé v parlamentu. Na první pohled by se zdálo, že takový zákon musí projít hladce. Vždyť přírodu máme přece všichni rádi a národní park je skvělá věc, která v sobě spojuje dvě klíčové věci - lepší ochranu přírodních hodnot a zároveň možnosti pro rozvoj regionu. Ale chyba lávky.
|
komentáře nejnovější nejčtenějšíMiriam Macurová28.11.2024 Klimatická konference COP29 skončila s nedostatečným cílem pro klimatické finance
Lukáš Kadula27.11.2024 Přes 57 % veřejných dobíječek v EU je ve třech zemích. Česku patří čtrnáctá příčka
reklama |