Názory a komentáře
Pokud chcete v této rubrice zveřejnit svůj názor, pošlete nám ho na ekolist@ekolist.cz nebo využijte formulář Přidat názor. Vyhrazujeme si právo nezveřejnit názory vulgární, obsahující nepodložené urážky nebo nesrozumitelně formulované. Pokud výslovně neuvedete opak, předpokládáme, že souhlasíte se zveřejněním vašeho názoru v Ekolistu.cz. Všechny zde prezentované příspěvky vyjadřují názory jejich autorů, nikoli redakce Ekolistu.cz.
1.10.2024
 Byl jsem v úrodném Polabí na půdách černých jako noc. Tedy na těch úplně nejlepších.

29.9.2024
 Den strávený prací na poli nebo ve stáji, večer u počítače vyplňováním tabulek. I tak vypadá každodenní řehole některých zemědělců. Musí zvládat stále nové administrativní povinnosti, které se na ně valí z Bruselu nebo které jim vymýšlejí čeští úředníci. Ministerstvo zemědělství přitom slibovalo, že se zasadí o snížení byrokratické zátěže zemědělců. Podívejte se na pět největších absurdit, kterým se čeští pěstitelé a chovatelé patrně nevyhnou.

28.9.2024
 Na programu nedávno zahájené schůze Poslanecké sněmovny (od 10. 9.) je i vládní návrh novely zákona č. 206/2015 o pyrotechnických výrobcích, který by měl přinést zpřísnění pravidel při prodeji a používání tzv. zábavní pyrotechniky. 
27.9.2024
 Nový průzkum, který zveřejnily organizace Compassion in World Farming a Eurogroup for Animals, ukazuje, že drtivých 91 % dotázaných v devíti zemích EU se domnívá, že životní pohoda (welfare) ryb by měla být chráněna lépe či stejně jako u ostatních hospodářských zvířat. V České republice s tím souhlasilo 93 % lidí. Nevládní organizace vyzývají k přijetí přísnějších právních předpisů EU na ochranu ryb v aquakultuře.

27.9.2024
Českomoravská myslivecká jednota tvrdí, že po zavedení plánování lovu na základě poškození lesa zvěří nastane „genocida zvěře“ a že nadměrné poškození lesa zvěří je v ČR lokální. Co ukazují data?

27.9.2024
 Záměr vyhlášení CHKO Soutok měl největší naději na úspěch před třiceti lety, kdy byla ochrana přírody podporována širokou veřejností. Dnes je tomu úplně jinak. Stále se zvyšuje počet lidí včetně starostů obcí, kteří považují ochránce přírody za nepřátele. Úředníci dostali v roce 1992 do rukou mocnou zbraň v podobě zákona o ochraně přírody a krajiny, kterou velmi často neuváženě používají a dokonce i zneužívají. Tito lidé se postupně vžili do pozice těch, kteří všechno vědí nejlíp. Výsledkem je odcizení stále větší části veřejnosti ve vztahu k ochraně přírody, která je prosazována Ministerstvem životního prostředí, Agenturou ochrany přírody a krajiny, či mnohými spolky, zaštiťujícími se převážně romantickými sny a představami.

26.9.2024
 Díky intenzivnější spolupráci soukromého a veřejného sektoru se věci dávají do pohybu: změna norem i politika vlády povedou podle Platformy k tomu, aby v segmentu výstavby vícepodlažních budov ze dřeva vzniklo v ČR stabilní a předvídatelné prostředí

26.9.2024
 Začíná výsměchem vůči občanským iniciativám, když upozorňují na potřebu připravit se na extrémní projevy změny klimatu.

|
|