Názory a komentářePokud chcete v této rubrice zveřejnit svůj názor, pošlete nám ho na ekolist@ekolist.cz nebo využijte formulář Přidat názor. Vyhrazujeme si právo nezveřejnit názory vulgární, obsahující nepodložené urážky nebo nesrozumitelně formulované. Pokud výslovně neuvedete opak, předpokládáme, že souhlasíte se zveřejněním vašeho názoru v Ekolistu.cz. Všechny zde prezentované příspěvky vyjadřují názory jejich autorů, nikoli redakce Ekolistu.cz.
Ing. Miroslav Šefara: Deset omylů – splavnění Labe na pokračování23.7.2003
V poslední době se v médiích opět diskutuje na téma zlepšení plavebních podmínek na Labi v úseku Ústí n/L – státní hranice ČR/SRN. Jak to u tak specifických a odborných témat bývá, zaznívají na straně příznivců i odpůrců této investice do vodní dopravní cesty často zkreslené údaje a informace. Rád bych některé omyly v uvedené polemice vysvětlil.
Radek Svítil: Nedorozumění a jiné jevy okolo Evropské unie17.7.2003
Dan Vondrouš, tajemník ministra životního prostředí Libora Ambrozka, polemizoval s mým názorem, který jsem před časem vyjádřil v tomto fóru, a dále se zprávou "O čem budeme hlasovat", která vyšla v tištěném EkoListu 6/2003. Při vší úctě k Danovi bych si dovolil jak na svém názoru, tak na textu zprávy trvat.
Václav Procházka: Energetická koncepce - dotaz16.7.2003
Chtěl bych požádat všechny strany diskuse o energetické koncepci o srozumitelnou, ale co nejobsáhlejší odpověď na otázku: co víte o chladné fúzi a jak je to zahrnuto do Vašich postojů? Ve dvou větách: jedná se o slučování jader za teploty běžných laboratorních experimentů, nejčastěji při elektrolýze, které bylo objeveno v r. 1989; až do r. 2001-2002 převládal názor, že toto je možné jen při teplotách odpovídajících nitru hvězd.
Jan Komárek: Životní prostředí v budoucí Evropě16.7.2003
Součástí diskusí, jež probíhaly v Konventu o budoucnosti Evropské unie, byly vedle řady politických problémů také otázky udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí. Z konečného návrhu ústavní smlouvy (ústavy chcete-li) EU lze bohužel vyčíst, že politice ochrany životního prostředí, jež se v posledních dvou desetiletích na půdě EU zdárně rozvíjela, hrozí její potlačení na úkor ekonomického rozvoje a sociální ochrany.
Ing. Jan Motlík: Situace množství emisí CO2 v ČR v porovnání s ostatními evropskými zeměmi15.7.2003
Martin Pecina: Státní energetická koncepce a spolupráce s ekologickými iniciativami14.7.2003
Velice rád bych se touto cestou vyjádřil k několika článkům, které vyšly v poslední době a které se vyjadřují k aktualizaci státní energetické koncepce. Mne osobně velice zamrzel článek externího konzultanta ministerstva životního prostředí pana Martina Bursíka z červencového čísla časopisu Ekolist. Pan poradce píše o tom, že jsme nepochopili základní principy evropské energetické politiky. Dále pak pokračuje způsobem, který lze nazvat spíše invektivami vůči našemu resortu a mé osobě, než kritikou. Bohužel musím konstatovat, že celý článek má zcela typické schéma. Nenajdete v něm ani jedinou konkrétní myšlenku či podnět k diskusi. Vše, co se udělalo, je podle pana Bursíka špatně, ministerstvo průmyslu a obchodu "nekomunikuje", "nepochopilo", "je ve vleku lobbistů" a dokonce, což je naprostá novinka ze strany "ekologa" Bursíka, "nepochopilo roli státu v energetice". Proto považuji za svou povinnost se k jednotlivým "myšlenkám", které pan Bursík vyprodukoval, vyjádřit poněkud podrobněji.
|
komentáře nejnovější nejčtenějšíVeronika Murzynová14.1.2025 Přebytečná elektřina by mohla pomoci spotřebitelům. Kvůli absenci legislativy ji Česko nesmyslně maří
reklama |