Názory a komentářePokud chcete v této rubrice zveřejnit svůj názor, pošlete nám ho na ekolist@ekolist.cz nebo využijte formulář Přidat názor. Vyhrazujeme si právo nezveřejnit názory vulgární, obsahující nepodložené urážky nebo nesrozumitelně formulované. Pokud výslovně neuvedete opak, předpokládáme, že souhlasíte se zveřejněním vašeho názoru v Ekolistu.cz. Všechny zde prezentované příspěvky vyjadřují názory jejich autorů, nikoli redakce Ekolistu.cz.
Ladislav Metelka: Teorie pana Kravčíka je fyzikálně chybná, latentní teplo nemůže být hlavní příčinou změn klimatu19.6.2017
Byla to zajímavá diskuse, ale nedomnívám se, že má smysl v ní pokračovat. Prakticky vše už bylo řečeno. A z diskuse celkem jasně vyplynulo, že pan Kravčík pracuje s teorií, která není fyzikálně korektní, že řada naměřených dat, ale i fyzikální zákony samotné, jasně ukazují, že jeho teorie jako celek je fyzikálně chybná.
Michal Kravčík: Reakce na článek Chybné předpoklady pana Kravčíka vedou k chybným závěrům17.6.2017
Pán Metelka tvrdí, že som prezentoval zjednodušený popis transportu tepla zo spodnej do hornej troposféry prostredníctvom vodnej pary. Tvrdí, že to nie je nič nové, lebo tento proces dobré pozná každý študent metrológie. Fajn. Len nerozumiem tomu, prečo pán Metelka tomu nerozumie. Pánovi Metelkovi vadí, že som neuviedol, do akých vrstiev atmosféry je latentné teplo transportované.
Ladislav Metelka: Chybné předpoklady pana Kravčíka vedou k chybným závěrům15.6.2017
Děkuji panu Kravčíkovi za jeho reakci na některé mé připomínky. Bohužel ale text, který publikoval, nejen že neodstranil mé pochybnosti o jeho znalostech meteorologie a klimatologie, spíše je prohloubil. Ale postupně.
Michal Kravčík: Omyly Ladislava Metelky na údajne omyly Michala Kravčíka v rozhovoru o malém vodním cyklu15.6.2017
Nebudem reagovať na zvláštne komentáre pána Metelky. Sústredím sa len na vecnú argumentáciu k podozreniam, ktoré údajne odhaľujú moju nekompetentnosť.
Ladislav Metelka: Omyly pana Kravčíka v rozhovoru o malém vodním cyklu14.6.2017
Když člověk píše o nějaké problematice, měl by se v ní také vyznat. Je totiž dobré nepoužívat nesmyslné a nepravdivé argumenty. To se nakonec vždycky provalí. A někdy k tomu stačí skutečně jen pár vět. Jako v případě Michala Kravčíka v rozhovoru pro Ekolist Příčinou sucha a povodní je, že jsme podřezali žíly malému vodnímu cyklu.
Miloš Klimeš: Jak se v Praze zametá? Fukarem5.6.2017
Magistrátu záleží na pražském ovzduší přibližně tak, že vůbec. Nejvýraznějším projevem zběsilé touhy pražského magistrátu po čistém ovzduší je totiž způsob, jakým v poslední době "zametá" ulice.
Jan Zeman: Údajný ekoterorismus straší v hlavách politiků České republiky2.6.2017
Lidé mé generace (jsem ročník 1956), pokud si vzpomenou na četné růžové sliby někdejších disidentů před rokem 1989 a porovnají je se současností, bývají na rozpacích, slušně řečeno. Příliš mnoho z těchto slibů se nenaplnilo a příliš mnoho negativ zažíváme dnes a denně. Často jde o negativa, která jsme před rokem 1989 za reálného socialismu neznali. Bezdomovectví je jen tím pověstným vrcholkem ledovce.
Tomáš Zděblo: Ovocný sad může být biotop i komunitní prostor19.5.2017
Ovocnářství bylo jako součást zemědělství po staletí jedním z hlavních faktorů utvářející českou krajinu. Až do jeho intenzifikace na počátku 20. století hospodáři používali „měkké“, extenzivní technologie a hospodářské postupy, které se do venkovské krajiny vtiskly pestrou mozaikou drobných produkčních ploch, mezí, remízků a polních cest. Tato „produkční síť“ zajišťovala obživu a zdroj potravin a hrála stěžejní roli při zajištění ekologické stability kultivované krajiny. V neposlední řadě se její viditelné aspekty podílely na utváření způsobu, kterým dnes krajinu vnímáme a hodnotíme. Agrární struktura krajiny je tak také nositelem důležitých kulturních a historických hodnot - tzv. paměti krajiny.
|
komentáře nejnovější nejčtenějšíJiří Koželouh21.1.2025 Trumpovo odstoupení od Pařížské dohody oslabí hlavně pozici USA, snižování emisí nezvrátí
reklama |