Názory a komentářePokud chcete v této rubrice zveřejnit svůj názor, pošlete nám ho na ekolist@ekolist.cz nebo využijte formulář Přidat názor. Vyhrazujeme si právo nezveřejnit názory vulgární, obsahující nepodložené urážky nebo nesrozumitelně formulované. Pokud výslovně neuvedete opak, předpokládáme, že souhlasíte se zveřejněním vašeho názoru v Ekolistu.cz. Všechny zde prezentované příspěvky vyjadřují názory jejich autorů, nikoli redakce Ekolistu.cz.
Jaroslav Stoklasa: Statistické údaje o vodní dopravě v ČR20.2.2004
Z uvedených údajů jednoznačně vyplývá, že Ministerstvo dopravy a spojů proto, aby prosadilo výstavbu jezů na dolním Labi nerespektuje skutečný vývoj nákladní říční dopravy a skutečně příčiny jejího poklesu a hrubě a účelově zkresluje prognózy možností dalšího rozvoje tohoto oboru. To mu umožňuje udržovat nebo zvyšovat počty pracovníků a náklady v administrativě s perspektivou výstavby jezů. Bez této perspektivy by totiž nutně počty těchto pracovníků musely již delší dobu klesat a celý administrativní aparát by postupně ztratil své opodstatnění.
Petr Šťáhlavský: Stanovisko ČD k nepravdivým údajům o vyčerpané kapacitě železničního spojení ČR – SRN20.2.2004
Informace uvedené v Prohlášení k vodní cestě Labe vydané dne 10. února 2004 (viz níže) jsou nepravdivé. Železniční trať v údolí Labe je dostatečně kapacitní a je schopna převzít další výkony jak v oblasti osobní, tak nákladní dopravy. Nárůst mezinárodní přepravy mezi ČR a SRN je připravena železniční doprava řešit ve větším rozsahu, než je v současné době využita.
Doc. Ing. Pavel Jurášek, CSc. a Ing. Miloslav Černý: Společné prohlášení Českého plavebního a vodocestného sdružení a Sekce vodní dopravy Svazu dopravy ČR19.2.2004
České plavební a vodocestné sdružení je uskupení všech významných odborníků v ČR pro vodní dopravu, vodní hospodářství, hydrologii a projektování vodních staveb jak z vědecké obce, tak z řad projektantů, vodohospodářů, příslušné státní správy i provozovatelů vodní dopravy. Představuje tak bezpochyby nejvíce fundovaný a kvalifikovaný soubor znalostí a názorů na problematiku vnitrozemských vodních cest a vnitrozemské plavby.
Karel Dolejší: Tmavozelení proti temným silám aneb Paměť jazyka aparátnického11.2.2004
Aurelius Augustinus kdysi považoval paměť za výsledek působení věcí na ducha a za nástroj vnímání času; věk masových médií a kosmického výzkumu však přinesl převrat v podobě paměti tvarové. Součásti vyrobené ze speciální slitiny si po zahřátí na patřičnou teplotu "vzpomenou" na formu, již zaujímaly dříve. Reakcionář Augustinus se ještě naivně domníval, že paměť slouží duchu sledujícímu změnu. V našem pokrokovém věku jsme ducha nahradili aparáty a paměť konzervuje opakování téhož… V článku Jana Beránka Zelení jsou v pořádku, problém má Pečínka, je předchozí výpověď Pavla Pečínky o dění ve Straně zelených nazvána "snůškou nesmyslů". Způsob, jakým je tu oponent vyřízen, proti četným předchozím případům patočkovsko-beránkovských vyhazovů nepřináší vcelku nic nového.
ing. Vladimír Šafařík: Příspěvek k článkům Diagnóza: Jiří X. Doležal a Jak se nestát pašerákem orchidejí11.2.2004
Asi z počátku úmluva CITES měla a měla by mít i do budoucna za úkol chránit divoké populace, jež se samovolně divoce v přírodě udržují. Dneska je to však spíše u nás nástroj k šikanování slušných lidí, jež to s přírodou mnohdy myslí lépe než všenejlépevědoucí "vědci" a úředníci na rozhodujících postech, jimž nejde tak mnohdy ani o přírodu, ale spíše o zachování těch postů. Jestli jsou tu v této společnosti borci, kteří jsou schopni mizející druhy organizmů skutečně zachránit někde "doma na koleně", tak by tato společnost jim za to měla být spíše vděčna a neposílat na ně "rozumbrady" s pokutami.
Pavel Pečínka: Zelení snad budou v pořádku, až zeslábne problém sektářství5.2.2004
Potěšilo mě, že po mnoha měsících začíná vést i protichůdná strana naší
vnitropartajní přestřelky polemiku veřejně, alespoň částečně před zraky
voličů. Takže zaplaťpánbůh, že se k tomu šéf Strany zelených Honza Beránek a naše mluvčí Jana Ulbrychová odhodlali. Další utajování by skutečně nemělo smysl, protože problém by se sice načas skryl před očima nestraníků, ale nakonec by narostl do tak monstrózních rozměrů, až by přetopený kotel třebas i praskl. Záležitosti, které mezi sebou zelení řeší už teď, by pravděpodobně krátce před volbami využili konkurenti Strany zelených na politickém kolbišti a škod by tak
podle mého názoru vzniklo víc, než když otevřeme vrata a vyvětráme zatuchlinu
dnes. Za lakování temnězelené plesniviny narůžovo by totiž mohli být snadno
peskování i ti členové Strany zelených, kteří od plesniviny štítivě odtahují
ruce a nesáhli by na ni ani v gumové rukavici. Naštěstí zde existují necenzurovaná média, kde se někteří členové SZ mohou od vlastního vedení zavčasu distancovat a také napomoci jeho odchodu, a do evropského klání jde i druhá, přijatelnější zelená kandidátka - Strana pro otevřenou společnost - Zelená a občanská alternativa. Protože Jan Beránek mi začal před časem vykat, považuju za
vhodné začít následovně: Text, který jsi napsal, pane Beránku, je vhodný
k okomentování na vícero místech. Protože Tě nejvíc zajímá, jak je to s
Milanem Horáčkem, a o jeho citacích pochybuješ, přikládám níže český překlad
jeho dopisu a za ním německý originál.
Ing. Jan Zeman, CSc.: Z jednání hospodářského výboru Sněmovny o zákonu o dálnicích4.2.2004
Že třetina poslanců při projednávání "méně důležitých" návrhů zákonů chybí, je prý normální. Že se případným hostům na jednání Hospodářského výboru Sněmovny v případě zájmu neudílí slovo (na rozdíl např. od Výboru pro státní správu, regionální rozvoj a životní prostředí, kde jim slovo obvykle poslanci odhlasují), je prý normální také. Že stav životního prostředí v ČR je neutěšený, prý nemá překvapit. Co je u nás dnes v dobrém stavu. "A co. Mnoho oblastí je na tom mnohem hůř než naše životní prostředí!" zaslechl jsem.
|
komentáře nejnovější nejčtenějšíVeronika Murzynová14.1.2025 Přebytečná elektřina by mohla pomoci spotřebitelům. Kvůli absenci legislativy ji Česko nesmyslně maří
reklama |