Rady a návody
V rubrice Zelená domácnost přinášíme informace o tom, jak se může chovat šetrně k životnímu prostředí každý z nás.
 Den dětí si jistě zaslouží malou oslavu. Tvořivou a hravou. Čas společně strávený venku nebo třeba vytvářením hraček z odpadu. Inspirace je na internetu spousty. Najdete tam nápady na hračky do pokoje, na zahradu i na funkční hudební nástroje. Přijít zkrátka nemusí děti ani už trochu odrostlejší. Nebo i děti dávno přerostlé. 
 Zmenšit počet ptáků, kteří umírají po střetu s neviděnou skleněnou plochou, se snaží Česká společnost ornitologická (ČSO). V rámci své kampaně Bezpečné zastávky se snaží učinit pro ptáky viditelnější prosklené stanice veřejné dopravy. Zapojit se do mapování a proměn zastávek může každý. 
 Příspěvkem Agentury Koniklec ke Dni Země 2016 je pozvánka do virtuálního prostoru s názvem „Poraďme.se“. Tato komunitně orientovaná znalostní báze a poradna je díky možnostem internetu a sociálních sítí otevřená všem zájemcům o ekologicky šetrný životní styl a ochranu životního prostředí. Tak, jako myšlenka Dne Země symbolicky spojuje aktivní a odpovědné občany na celém světě, tak náš projekt umožňuje toto spojení a trvalé sdílení potřebných znalostí a dovedností dlouhodobě udržovat. 
 V pražském metru bylo doposud možné vézt kolo na všech plošinách na konci vagonu. Od pátku 25. března je nově možné přepravovat kolo i na prvních plošinách vagonů - s výjimkou zcela první plošiny, kam kola nesmějí. Rozšiřují se i možnosti cestování s kolem na některých trasách pražských tramvají. Informoval o tom pražský dopravní podnik. 
 Kde v Praze najít lokální, ekologické, ručně vyráběné produkty a služby radí webový portál Greenglasses. V jeho adresáři se kromě typických ekologických podniků představuje i služby vybraných módních butiků, restaurací nebo třeba ekologického kadeřnictví. 
 Českobudějovická ekoporadna Rosa vydala čtvrtou reedici Průvodce ekospotřebitele. Brožura je určena lidem, kteří se chtějí dozvědět více o dopadech každodenního života spotřebitele a hledají cesty, jak ty svoje co nejvíce omezit. 
 Jmenuje se to naprosto hrozně: Integrovaný registr znečišťování (IRZ). Je to databáze, do které se hlásí, kolik bylo za daný rok do životního prostředí vypuštěno znečišťujících látek. Ekologická organizace Arnika se snaží data z registru lidsky zprostředkovat normálnímu člověku a pravidelně vyhlašuje své žebříčky znečišťovatelů. Nově Arnika představila webovou aplikaci, kde si každý může najít, jak je to se znečišťováním prostředí v jeho okolí. Najděte si web Znečišťovatelé pod lupou a hlídejte si znečištovatele svého okolí sami. 
 Více než 1300 geologických zajímavostí obsahuje mapa České geologické služby. Mezi zaznamenanými lokalitami jsou čistě přírodní úkazy i místa ovlivněná člověkem nebo geologické expozice. Všechny z nich se mohou stát cílem vašeho výletu.

 V létě se sice netopí, náročné na spotřebu energií je ale i toto období. Náklady na elektřinu zvyšuje například tvorba námrazy v ledničce. Její pravidelné odmrazování, efektivní praní nebo odpojování nepotřebných spotřebičů ze sítě se však vyplatí praktikovat po celý rok. 
 Turistické naučné stezky přestávají být pouhými vyšlapanými cestičkami s několika zastaveními u velkých tabulí. Začínají je doplňovat kvízy pro děti nebo umělecká díla. Zde je přehled několika v českých luzích a hájích vskutku netradičních stezek.

|
|