Názory a komentářePokud chcete v této rubrice zveřejnit svůj názor, pošlete nám ho na ekolist@ekolist.cz nebo využijte formulář Přidat názor. Vyhrazujeme si právo nezveřejnit názory vulgární, obsahující nepodložené urážky nebo nesrozumitelně formulované. Pokud výslovně neuvedete opak, předpokládáme, že souhlasíte se zveřejněním vašeho názoru v Ekolistu.cz. Všechny zde prezentované příspěvky vyjadřují názory jejich autorů, nikoli redakce Ekolistu.cz.
Martin Kříž: Výtvarná výchova PET lahví?20.6.2019
Rozmohl se nám tu takový nešvar. Pod dojmem, jak moc pomáháme přírodě, jak naplňujeme průřezové téma environmentální výchova ve výtvarce, jsme se vrhli na tvorbu z plastového odpadu. Pod rukama dětí vznikají z bývalých petlahví, kelímků od jogurtů, víček a cédéček nejrůznější jakože kreativní skulptury. Děti „nadšeně“ nosí z domovů odpad, přesvědčují rodiče, ať jim alespoň jednou koupí petflašku s vodou, protože ji potřebují do školy, ale že to přece nevadí, vždyť jí vdechnou nový život.
Šárka Gorgoňová: Asociace vyzývá k zamezení dalšího poškozování jména ČR a důvěryhodnosti českých sedláků19.6.2019
Valná hromada Asociace soukromého zemědělství ČR, jejíhož zasedání se ve čtvrtek 13. června zúčastnily téměř dvě stovky zástupců z 50 regionálních a členských organizací tohoto nevládního sdružení, přijala celou řadu zásadních usnesení souvisejících s jejími dlouhodobě prosazovanými názory a postoji. V čele s nově zvoleným předsednictvem na další tříleté období bude ASZ ČR požadovat neprodlené řešení situace způsobené setrvale ostudným postojem premiéra a vlády odmítající připustit realitu, aby nadále nedocházelo k oslabení pozice a snížení respektu ČR při vyjednávání podmínek Společné zemědělské politiky EU po roce 2021.
Jaroslav Brůžek: Jaká je vhodná péče o trávníky ve městech a obcích ČR?17.6.2019
Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, jako oborová organizace sdružující odborníky v oboru zahradní a krajinářská tvorba, systémově pečuje o rozvoj ploch veřejné zeleně včetně prosazování principů správné péče. Nejen v této souvislosti zpracovala sekce Správa zeleně SZKT doporučení k aktuálně diskutovanému problému vhodné péče o trávníky ve městech a obcích ČR.
Petra Kolínská: Bez dohody bude nový stavební zákon jen škodit. Stavebníkům nejvíce17.6.2019
Do konce června má vláda rozhodnout o dalších krocích při přípravě zcela nového stavebního zákona. Na stole přitom bude mít věcný záměr zatížený stovkami nevypořádaných zásadních připomínek ze strany ministerstev a krajů. Vláda může vrátit věcný záměr k přepracování, nebo ignorovat všechny výhrady a zadat přípravu paragrafované znění. Špatně připravený zákon ale poškodí úplně všechny – stavebníky, jejich sousedy i obce, ve kterých se bude stavba umísťovat.
Miroslav Hruška: Je třeba říkat a psát celou pravdu15.6.2019
V deníku Právo ze dne 11. června 2019 na straně 9 jsem si se zájmem přečetl článek autora Radka Plaveckého: „Obce se mají chystat na sucho.“ V části článku se píše: „Další důležitou stavbou bude také přivaděč z vodního díla Želivka, který se má stavět s dálnicí D3. Na něj se mají připojit okolní obce.“
Vladimír Wagner: O čem je seriál Černobyl?13.6.2019
Pan Josef Patočka napsal v Deníku Referendum článek, který je inspirován seriálem Černobyl. Trochu paradoxem je, že i podle režiséra dané série není jeho dílo tolik o jaderné energetice, ale spíše o nutnosti neskrývat fakta, nezatajovat je, otevřeně diskutovat o všech hlediscích a to z různých pohledů. A právě toto poselství je určeno nejvíce právě takovým lidem, jako jsou v redakci Deníku Referendum.
František Marčík: Jak to dopadá, když o změně klimatu veřejně hovoří vědci, kteří ji nerozumí?12.6.2019
Vážení, rozmáhá se nám tady takový nešvar. Šíří se názory, že vědci údajně nemají jasno v tom, zda změnu klimatu způsobují skleníkové plyny, či nikoliv. Přesný opak je pravdou. V tomto mají jasno už více než sto let, jsou na to přesné matematické rovnice, díky nimž víme, že kdyby CO2 nemělo fyzikální vlastnosti, jaké má, tak je průměrná teplota na planetě Zemi někde mezi minus 18-17 stupni Celsia.
Jiří Malík: Budovat přehrady nám proti suchu nepomůže. Potřebujeme vodu pozdržet v půdě a krajině11.6.2019
Krajina České republiky dokáže zadržet obrovské množství vody. Musí se jí pro to ale vytvořit podmínky. Cesta nevede přes budování přehrad, ale primárně pomocí zádrže vody v krajině. Aby bylo vidět, že to jde, rozhodli jsme se v okolí Zdoňova na Broumovsku upravit krajinu na rozloze 20,5 km2. Výsledkem je příklad, který může napodobit celá Česká republika i EU. Jeho základem je vracení meandrů potokům, budování tůní a vysazování nelesní zeleně na správných místech.
|
komentáře nejnovější nejčtenějšíDaniel Pitek24.1.2025 Novela zákona o myslivosti – zkouška vlády, která zatím selhává v naplňování slibů
Nejčtenější článkyreklama |