Názory a komentářePokud chcete v této rubrice zveřejnit svůj názor, pošlete nám ho na ekolist@ekolist.cz nebo využijte formulář Přidat názor. Vyhrazujeme si právo nezveřejnit názory vulgární, obsahující nepodložené urážky nebo nesrozumitelně formulované. Pokud výslovně neuvedete opak, předpokládáme, že souhlasíte se zveřejněním vašeho názoru v Ekolistu.cz. Všechny zde prezentované příspěvky vyjadřují názory jejich autorů, nikoli redakce Ekolistu.cz.
Petr Číhal: Systém sběru elektroodpadu ve Španělsku30.5.2018
V současné době připravuje Ministerstvo životního prostředí České republiky nové zákonné úpravy, které by měly, mimo jiné, reflektovat změny v evropské odpadové legislativě. Jednou z oblastí, kterých se tyto změny dotknou, je i sběr elektroodpadu, který je v České republice často diskutován. Zajímavou inspirací pro nás může být Španělsko, které zavádí nový systém sběru.
Kateřina Konečná: Voda, naše příští ropa24.5.2018
Ve známé české pohádce rozzlobí krále Pravoslava dcera Maruška, když řekne, že si svého otce cení jako sůl. Král brzy na to zjišťuje, že tato komodita je skutečně nepostradatelná. A nyní zde máme anabázi s vodou. Mnozí již zjistili, jak důležitá surovina to je. Ve světě už voda získala označení „the next oil“ – příští ropa. Voda totiž může způsobit hlad, války, migraci i epidemie nemocí v nebývalém rozsahu.
Michaela Konečná: Pojistka na vše!?14.5.2018
Hugo Charvát: Praha 10 vážně uvažuje o ničení zeleně, aby bylo místo pro auta10.5.2018
Praha 10 na svém facebookovém účtu zveřejnila příspěvek, ve kterém se ptá svých obyvatel, zda by měla vzniknout nová parkovací stání. Bylo by to ale na úkor zeleně, i když se radnice dušuje, že by se kácení netýkalo vzrostlých stromů, ale míst podél komunikací, kde jsou v současnosti travnaté pásy.
Bedřich Moldan: Odešel Václav Mezřický3.5.2018
V evangelickém kostele v Kutné Hoře se pozůstalí naposled rozloučili s Doc. JUDr. Václavem Mezřickým, který zemřel 26. března 2018 ve věku 83 let.
Zbyněk Dubač: Buďte rád, že máte sýpky zamořené jen DDT23.3.2018
Přečetl jsem si Váš článek a protože jsem jako jinoch byl vzděláván v zemědělském oboru (mechanizace), tak Vám řeknu, že máte štěstí: pro moření obilí před výsadbou se používaly prostředky obsahující i těžké kovy, potažmo rtuť. V případě Vašeho zamoření se jedná "pouze" o DDT. Tyto jedy sloužily k ochraně proti plísním před vzejitím obilek v zemi. Nespotřebované mořené obilí se používalo pro krmení ryb a tak se rtuť dostávala do potravního řetězce.
Ivan Rynda: Chystá se ponížení aneb Cyklus jedné Rady22.3.2018
Následující komentář se nebude týkat pravomocí, jež má či nemá vláda v demisi. Jde o institucionální změnu, která se chystá již delší dobu a není úplně jasné, je-li přímým důsledkem voleb do Poslanecké sněmovny nebo má původ v minulosti ještě vzdálenější. Tím hůř: jde totiž o přesun, který je zdánlivě nenápadný, ale může mít nepříjemné dlouhodobé důsledky.
|
komentáře nejnovější nejčtenějšíJaroslav Gabriel23.1.2025 Reakce na článek V Česku mají vyrůst obří fény na maření přebytečné energie. Něco je tu hodně špatně, říkají energetici
Jiří Koželouh21.1.2025 Trumpovo odstoupení od Pařížské dohody oslabí hlavně pozici USA, snižování emisí nezvrátí
reklama |