Názory a komentářePokud chcete v této rubrice zveřejnit svůj názor, pošlete nám ho na ekolist@ekolist.cz nebo využijte formulář Přidat názor. Vyhrazujeme si právo nezveřejnit názory vulgární, obsahující nepodložené urážky nebo nesrozumitelně formulované. Pokud výslovně neuvedete opak, předpokládáme, že souhlasíte se zveřejněním vašeho názoru v Ekolistu.cz. Všechny zde prezentované příspěvky vyjadřují názory jejich autorů, nikoli redakce Ekolistu.cz.
Ivana Dolejší: Vratné obaly30.4.2002
Opět jsem se setkala s naprosto alibistickým přístupem prodejců k vratným obalům. V obchodní síti Delvita (tedy alespoň v obchodech, které běžně navštěvuji - Barrandov, Holešovice) již nejsou k dispozici absolutně žádné vratné skleněné lahve na šťávu. Pro upřesnění uvádím, že v minulosti byl jeden druh ve skle - ovšem nevratném. Nyní vše pouze v plastu!
Karel Procházka: Vzniká nová technokracie?26.4.2002
Jsem rodák z obce Lipník, je mi 45 let a nerozumím dnešní demokracii. Za druhé světové války v roce 1940 bylo provedeno vystěhování obce Lipník. Po válce v létech 1945 se někteří lidé stěhovali zpět a znovu cílevědomě budovali svá obydlí. V roce 1950 proběhlo rozšiřování stávajícího vojenského prostoru. Poté přišel rok 1968 - okupace sovětských vojsk. V roce 1990, budiž tomu chvála, pan Kocáb potřásl rukou poslednímu sovětskému vojákovi. Tento region, který byl po dlouhou dobu takto zkoušen, jsem se domníval, že koněčně se začne v klidu rozvíjet a ejhle, není tomu tak. Opět se začíná v tomto regionu z pozice mezinárodní firmy akciové společnosti Škoda a.s., se sídlem Mladá Boleslav, rozhodovat o nás bez nás. Na lidi se nebere ohled, a já se ptám vzniká nová TECHNOKRACIE???
Dr. Jindřich Petrlík: Reakce Jindřicha Petrlíka, Simony Jašové a Miroslava Patrika na informace zveřejněné Týdnem a převzaté ČTK23.4.2002
Žádáme časopis Týden a ČTK, která od něj převzala nepravdivé informace, o zveřejnění tiskové opravy v následujícím znění:
"V článku nazvaném "Dobře zaplacené dobro", který s podtitulkem "Odkud plynou peníze do pokladny Dětí Země" vyšel v časopise Týden 22. dubna 2002 byly uvedeny nepravdivé a zavádějící informace, které uvádíme na pravou míru. Není pravda, že ekologické hnutí Děti Země a jím vedenou kampaň proti malešické spalovně platil nadnárodní rakouský koncern ASA. Ondřej D. Simon: Nejezdit do Brna autobusem po dálnici22.4.2002
V jedné nedávné debatě probíhající v bulletinu Duhové vnitro se objevila výše uvedená věta jako příklad něčeho absurdního. Já bych s ní však vcelku souhlasil. Ano, nejezděme z Prahy do Brna a z Brna do Prahy po dálnici, nejedná-li se o případ krajní nouze. Proč? Kvůli vlakům, řece, krajině a nám samým.
Jiří Korbel: Opoziční smlouva je stabilizační prvek15.4.2002
Nezlobte se na mne vážení, ale nemohu absolutně souhlasit s článkem pana Daniela Vondrouše ze dne 11. 4. Jako závislý (poradce poslance Ambrozka) zde chválí jeho kvality, které jsou nesporné, ale z jeho názoru je příliš cítit vliv Koalice (viz dále jmenovaný spolehlivý Vl. Mlynář).
Daniel Vondrouš: Nevolte opoziční smlouvu11.4.2002
Předvolební ankety v tisku - od EkoListu až po Lidové noviny - se snaží nyní před volbami vymoci od známých tváří, jak hodlají v tajných volbách hlasovat, aby pak jejich soukromou volbu mohli zveřejnit. Sám jsem také nastrčil svůj neznámý obličej k podobné exhibici a nyní bych rád vysvětlil, co mě k tomu vedlo.
Pavel Tolar: Pobídky investorům a podpora podnikání za peníze ČEZ, a.s. a za laskavého dozoru MPO10.4.2002
Po koupi firmy Kotouč Štramberk, bývalé štramberské cementárny, kde se
kvůli hydrogeologickým rizikům utlumila těžba, byl dosazen novým majitelem,
firmou ČEZ a.s., do funkce jednatele ing. Ladislav Stašek (zapsán do OR
03. 11. 1998), dlouholetý pracovník ČEZu. ČEZ až do té doby deklaroval,
že mu jde jen o těžbu vápence potřebného k odsíření elektráren. Zdá se, že
již od té doby měl ing. Stašek záměr nezištně pomoci ČEZu. Údajně již tehdy
vedl jednání se zástupci firmy Lasselberger a celou koupi spolu s ing.
Krenkem (také ČEZ) zinscenoval. Úplnou náhodou se po nějaké době firma
Calofrig a.s. (v majetku rakouské firmy Lasselsberger) stala majitelem cca
30 procent Kotouče Štramberk navýšením základního jmění o 200 milionů Kč, které
zakoupila od ČEZ, přestože se ČEZ v původní nabývací smlouvě zavázal k předkupnímu právu pro bývalého majitele Hirocem a.s. a v další smlouvě se zavázala stejná společnost, že nebude vyrábět cement. Nic z toho nedodržela. Nyní se vysvětluje celá vazba.
|
komentáře nejnovější nejčtenějšíVeronika Murzynová14.1.2025 Přebytečná elektřina by mohla pomoci spotřebitelům. Kvůli absenci legislativy ji Česko nesmyslně maří
reklama |