https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/ivan-brezina-v-roverkach-a-na-korkasu-neprobiha-trampska-valka-ale-uklid-nelegalniho-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ivan Brezina: V Roverkách a na Korkasu neprobíhá trampská válka, ale úklid nelegálního odpadu

5.2.2024
Natáčení pořadu Nedej se na kempu ARTG.
Natáčení pořadu Nedej se na kempu ARTG.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Ivan Brezina
Do diskuse o overtrampismu v CHKO Kokořínsko – Máchův kraj se na Ekolistu zapojil Tomáš Zděblo. V tom zásadním má pravdu – autentický vztah ke krajině je klíčový a pro jeho nalezení je zásadní v přírodě co nejvíc pobývat, putovat, přespávat pod širákem atd. Jen tak se totiž člověk naučí krajině a přírodě aspoň trochu rozumět, aniž by musel vystudovat ekologii nebo krajinnou architekturu.
 
Osobně trampuju, vandruju, čundruju či trekuju (názvy nejsou podstatné) odmalička, v zimě, v létě, už skoro půl století. Své dvě děti jsem přitom vedl k základní zásadě – nezanechávat stopy. Poutník se totiž od turisty liší pokorou a citlivostí přístupu. Vše, co si v batohu na zádech přinesl, si v něm i odnese. Když si ráno sbalí věci a odejde, nikdo nepozná, že někde trávil noc. Poutník nic nemění, nic nevylepšuje, nic nebuduje.

Trampská tradice: uzení netopýrů

Jenže o tom ilegální rekreační objekty a tábořiště v Roverkách a na Korkasu v rozporu s názorem Tomáše Zděbla právě NEJSOU. Hranice „měkkého a lokalizovaného vztahu ke krajině“ jimi byla mnohonásobně překročena. Je to nežádoucí antropogenní prvek, vizuální polutant, znásilnění jednoho z posledních zbytků relativně nedotčené přírody lidskými výtvory. Budovatelé těch více než 120 kempů nejsou citliví poutníci, kterým by stačila celta a spacák. Bez desítek nejrůznějších ulehčovátek, vylepšovátek, zútulňovátek a dalších civilizačních serepetiček by na vandru nepřežili. V přírodě se neobejdou bez luxusu laviček, poliček, grilovacích roštů, zástěn, pryčen, kadibudek… „Proboha proč?!“ říkám si často nevěřícně.

Soví hrad.
Soví hrad.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Ivan Brezina

Ale hlavně trampové přírodě nerozumějí a netuší, co a z jakého důvodu se v ní chrání. Jasně to prokázala nedávná diskuse o táboření a rozdělávání ohňů pod převisy a v jeskyních v zimě, která proběhla na mém facebookovém ekoblogu Černé skály v CHKO nechceme. Odborník na netopýry a vrápence z Přírodovědecké fakulty UK Radek Lučan doložil, jak velmi trampování v zimě škodí hibernujícím letounům. Každé vyrušení pro ně může být smrtelné a navíc je místa očouzená ohněm odpuzují. Tam, kde se trampovat přestalo, podle Lučanových dat výskyt netopýrů a vrápenců mnohonásobně narostl.

Kemp Kyseliňák.
Kemp Kyseliňák.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Ivan Brezina

Takřka nikdo z diskutujících trampů to netušil. Těm lidem nelze neznalost vyčítat, jde o ekologické laiky. Jenže právě proto je zcela iluzorní názor Tomáše Zděbla, že lze „nastavit mantinely jejich činnosti tak, aby nebyly destruktivní“. Trampové jsou totiž z principu neorganizovaní. Jimmovi možná vysvětlíte, proč nemá pod převisem zapalovat vatru, a zvlášť v zimě. Jenže za týden na místo přijde Joe, a po něm Tom, a Jerry… Nekonečný zástup laiků bez znalosti naprostých základů ochrany přírody, vedených sobeckou snahou užívat si, protože „je přece svoboda a nikdo mne v lese nebude omezovat, jinak by byl teror jak za komunistů.“

Srub Pařezák stojí přímo v hnízdišti kriticky ohroženého sokola stěhovavého.
Srub Pařezák stojí přímo v hnízdišti kriticky ohroženého sokola stěhovavého.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Ivan Brezina

Většina trampů má navíc bohužel neodolatelné puzení zanechat v přírodě stopu vybudováním nového srubu či kempu. V jedné jediné CHKO je dnes takových lidských výtvorů více než 120, a to počítám jen ty dosud dohledané. Prostě malér. Právě proto máme zákon 114/1992 o ochraně přírody a krajiny, právě proto je třeba ho důsledně vymáhat a přestupce pokutovat. Tomášem Zděblem požadované „nastavením mantinelů“ bude tedy jednoduše naplněno stráží ochrany přírody – což je jedna z věcí, které jsem u AOPK ČR prosadil a která teď na jaře v Roverkách snad už konečně začne fungovat.

Ale ještě jednou: pouhé přespání v CHKO porušením žádného zákazu není. Sám to dělám mnohokrát do roka, což také vysvětluje mou motivaci se ve věci angažovat. Umanutí stavitelé nejrůznějších trampských souboudí a vylepšovatelé přírody mi prostě kazí zážitek z vandru přírodou nezaneřáděnou lidskými výtvory.

Agresivní teritoriální chování

Opravil bych i tvrzení z titulku Zděblova článku, že v Roverkách „probíhá válka“. Vedení AOPK ČR stanovilo harmonogram likvidace všech 120 ilegálních srubů a tábořišť, který posvětil ministr životního prostředí Petr Hladík. Osobně mi řekl, že dodržení harmonogramu ohlídá. Takže žádná válka, ale jen úklid nelegálního odpadu. Ano, na sociálních sítích se o tom vedou vzrušené spory, ale to není žádná trampská válka, jen bzučení podrážděných vos, které nic nezmění. O všem už bylo dávno rozhodnuto na úřadech a věc je nezvratná. Jako novinář jen ohlídám, aby byl harmonogram úklidu dodržen.

Kemp Galathea.
Kemp Galathea.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Ivan Brezina

V komentářích pod textem Tomáše Zděbla se objevil názor Otakara Šídy, že bez kompromisu s trampskou veřejností se ničeho dosáhnout nedá. „Jestli ono není náhodou lepší tuhle část veřejnosti, kterou prostě pod kontrolu nikdy nedostanete, spíše dostat na svoji stranu a rozumným způsobem se s ní dohodnout,“ ptá se řečnicky pan Šída.

Vnitřek skalní dutiny U Boba okupované trampy: kamna a okno se záclonkami.
Vnitřek skalní dutiny U Boba okupované trampy: kamna a okno se záclonkami.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Ivan Brezina

„Dohodnout na čem?“ odpovím protiotázkou. „Na tom, že zákon 114/1992 zakazující v CHKO stavění kempů, táboření a pálení ohňů v Roverkách a na Korkasu neplatí? Pak tedy tu CHKO zrušme, respektive jí udělme statut jednoho velkého veřejného tábořiště.“ Ovšem samozřejmě pro kempování všech – nejen party vyvolených, která má nadstandardní vztahy se správou CHKO a tedy generální pardon. Veřejně vyhlasme, že v Roverkách a na Korkasu kromě trampů smějí tábořit i turisté, cyklisté, rodinky s dětmi, houbaři, bushcrafťáci, milenci… prostě kdokoli tam zavítá.

Jenže na tomhle se trampové dohodnout nechtějí. „Jsou to naše trampská místa, my jsme si je vybudovali a nikdo nepovolaný na ně nesmí,“ píšou v komentářích. „Lokality kempů musejí zůstat tajné.“ Jinými slovy: jedna malá skupina si chce pro své hobby usurpovat a privatizovat veřejný prostor. Ta skupina je extrémně agresivní a útočná, což jsem si jako novinář ověřil na vlastní kůži. Vulgární urážky nejen mne, ale i členů mé rodiny, vyhrůžky zmlácením a smrtí, útoky na můj majetek, kyberšikana, záplava udání na úřadech… Od vlastníků pozemků v CHKO mám doloženo, že trampové vyhrožují i jejich lesníkům. Diskutovat s agresivními vandaly používajícími metody sicilských mafiánů postrádá smysl.

„Jakýpak kompromis a s kým?“ ptám se dále. Ilegální trampští stavitelé a táborníci jsou přestupci zákona 114/1992 na ochranu přírody a krajiny, lesního 289/1995 a dalších předpisů. Požadují, aby jim to bylo „v rozumné míře“ tolerováno. Proč ale podle stejné logiky „v rozumné míře“ netolerovat třeba kapsáře, pedofily nebo distributory drog? Záměrně volím absurdní příklady, ovšem absurdní je už představa „rozumné míry“ tolerance porušování zákona.

Úředníci nemohou zákon ohýbat, jak se komu hodí, ale musejí ho dodržovat a vymáhat. Pokud snad nějaký zaměstnanec správy CHKO trampům táboření dovolil, dopustil se zneužití pravomoci úřední osoby. Jako novinář to teď prověřuju. Těch více než 120 nelegálních srubů a tábořišť je totiž důkazem naprostého selhání státní správy na poli ochrany přírody. Je třeba zjistit, kdo je za to osobně zodpovědný.

Otevírači Overtonova okna

Důsledkem „rozumné míry tolerance“ porušování zákona v CHKO Kokořínsko by navíc nutně byla jen další eroze právního vědomí spojená s dalšími škodami na přírodě. „V Roverkách se tábořit smí, tak proč bych si nepostavil kempík s ohništěm třeba v Českém ráji, na Šumavě, v Krkonoších nebo České Švýcarsku?“ říkali by si další a další.

Případná „rozumná míra tolerance“ by tedy byla učebnicovým příkladem otevření tzv. Overtonova okna. V politické filozofii se tak označuje posouvání hranic přijatelnosti určitých myšlenek od nemyslitelných přes radikální až k široce akceptovaným. Ve skutečnosti ovšem potřebujeme Overtonovo okno naopak zavřít. Tedy obnovit u českých občanů vědomí, že určité věci se v přírodě prostě nedělají ani ne tak proto, že je formálně zakazuje zákon, ale protože je to odsouzeníhodné a neakceptovatelné. Zaneřádit CHKO více než 120 sruby a kempy je prostě špatně, tečka.

Plastová plachta z OBI na kempu U Vodoucha.
Plastová plachta z OBI na kempu U Vodoucha.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Ivan Brezina

„Daleko rozumnější než pouhé restrikce by zde připadalo vtáhnout trampy do hry,“ píše Tomáš Zděblo. V tom ovšem objevuje Ameriku. V létě 2008 to zkusila správa CHKO, když uzavřela zákulisní dohodu s tzv. Roverskými patrioty – zástupci trampských skupin v oblasti. Jedním z bodů dohody tehdy bylo, že další tábořiště se už stavět nebudou. Jen o pár měsíců později zbudoval jeden z klíčových členů Roverských patriotů s přezdívkou Wolf v přírodní rezervaci Kostelecké bory tábořiště Mamuťák (GPS 50.5711039, 14.4607606), což mám doloženo datovanými fotografiemi. Později vznikly třeba kempy Tarzan, Amálka, Tribuna, Plantážník, Blizzard, Strážce lesa, Vajíčko, Martyho kemp, Kohout…

Přečtěte si také |
Larus: Overtrampismus

Výsledkem „vtažení trampů do hry“ před patnácti lety tedy bylo, že dohodnutá pravidla obratem porušili a benevolenci úředníků zneužili k dalšímu zamořování přírody svými stavbami a kempy. Není to překvapivé už proto, že jde o neorganizovanou skupinu se zcela náhodnými členy, z principu postavenou na anarchistickém nerespektování pravidel. Tohle trampové v diskusích často sami zdůrazňují. „Zákon na ochranu příroda ani lesní zákon nás nezajímá, protože my máme své trampské zákony,“ píše třeba v diskusích jakýsi Pavel Hartmann.

Kemp Brloh.
Kemp Brloh.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Ivan Brezina

Takže si to shrňme: žádné dohody, žádné kompromisy, žádná „rozumná míra tolerance porušování zákona“. Nelegální odpad v podobě více než 120 srubů a tábořišť bude prostě uklizen a polemiky na tom nic nezmění. Proběhne standardní úřední postup, který byl úspěšně aplikován v řadě jiných chráněných územích, třeba v CHKO Český ráj nebo v NP Českosaské Švýcarsko.

K jak bludným koncům situace v Roverkách a na Korkasu dospěla a kolik tam toho odpadu je se každý může přesvědčit na vlastní oči. Stačí otevřít mapu a stáhnout si mobilní apku na www.trampskekempy.com, ve které jsou GPS skoro všech ilegálních objektů a tábořišť. Zavažte si boty, hoďte na záda batůžek a udělejte si názor sami. Ale pospěšte si, dlouho to tam už nebude.

Co ke kokořínským trampským stavbám na Ekolistu dosud vyšlo

První text na Ekolistu vydal tramp Larus o Overtrampismu. Na tento text reagoval Ivan Brezina textem Overtrampismus: kritický pohled na masové zútulňování chráněné přírody.

Pak přišel pohled krajinné architektky Ivy Škrovové.

Debatu následně lehce nakopl pastevec a ochránce přírody Tomáš Zděblo tím, že téma zarámoval jako válku o Roverky. Ivan Brezina mu napsal svou odpověď, že nejde o válku, ale úklid.

K tématu se vyjádřila i mezioborová skupina vědců.

Petr Kmínek, obyvatel Dřevčic, napsal komentář z pohledu místního občana. Jeho komentář doprovodilo prohlášení cca padesáti místních obyvatel k tématu.

Otevřený dopis Ivana Breziny ministru životního prostředí Petru Hladíkovi. Pane ministře, konejte.

Jakub Sláma zkritizoval přístup Ivana Breziny v textu Trolling přírody Ivana Breziny aneb skutečně vadí trampská tábořiště?


reklama

 
foto - Brezina Ivan
Ivan Brezina
Autor je novinář. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy vystudoval systematickou biologii a ekologii.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (245)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Pavel Šefl

5.2.2024 07:33
Jako brdský čundrák už jen emeritní, žasnu nad výtvory dnešní nové generace a je mi stydno, ano také jsme měli srub, ale dohodnutý s hajným, v místě kde nebyl vidět, jednoduchý přístřešek, mimo stromy, v údolíčku s potokem. Pod odchodu, nezbylo nic jiného než prázdná Chajda jedna pánvička a jedna konzerva pro zabloudivší. ohniště vyčištěné vajgly vysbírané a pohřbené, Záchod řádně zakopaný. Prostě to bylo automatické. Také s hajným nikdy nenyly problémy, bohužel aktivní příslušník VB z Dobříše, nechal srub vyhodit do vzduchu--- Umírněnost, dohoda a osvěta a lidi se vejsou všude, ale když vidím tohle nechápu proč tam nemůžu létat s 250 g drone, který po sobě nic nezanechá-----
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 09:23 Reaguje na Pavel Šefl
No v zásadě máte pravdu, mimo ten dron. Drony strašně, opravdu strašně plaší všechny ptáky.
Odpovědět
VM

Vaclav M.

5.2.2024 13:30 Reaguje na Pavel Šefl
Presne tak.

Jen to neni zalezitost nove generace, staci se podivat na rozpadajici se nektere tramske osady.

Ty ktere zustaly v rozumnem stavu se vicemene transformovaly na chatove rekreacni kolonie, kam se jednak se vam ani nechce, protoze to neni zadna romatika ani priroda, mate pocit nezvaneho hosta, tedy pokud vas rovnou nevyzenou protoze si casto jinak casto hezke puvodni okoli privlastnili.
Odpovědět
JB

Jan Bednář

20.2.2024 08:40 Reaguje na Pavel Šefl
Než se do toho vložil náš práskač Ivánek se svoji práskací aplikací tak o srubech taky nikdo nevěděl a byl v nich pořádek.
Odpovědět
PK

Pavel K.

5.2.2024 08:53
Reagovat slušně na práskačské aktivity pana Breziny je nadlidský úkol. Jedná se o fanatismus nejhrubšího zrna člověka, který nehledí doprava ani doleva, který kompromis považuje za sprosté slovo, jen aby dosáhl svého cíle - zlikvidovat tramping a trampskou historii v oblasti Roverek a nejspíš i všude možně jinde. Co na tom, že řada těch tábořišť dokonale splývá s přírodou, že třeba ten srub Pařezák je fakt krásný a i jiná místa v krajině nijak neruší - pan Brezina chce všechno bez pardonu šmahem zničit. Nejvíc absurdní je, že ochranou přírody se tu zaklíná člověk, který na stejné stránce publikoval např. článek Šumava umírající a ekologistická, ve kterém se vysmívá koncepci přirozené obnovy lesa praktikované v Národním parku Šumava. Článek je starý 10 let a dnes je zcela zřejmé, že všechno, co v něm p. Brezina psal, byly ideologické bludy, protože vývoj šumavské přírody po kůrovci jasně svědčí o tom, že bezzásahová koncepce byla správná. To, že by p. Brezinovi šlo skutečně o ochranu přírody, mu snad nemůže věřit vůbec nikdo soudný, naopak z jeho snah na sto honů čiší neuvěřitelná zapšklost a mstivost...
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 09:19 Reaguje na Pavel K.
Zbytečně urážíte a nic to neřeší.
Sruby, výkopy, lejna, bordel, rušení sokolů atd. do CHKO nepatří. Proto došlo k tomu, že přestali bát roveři přehlíženi.
To, že něco vždy vyroste, (jak nám ukazují třeba výbuchy sopek) neznamená, že vývoj šumavské přírody a bezzásahovost je správná. Všechny evropské prostory byly desetitisíce let pod vlivem lidí. To co vznikne bezzásahově je sice přírodní, ale nikoli přirozené (=to co tam bylo). Bezzásahově mohou třeba vznikat i invazní porosty.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 08:58

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 09:21 Reaguje na Miluna z Hor
Už je po sprosté nadávce lépe? To je krásná ochrana přirozené přírody.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 10:25 Reaguje na Slavomil Vinkler
Nici prirodu slova nebo popiracske bludy Brezinu? Evidentne v tom tapete....a to neni nikterak tezke odpovedet spravne...
Odpovědět
RT

Richard Toman

5.2.2024 14:12 Reaguje na Miluna z Hor
Otázka je jednoduchá. Příroda nebo Vy?
Odpovědět
MV

Martin Vlk

5.2.2024 09:27
Chatky ve skalách vypadají roztomile a bylo by tomu tak, kdyby to bylo někde třeba na Aljašce, kde široko daleko není nic. Tady je ale situace jiná. Jedná se o náš veřejný prostor a z privatizováním nesouhlasím. Mnohokrát jsme ještě před pár lety organizovali paintballové hry v různých lesích, vždy po dohodě s vlastníky. Veřejný prostor jsme použili, ale nikdy jsme si ho nenárokovali. Když šel houbař, volalo se civil a ten měl prostě přednost i když došel do "našeho" obranného místa. Žádné - to je tady naše. Pokud jsou tyto budky privátní, nemají tam co dělat. Umím si ale v dnešní přelidněné době představit, že CHKO samo o sobě zkrátka vytyčí nějaká místa, kde bude táboření tolerováno, ale za pravidel popsaných panem Březinou - co so kdo přinese, si odnese. Ta tolerance v nějakých místech umožní slušným lidem třeba rozložil legálně stan na nějaké loučce "uprostřed" přírody. Tím se sníží tlak na to, že lidé potají spí všude možně po CHKO. Ano, jistá skupina tak bude činit dále, ale bude toho v rozumné míře. Myslím, že by taková místa měla být, chtěl bych se na takových místech zastavit s dětmi třeba na kole - legálně. Ale ty budky, ty v přírodě být nemají. Jestli chtějí pánové chatku, ať si někde koupí kus pozemku a ať si to postaví tam. Beztak jim jde - soudě dle vybavení - jen o to se napít a něco opíct.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

5.2.2024 19:47 Reaguje na Martin Vlk
Pane Vlk, on si nikdo žádný veřejný prostor nenárokuje. Ty nesmysly o privatizaci tamní přírody jsou jen výmyslem pana Breziny. Co vím nic nebylo zamčeno, nikde žádné petlice se zámky zabraňující přístupu. Ano , pokud si někdo oblíbí nějaké místo a chodí tam tak to místo udržuje. Dá se to ale říci o náhodných návštěvnících? No a pokud na nějakém tom tábořišti již jeho stálí osadníci jsou a vy přijdete jako druhý? Tak máte smůlu a musíte se poohlédnout po jiném místě. Píšete o budkách ale po většině se tam jedná o pár klád na sezení a ohniště. Řekl bych, že ty boudy jsou v menšině.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 09:46
Málokterý člověk napáchal v ČR větší škody v oblasti ekologie než Klausův poskok Brezina, který dekády dodával pseudoodborné krytí Klausovu popíračství ..... jeho názory jsou dnes, kdy vidíme důsledky onoho popíračství, už jen směšné ..... ale jako každý narcistický pseudoodborník, co ví vše lépe než zástupy světových vědců, potřebuje prokázat že špatný není on, ale ti druzí .... ti co prý neuklízí v lese, ti jsou horší než On, Ten Veliký Mudrc co uklízí, sice zároveň dekády maká na tom aby obrátil populaci k pseudovědeckým lžím o neexistenci GW a vlivu člověka na něj, ale to jsou jen takové drobnosti, že? Tohle myslí Ekolist vážně? Hitlera mudrujícího o židech budete publikovat také pokud ožije? a mazat ty co vám nastavují zrcadlo budete také už vždy, narozdíl od lhářů co poškodili naši přírodu nejvíc ze všech? Koupil vás Tykač nebo kdo? pak si to "eko" z názvu dejte laskavě pryč
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 10:03 Reaguje na Miluna z Hor
Už po sprosté nadávce není opravdu lépe? Nutno jinými slovy opakovat? To patří na ekolist?
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 10:27 Reaguje na Slavomil Vinkler
Tak hlavne ze tam patri pohadky klimapopiracskych aktivistu kteri z tehle zeme udelaly fosilni skanzen kde zadna strana nemuze prijit s ekologickou politikou pokud chce uspet.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 11:56 Reaguje na Miluna z Hor
No jak pozoruji v Německu jde opravdu o obrovský "úspěch" ekologické politiky.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 12:09 Reaguje na Slavomil Vinkler
Zpráva na CNN.
Málokdo dráždí protestující zemědělce ve Francii, Německu, Belgii a dalších zemích EU více než Zelení. Představitelé tohoto evropského uskupení jsou pro rolníky nepřítelem číslo jedna, přesto se snaží nespokojené chasníky na traktorech přesvědčit, že Green Deal ve skutečnosti představuje velkou příležitost.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 13:13 Reaguje na Slavomil Vinkler

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
MM

Milan Milan

5.2.2024 20:45 Reaguje na Miluna z Hor
O jaké že to ekologické politice píšete? To co EU prosazuje, co začalo emisními povolenkami a svúj další lobing pro obrovské zisky s klimakšefty nazývá jako Green deal? Nebo cílená až pomatená touha po dosažení uhlíkové neutrality? Nebo co to má být? Poručíme větru dešti? Zakážeme a zregulujeme a budeme žít ve zdraví navěky? Aktivisté z "poslední generace" s dojemnou péčí a obavou o klima pro budoucí generace, s péčí co bude za sto let a ejhle podpora válek jim nevadí, dokonce nereagují ani na čím dál otevřenější plány politiků na rozpoutání 3. světové, možná již v tomto desetiletí.....??
Odpovědět
ak

antonín krahula

5.2.2024 10:00
Kolik je opravdových trampů? V těchhle boudách již chybí jen televize, pro vyznavače rumu a pivních Petek. Likvidace je jediné možné řešení.
Odpovědět
ig

5.2.2024 11:30
Jakou tady pořád někdo hledá přírodu, v našem evropském lesoparku? Syntetický ekosystém bude přesně takový jak si jej nadefinujeme a všechna tvzení pana Breziny mají pouze sílu přání, neopírají se o žádné přírodní zákony.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 12:11 Reaguje na
No lesopark to sice je, ale může být hezky uklizený nebo zastavěný boudami a pokálený.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

5.2.2024 11:38
Článek plný nekompromisní nenávisti má lidi přesvědčit o jediné pravdě
a autor se tetelí radostí, že byl vyslyšen AOPK a ministrem. Nyní ještě
vyžebrat prostředky na "úklid" a bude dokonáno. Takže už žádné lavičky v
přírodě, ale noste si sebou rybářskou židličku, když si chcete někde
posedět. V dešti zalehněte pod širák, snězte studeno klobásku a nikdo vám
nebude bránit pobývat někde v přírodě. Samozřejmě potichu jako myšky bez
kytar a klábosení u ohníčku. Stejně jako vyděděnec, co takové chování
trempům asi závidí. Závidí jim kamarádství, společenské akce a hlavně
zázemí pro takovou činnost. Vzít jim zázemí a když se nebudou mít kde
scházet, tak skončí i to kamarádství a společenské akce typu potlachů.
Takto uvažovali kdysi už v STB a vždy se našly i v STB výjimky, které
to tak striktně nedodržovaly. Nekonali, když to nebylo nahlášeno, ale
být tak jako nyní apky a internet, by konat museli díky práskačům.
Práskač je přesvědčen, že koná dobro za každého režimu a nepřestane,
dokud nedokoná dílo do konce. Pak si najde jinou oblast a bude asi
likvidovat nenáviděné osady i tam. Jemu přece stačí ta jeho samota
a proč by se jiní měli družit a mít své trvalé oblíbené tábořiště.
Kamarádovi, který organizoval dětské tábory, postavení táborové
kuchyně a jídelny a taky šerifu osady přišlo na pohřeb 500 lidí a
práskači, který práskal STB nikdo mimo jeho rodiny. Oblíbenost
práskačů konajících dobro je pouze u jemu podobných a nechápu, jak
se jim takový život plný nenávisti líbí. To je opravdu úchylka,
si místo přátel vytvářet nepřátele. Vidím, že dohoda je marná a
že nemá smysl se snažit o smír, když jedna strana strana hodlá
ve válce zvítězit a soupeři zlikvidovat byť poslední tábořiště.
Pane Březino a víte, že se nebudu divit, když se stanete obětí
války i vy? Stejně tak nekompromisní jsou i jiní lidé a jsou
i tací, co nemají k násilí moc daleko. To není z mé strany
vyhrožování, ale upozornění, že i to se může stát. Já kdysi
pouze vytkl nevhodné chování mastňákům na tábořišti a v noci
mazal raději o kilometr dál. Pořádek jsme s nimi udělali ráno,
až dojel zbytek trempů. A víte jak to dopadlo? Po uhašení ohně
a úklidu ho přišli znovu zapálit, rozházet přinesené odpadky
a zavolali revírníkovi, jaký nepořádek po nás zůstal. Ten ale
věřil více nám, než jim a zůstalo vše při starém. Jó a "nechoď
Vašku s pány na led, pán sklouzne a ty si nohu zlámeš". Jsem
zvědav pro koho CHKO vyčistíte a zda nakonec nevyženou i vás.
Odpovědět
PE

Petr Elias

5.2.2024 11:48 Reaguje na Břetislav Machaček
Zase přeháníš a argumentuješ svými vymyšlenými bláboly a absurditou...
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 11:58 Reaguje na Petr Elias
Nejvetsi prehaneni a chucpe je kdyz Klausuv klimapopiracsky poskok nadava druhym ze maji spatny vliv na prirodu :-) .... i kdyz to je asi divne az od jiste urovne IQ a znalosti....
Odpovědět
PE

Petr Elias

5.2.2024 12:08 Reaguje na Miluna z Hor
Prosím o objasnění souvislosti mezi klimatem a bordelem po ,,trampech,,. ;)
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 12:14 Reaguje na Petr Elias
Navíc, nazývat trampy b..deláři se mi nelíbí. To pak nejsou trampové, ale b...
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 13:16 Reaguje na Petr Elias
souvislost je v autorovi, pokud právě ten státně placený největší klimapopírač obviňuje druhé z neekologického chování, je to dost mimo mísu a ukazuje to, že vnitřní motivace k jeho chování je zcela jiná než předstírá, protože uklizená planeta se zkolabovanými ekosystémy je na tom zhruba stejně jako ta neuklizená .... ale chápu že vnímání souvislostí není vaše nejsilnější stránka
Odpovědět
PE

Petr Elias

5.2.2024 13:19 Reaguje na Miluna z Hor
Bordel v lese je bordel v lese. Ať ho tam dělá klimapopírač nebo ,,tramp,,. ;-)

Ale chápu, že tupé blábolení je vaše silná stránka, tak očekávám další blábolení.

Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 13:30 Reaguje na Petr Elias

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
PE

Petr Elias

5.2.2024 14:00 Reaguje na Miluna z Hor

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
PJ

Pavel Já

5.2.2024 19:04 Reaguje na Petr Elias
Hm když tak hájíte Brezinu tak se ho zeptejte na jeho pražce na jeho pozemku které naflákal do břehu pstruhového potoka kde je 1,2km po proudu zdroj pitné vody. Vyslechnete výmluvy na směrnici Reach která ve skutečnosti zní jinak než Brezina uvádí.
Odpovědět
PE

Petr Elias

5.2.2024 19:44 Reaguje na Pavel Já
Ale co je mi do nějakých pražců? Co je mi do nějakého Březiny? Článek je o bordelu v lese.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

5.2.2024 19:54 Reaguje na Petr Elias
Tak se tedy podívejte na pořad "Nedej se" a na to co tam pan Brezina povídá za nesmysly. No a doufám, že AOPK již autorům a panu Brezinovy vyměřila pokutu za rozdělávání ohňů v lese. Mají to, jak pan Brezina sám ten zákaz porušuje, krásně zdokumentováno.
Odpovědět
PE

Petr Elias

5.2.2024 21:05 Reaguje na Jarek Schindler
Ale tento článek je o bordelu v lese. Já jsem vždy byl proti tomu, aby !!!kdokoli!!! tahal bordel do lesa. Až bude Březina blábolit nesmysly o klimatu, tak mu dám ceres, to je jasné. Ale teď je řeč o něčem jiném. ;)
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 22:32 Reaguje na Petr Elias
dokud bude pan Hitler mluvit hezky o vegetariánství, budu ho blahořečit, teprve až začne o zplynování židů, tak se mu postavím i když o těch koncentrácích už vím .... vy jste taky poměrně jednoduchá bytost co?
Odpovědět
PE

Petr Elias

6.2.2024 07:27 Reaguje na Miluna z Hor
Doporučuji si založit další fejkový profil, Višňovský (nebo jak se jmenujete), dva jsou málo. Musíte s tím blábolením přidat. ;)
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

8.2.2024 14:11 Reaguje na Petr Elias
No hlavně je to o dodržování té 114. No a co říci na to, když ten co to dodržování fanaticky vyžaduje , je sám bezuzardění porušuje. No a ještě se při tom nechá nefilmovat.
Odpovědět
PJ

Pavel Já

5.2.2024 20:21 Reaguje na Petr Elias
No nic nepochopil jste nic. Klidný večer.
Odpovědět

Radek Čuda

6.2.2024 15:53 Reaguje na Petr Elias
Já se nestačím divit, ale konečně téma, ve kterém se s vámi na 100% shodnu:-).
Odpovědět
DA

DAG

5.2.2024 15:32 Reaguje na Petr Elias
Ale mě ten článek taky přijde, že je plný nenávisti a opovržení.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 11:54 Reaguje na Břetislav Machaček
Nejvtipnejsi na tom jeste je ze ten praskac je zaroven osobou ktera se se svym pánem Klausem nejvice podilela na vitezstvi Ceskych klimapopiracskych sil a tedy vseobecne nenavisti k ekologii..... a tedy autor sam ma nejvetsi podil na tom jak nase priroda jednou skonci..... a pokud zrovna tenhle nadava ze druzi ji poskozuji poskozuji, asi aby zamaskovat sve vlastni ciny, je to asi to nejvetsi chucpe ktere vymyslite ......
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 12:18 Reaguje na Miluna z Hor
Viz dnešní zpráva na CNN o zemědělcích. Lidé čtěte. Je to vtipné.
Odpovědět
JO

Jarka O.

6.2.2024 09:25 Reaguje na Miluna z Hor
Kecáte, o ekolozích si lidi udělali názor po Bursíkovi a Sumavě, a ty ekologické a ekonomické škody kurovcem opravdu vznikly. Argumentovat po 20 letech,že už dobrý (není to tak dobrý), je hloupost,jasný, že příroda se nevzdá.
Odpovědět
JO

Jarka O.

5.2.2024 18:56 Reaguje na Břetislav Machaček
Ano, p. Machačku. Já se taky sebe ptám, komu tohle prospěje a jestli se to neobrátí i proti stěžovateli. Vlastně už se asi stálo, pokud trpí rodina. Je to smutný, nesmiřitelné hádky o boudy a malé terénní úpravy, které se dají řešit, a jinde se mezitím buldozerem staví golfová hřiště pro devizové cizince.
Odpovědět
PE

Petr Elias

5.2.2024 11:41
Plně souhlasím s autorem. Když jdu do přírody tak chci vidět přírodu a ne bordel, který tam natahali nějací exoti hrající si na tuláky. Nejlepší by bylo, kdyby ten bordel uklidili na vlastní náklady, ale to asi nepůjde...
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 11:50
Nikdy tohoto člověka neberte vážně. Sám má vedle vlastního domu toxickou skládku a bude moralizovat ostatní. Nejhrubší zrno pokrytectví a ubohosti.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 11:56 Reaguje na Selský Rozum
Fakt? Jakou? Dik.M
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 12:13 Reaguje na Miluna z Hor
https://m.facebook.com/groups/696312182562508/
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 13:23 Reaguje na Selský Rozum
:-) ...No jo no., nedivím se, on je to děsivej patlal, ale bohužel každá loby potřebuje "odborníka" se "vzděláním" co bude veřejnost
přesvědčovat že neekologické chování té loby je vlastně OK. A bohužel tyhle místa a tihle "odborníci" jsou lépe placeni, než ti co reálně zkoumají a situaci rozumí ....ale zas nezaprodávají svoji duši ...Na Brezinovi je navíc vtipné, že mu to ani nijak zvlášť nesype, jako mnoha jiným dobře placeným klimapopíračům ....což je ukazuje co je to za patlala ....
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 11:56 Reaguje na Selský Rozum
A tu si tam založil VR a schválně?
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 12:14 Reaguje na Slavomil Vinkler
Řeč je o I.B.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 12:20 Reaguje na Selský Rozum
To jsem pochopil. Ale odpovídáte ne na dotaz, (A tu si tam založil Vlastní rukou a schválně?) ale na něco jiného.
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 12:33 Reaguje na Slavomil Vinkler
To nevím a ani to není podstatné. Jde o princip. Pokud mám vedle domu v potoce skládku toxického odpadu, tak proč se nestará v prvé řadě o ni.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 13:45 Reaguje na Selský Rozum
Co je na tom podstatného? No je na cizím pozemku. Má ji sám na své náklady vyklidit?
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 13:52 Reaguje na Slavomil Vinkler
To je otázka, jestli je to na cizím pozemku. Nic méně ty boudy v lese jsou také na cizím pozemku, ale na rozdíl od těch pražců nejsou toxické, takže podle logiky věci by se měl prioritně snažit o odstranění těch pražců.
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 14:00 Reaguje na Slavomil Vinkler
To jsou jejich obvyklé nepravdy. 1. nejedná se o skládku, 2. není to můj majetek, 3. není to na mém pozemku, 4. není to toxický odpad, ale legální stavební materiál. 5. úřad, kam pomstychtivci směřovali udání, řízení zastavil, protože se zjistilo výše uvedené.
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 14:34 Reaguje na Ivan Brezina
Pokud zpochybňujete, že pražce jsou nebezpečný odpad, ale stavební materiál, tak to mluví za vše a pouze potvrzuje má slova, aby vás lidé vůbec nebrali vážně. Vůbec se prosím nenazývejte biologem a ekologem.
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 14:59 Reaguje na Selský Rozum
Dostudujte si evropskou směrnici REACH a jak se budu nebo nebudu nazývat prosím ponechte na mém uvážení. Hezký den!
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 15:55 Reaguje na Ivan Brezina
REACH vstoupila v platnost v roce 2007. Čili co to má společného s pražci z 19/20 století? Mezi nejběžnější chemikálie, které se na impregnaci pražců používaly, patří například chrom, arzen, fluor, bor, creosot, chlorid rtuťnatý, čili toxické nebo karcinogenní organické látky, které mohou v přírodě přetrvávat desítky let. To se pořád opovažujete o sobě tvrdit, že jste biolog a ekolog? Ale je dobře, že se takto prezentujete. Alespoň si každý o vás může udělat vlastní názor.
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 16:09 Reaguje na Selský Rozum
Hele přečtěte si ten REACH, zjevně vůbec nevíte, o čem je.
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 16:26 Reaguje na Ivan Brezina
Opět pouze dokazujete, že vám v podstatě o ekologii vůbec nejde.
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 17:39 Reaguje na Selský Rozum
REACH jste si tedy už přečetl nebo ne?
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 18:20 Reaguje na Ivan Brezina
Co se týče pražců, tak ano. Jestli se nemýlím, tak o povolení strkat staré pražce do potoka se tam nepíše. Pokud se pletu, tak dejte odkaz.
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 18:24 Reaguje na Selský Rozum
Takže nepřečetl.
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 18:36 Reaguje na Ivan Brezina
Takže ty výjimky, co tam na ten humáč jsou, nesplňujete.
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 18:56 Reaguje na Selský Rozum
Orgány ochrany přírody mají zjevně jiný názor:-)). Ale anonym pro mne není partnerem pro diskusi, takže fajn zbyte večera!
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 19:04 Reaguje na Ivan Brezina
Takže ruka ruku myje? Jestli jsou stejného ražení jako vy, tak se není čemu divit. Opět opakuji - vy se nenazývejte ekologem a nikoho jiného nepranýřujte. Pokud tedy nemáte za cíl ještě více zdiskreditovat slovo ekologie.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 17:48 Reaguje na Selský Rozum
Klasicke Brezinovy argumentacni fauly..
.akorat ze zde vas nemuze zabanovat jen proto ze se mu nelibi jak argumentacne prohrava a tak jen trapne klickuje a snazi se alespon predstirat ze nekde je tajemne ukryta smernice co tohle neekologicke chovani povoluje
Odpovědět
SR

Selský Rozum

5.2.2024 18:42 Reaguje na Miluna z Hor
Káže vodu a sám …
Odpovědět
JS

Jakub Sláma

5.2.2024 16:50 Reaguje na Ivan Brezina
Více informací zde: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0s8uofE7pNxPxkdCuAaNHaqRpyfJoL4sRdmtW59daEacQsXh1q2jioLy288MTRoT1l&id=100089044280154
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 15:00 Reaguje na Selský Rozum
nebezpečný odpad jsou věci co se Brezinovi nelíbí, pokud se mu libí tak jde o stavební materiál .... kdo upozornuje na chemií nasáklé pražce je pomstychtivý, kdo na trampské dřevostavby bez impregnace je ekolog ....já už jsem to asi celkem pochopil :-) .... jen se obávám že ekologem se bude nazývat dál, jen v tomto převleku může být totiž fosilní loby atd. úkolován a placen za svou špinavou práci ....
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 16:11 Reaguje na Miluna z Hor
Tak samozřejmě, platí mne fosilní lobby, jaderná lobby, developerská lobby... Dosaďte si libovolné další lobby, platí mne všechny:-)).
Odpovědět
VK

Vladimír Kavka

5.2.2024 16:40 Reaguje na Ivan Brezina
Dobrý den, již jednou jsem Vám to napsal, ale rád to připomenu (ďábel se skrývá v detailu). Vše se skrývá ve Vaší větě: jedna malá skupina si chce pro své hobby usurpovat a privatizovat veřejný prostor. Toť jádro pudla :-)
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 17:37 Reaguje na Vladimír Kavka
Ano, přesně tak.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 17:40 Reaguje na Ivan Brezina
Nevim jestli me vic nedesi predstava ze to prihlouple a vyvracene klimapopiracstvi delas zadarmo....
Odpovědět
JS

Jakub Sláma

5.2.2024 16:49 Reaguje na Ivan Brezina
1. Laboratoř konstatovala, že se jedná o nebezpečný odpad toxický pro vodní organismy.
2. Tvrdil jste, že je to Váš majetek do doby, než jste zjistil výsledky laboratorních testů.
3. Je částečně na Vašem pozemku, mám geodetické zaměření.
4. Viz bod 1.
5. Ano, podařilo se Vám to odložit. Ale vše je zase v běhu a dostal jsem to až k ministru Hladíkovi.

Baví Vás stále lhát? Jinak chci Vám popřát k medializaci, která proběhne na webu Info. Vyčuhovat se skutečně vyplatilo :)
Odpovědět
PJ

Pavel Já

5.2.2024 19:42 Reaguje na Ivan Brezina
Opět lžeš. Když tvrdíš že nejsou tvoje tak jak se můžeš odvolávat na Reach když podle Reach je použití jasně stanovené stejně jako skladování a hlavně je použití omezené datem výroby pražců a když nejsou tvoje tak je logické že nebudeš znát datum výroby. A ty pražce co jdi dal do břehu potoka jsou jasně definovány jako nebezpečný odpad.
Odpovědět
PJ

Pavel Já

5.2.2024 19:37 Reaguje na Slavomil Vinkler
Omyl. Je na jeho i na cizím pozemku a je to jeho práce což lze doložit. Pražce v břehu potoka jsou úřady na základě laboratorního rozboru jasně definovány jako nebezpečný odpad.
Odpovědět

Otakar Šída

5.2.2024 12:08
Tak když jste mne přímo ocitoval, tak budu reagovat, i když je mi jasné, že smysl to nemá, neb přesvědčit demagogii a extremismus nelze. Tak snad jenom abych upozornil na některé aspekty vaší novinářské práce.

Z vašich doprovodných fotografií lze za nelegální stavbu označit Soví hrad a srub Pařezák, ostatní nikoli. Ani většina z těch ostatních 120 „nelegálních“ kempů bezpochyby nemá charakter staveb. Jako stavění čehokoli, nejenom kempu, můžete těžko označit umístění čtyřech klád kolem místa na spaní a lavice k sezení. Sám píšete, že přespat lze. A z čeho usuzujete, že je nelegální pod skalní převis umístit čtyři klády do tvaru rovnoběžníku? Mimochodem, existuje řada judikátů, že jednání, které by splňovalo skutkovou podstatu přestupku podle nějakého právního předpisu, není přestupkem, pokud není schopné způsobit škodu předmětu ochrany, kvůli které je ten právní předpis ustanoven. Zajímalo by mě, jak budete chtít prokázat, že čtyři klády přenesené 20 m z lesa pod skalní převis ohrožují předmět ochrany, v tomto případě přírodní a krajinné hodnoty Kokořínska, jejichž neoddiskutovatelnou součástí je tisícíleté lidské využívání skalních převisů jako nocoviště, včetně využívání moderním trampingem v poslední 150 letech.

Tvrzení, že srub Pařezák stojí přímo v hnízdišti sokola stěhovavého je poněkud zvláštní, to jako že ten sokol hnízdí dole u paty té skály? Nikoli, ten sokol hnízdí na vrcholu té skály nad tím srubem a že má hluboko dole pod korunami stromů pod hnízdem postavený srub, je mu úplně jedno. To jenom na dokreslení vašeho způsobu argumentace (je mi úplně jedno, jestli tam ten srub zůstane, nebo ne).

Vnitřek skalní dutiny U Boba okupované trampy. Zjevně se jedná o skalní obydlí, nikoli přirozenou skalní dutinu. Čili stavbu, která je legální, protože tam bude už někdy od začátku 19. století. Doplněnou dveřmi bez zámku, těžko říci kdy. A pravda hnusnými záclonkami. Co si představujete likvidací tohoto kempu? Odstranění dveří, lavice, kamen a hnusných záclonek? Nebude lepší ten prostor zasypat, nebo alespoň zazdít?

Můžete trampy (a obecně všechny lidi, kteří s vámi nesouhlasí) nazývat podrážděnými vosami, můžete klidně jakýkoli kus dřeva pod převisem, který někdo spojil s jiným kusem dřeva a udělal z něho lavičku, nazývat nelegální odpad (mimochodem, přečtěte si zákon o odpadech, zjistíte, že se opět dopouštíte argumentačního faulu), můžete klidně i vykřikovat, že žádné dohody, žádné kompromisy, žádná rozumná míra tolerance porušování zákona, naštěstí na vás to nezávisí. Podstatné je to, že s vaším extremistickým přístupem nesouhlasí nikdo. Podstatné je, že tolerovat porušování zákona ani není třeba, stačí ctít jeho ducha, ale to je věc, která vám zjevně zůstane vždycky skrytá.
Odpovědět
VM

Vaclav M.

5.2.2024 13:50 Reaguje na Otakar Šída
Treba ze zakona 114/1992 Sb.:

Základní ochranné podmínky chráněných krajinných oblastí
(1) Na celém území chráněných krajinných oblastí je zakázáno
...
b) tábořit a rozdělávat ohně mimo zastavěná území obcí a místa vyhrazená orgánem ochrany přírody,
...
(2) Na území první zóny chráněné krajinné oblasti je dále zakázáno
a) povolovat nebo provádět nové stavby,
b) povolovat a měnit využití území,
c) měnit současnou skladbu a plochy kultur, nevyplývá-li změna z plánu péče o chráněnou krajinnou oblast,
...


Ten duch zakona je zde zrejmy.


Smysl CHKO spovica v ochrane krajiny a prirody tak aby to bylo zachovana v puvodni podobe pro pristi generace. Soucasna situace v Roverkach jde jasne proti tomuto cili, tedy proti duchu cele ochrany teto oblasti a to unika evidentne vam.
Odpovědět

Otakar Šída

5.2.2024 15:01 Reaguje na Vaclav M.
"Smysl CHKO spocica v ochrane krajiny a prirody tak aby to bylo zachovana v puvodni podobe pro pristi generace." Ano, na tom se shodneme, jenom si pod tím představujeme něco jiného. Já tvrdím, že to unikum krajiny chráněné v rámci CHKO Kokořínsko, je krajina dlouhodobě užívaná paleo/mezolitickým způsobem až do dnešních dnů, včetně toho moderního trampingu, který je přímým pokračováním předešlého využívání tohoto typu. Kokořínsko není a nikdy nebyla žádná panenská divočina, i když se někteří snaží tento dojem navodit. Je to krajina trvale a dlouhodobě, byť extenzivně, člověkem využívaná a přímo formovaná. V tomto ohledu tažení proti trampským kempům ve skalách jde přímo proti duchu té ochrany, protože likviduje jednu formativní část, která tu krajinu utváří. A k těm základním ochranným podmínkám: každý zákaz má nějaký důvod, v případě zákazu rozdělávání ohňů ochranu lesa, v případě táboření to, aby se z území nestal autokemp. Často je to otázka výkladu, jako v případě táboření, postavit stan nesmíte, ale přespat ve spacáku na volno (nebo třeba pod trampským převisem) ano. A ani to není tak, že pokud daný zákaz porušíte, automaticky pácháte přestupek. Musíte tím činem ohrozit daný předmět ochrany. I v případě toho ohně rozdělaného pod převisem, pokud to není čtyřmetrová vatra, z které létají jiskry až do sousedního údolí, ale jenom malý oheň, který rozděláte na již existujícím ohništi, máte ho plně pod kontrolou, je dostatečně daleko od něčeho, co může chytit, bude vám těžko někdo dokazovat, že se jedná o přestupek. Je to stejné jako s překročením rychlosti v obci. Pokud pojedete 70 km/h v centru před školou, tak vás každá policejní hlídka po právu osolí. Pokud vás ale s mírným překročením rychlosti změří za posledním domem těsně před značkou konec obce, dostanete pokutu a budete se proti tomu bránit, tak uspějete. A abych rovnou utnul záplavu komentářů, tak na obě výše zmíněné situace existují pravomocné judikáty a je dosti pravděpodobné, že takovéto či podobné situace budou soudy vykládat stejně.
Odpovědět
VM

Vaclav M.

5.2.2024 15:25 Reaguje na Otakar Šída
Jde primarne o intenzitu vyuzivani a jeho dopady. Jina situace byla v neolitu, kdy nas tu bylo pod 50 000, jina ve stredoveku kdy to vetsinou byla minimalne osidlena oblast a jina dnes, kdy nas je tu 10.5 milionu a lokalita se dostane do popredi zajmu.

Ted misto celkem jasneho ducha zakona utikate spise k pravnimi formalismu. Pokud narazite na soudni judikaty bivakovani versus taboreni, tak tam se jasne zvazovaly dopady na prostredi, bivakovani se vyznacuje minimalnim docasnym zasahem do sveho okoli. Opalovani skal ci cerne stavby trvaleho charakteru by vam v testu neprosly a nelze je nijak uhrat ani v duchu ochrany prirody a ani formalne, je to absurdni.
Odpovědět

Otakar Šída

5.2.2024 17:01 Reaguje na Vaclav M.
Já taky ani v nejmenším neobhajuji ani opalováni skal, ani černé stavby zasahující do půdního horizontu. Ty ať zmizí. Jenom tvrdím, že fanatické tažení proti jakékoli přítomnosti člověka pod skalními převisy je kontraproduktivní a provedené do důsledku povede ještě k větší devastaci těch míst.
Odpovědět
VM

Vaclav M.

5.2.2024 17:26 Reaguje na Otakar Šída
Pak nechapu v cem mate problem. To neni o tom vyhnat vsechny lidi z oblasti. Navstevovat ta mista a bivakovat tam muzete legalne i nadale, a kdyz budou vhodne podminky cas od casu udelat i ilegalne i ten maly ohen se vsemi riziky.
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 17:36 Reaguje na Otakar Šída
"Fanatické tažení proti jakékoli přítomnosti člověka pod skalními převisy"? Proč bych takový nesmysl prosazoval, když pod převisy často sám spávám?
Odpovědět

Otakar Šída

5.2.2024 17:52 Reaguje na Ivan Brezina
No mě by spíš zajímalo, jak se postavíte k těm svým manipulacím, o kterých píšu na začátku vlákna...
Odpovědět
VM

Vaclav M.

5.2.2024 13:23
"V létě 2008 to zkusila správa CHKO, když uzavřela zákulisní dohodu s tzv. Roverskými patrioty – zástupci trampských skupin v oblasti. Jedním z bodů dohody tehdy bylo, že další tábořiště se už stavět nebudou. Jen o pár měsíců později zbudoval jeden z klíčových členů Roverských patriotů s přezdívkou Wolf v přírodní rezervaci Kostelecké bory tábořiště Mamuťák (GPS 50.5711039, 14.4607606), což mám doloženo datovanými fotografiemi. Později vznikly třeba kempy Tarzan, Amálka, Tribuna, Plantážník, Blizzard, Strážce lesa, Vajíčko, Martyho kemp, Kohout… ".
---------------------------
To neni zadne prekvapeni, dohoda s malou casti trampu nezarucuje, ze to bude respektovat vetsina ostatnich navstevniku. Praxe ukazuje, ze tomu tak proste neni a zde navic podle autora porusuje "dohodu" i ze jeden ze "signataru". Pak pomohou jen jasna opatreni ze strany CHKO.

Podobna diskuze se v 2008 vedla ohledne Ceskeho raje, kde sprava CHKO zacala likvidovat podobne pristresky a pokutovat taboreni. Duvody byly naprosto stejne jako slysime tady dnes a v podstate stejne byly i protiargumenty ze strany teto podskupiny trampu, je to jak pres kopirak. Dnes, zhruba po sestnacti letech, muzeme srovnavat vysledky a i pres obecne vyssi navstevnost Ceskeho raje, je tam situace vyrazne lepsi. Pak je zrejme jakou cestou jit.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 15:24
Nejzajímavější je psychologický aspekt článku ... Pan konspirační klimapopírač Brezina se cítí dotčen že příroda tam kde se nachází ON je pozměněna směrem který se mu nelíbí a to je vrcholně nepřípustné... To že on sám patří ke směru, který CELÉMU LIDSTVU nevratně fatálně destruuje planetu a on sám zasvětil svůj život podpoře klimatických šílenců typu Václav Klaus (pracující v žoldu fosilního Ruska) je patrně zcela v pořádku .... Čili způsobovaní dalšího hromadného vymírání druhů a klimatického rozvratu je v pořádku, ale stavbička z místního kurovcového dřeva od lidí co z Brezinova fosilního ráje chtějí utéct do přírody, je ekologicky fatálně nebezpečná, protože zákony bla bla bla .... ...Dává tohle někomu smysl? Jsme opravdu tak šílení že nám tohle přijde jako nějaká normální polemika z relevantního zdroje? Bylo by normální kdyby Mengele kritizoval lékaře v nemocnici že při vizitě pozdravil pacienta málo empaticky? nebo nás snad ta pseudokorektnost (kde má každý právo na vše i když nekonečněkrát prokázal že si to nezaslouží) pohltila tak, že nám začali unikat podstatné věci? Fakt nám mají nám Klausové a Brezinové řídit životy a určovat hranice právě v oblasti ekologie, kterou právě oni poškodili nejvíc ze všech? Pak jsme se tedy už fakt definitivně pomátli ....
Odpovědět
VM

Vaclav M.

5.2.2024 15:28 Reaguje na Miluna z Hor
To je porad dokola. Tady vubec nejde o osoby pana Breziny. Pokud by misto nej tlacil na urady nekdo jiny, vysledek bude stejny, protoze tam je realny fundamentalni problem.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 15:57 Reaguje na Vaclav M.
jak to že nejde? to jsou propojené věci. Motivace ke konání je často podstatnější než konání samo. Putin může povídat lži a kritizovat okolní státy jak chce, ale má smysl se jeho bludy zabývat když víme jaký je účel toho co říká? U Breziny nevíme, ale je jasné že pokud odvěký klimapopírač s tunami másla na hlavě předstírá touhu ochrany přírody, tak něco pořádně smrdí ...Možná jde jen o nějakou jeho egohru kdy si sám po tom co napáchal potřebuje připadat jako ochránce (aby mu pak stádo uvěřilo jeho další křivé manipulativní fosilní hry?), ale možná je důvod jiný ...každopádně lidé u kterých se můžeme ptát "Proč vidíš třísku v oku svého bratra, ale trámu ve vlastním oku si nevšímáš?" nejsou těmi co mají určovat diskurz o ochraně přírody..... Drzost s kterou nás přesvědčují o opaku je neuvěřitelná ...
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 16:04 Reaguje na Miluna z Hor
Já nevím. Nepoužíváte vůbec racionální diskusní argumenty. Vaše zášť k Březinovi pramení z čeho? Sebral vám nějaký grant?
Odpovědět
VM

Vaclav M.

5.2.2024 16:20 Reaguje na Miluna z Hor
To jsou nesmysly. Uz toho nechte. Pokud by tam nebyl realny problem a zrejme poruseni zakona, byl Brezina bez moznosti cokoliv delat.

Pokud se rozhodne neangazovat, stejne to nezastavite, najde se dost lidi kteri ho nahradit a stejne to projedete.

A motivace? Treba nechteji, aby Roverky byly vandalizovany lidmi predstiracimi, ze jsou trampove co maji radi prirodu a pritom se v ni nejsou schopni padoursky vykadit bez zachodu.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 16:51 Reaguje na Vaclav M.
nesmysly? je zajímavé jak lidé milují svoji bezpečnou a jasnou omezenost. Jakmile jim ji rozšíříte a ukážete že jejich světíček neodpovídá realitě, začnou nenávistně kolem sebe kopat a vykřikovat ať jim ten jejich omezený svět neničíte ... Brezina verejne působí 30 let ...přecházel ( tak jak postupně pod tíhou vědeckých důkazů určovaly narativy fosilního průmyslu) od postoje: Klimatická změna neprobíhá po KZ probíhá ale není dílem člověka po KZ je sice trochu i dílem člověka ale netřeba se znepokojovat, adaptace je lepší než změna našeho konání ....tvrdil že migrace v důsledku klimazměny je nesmysl atd atd. u stejně publikujících pavědců bylo už naštěstí často prokázáno že to psali v žoldu fosilní loby či Ruské fosilní oligarchie či libertariánských thinktanků .... představa že lokální postava této pavědecké scény náhle prozřela a uzřela fatální ekologický problém v dřevěných chatičkách v lese jejichž absence nás zachrání před eko kolapsem je hodná omezených myslitelů jako vy, co Brezinovi opět skočili opět na špek a přijali jeho mantinely .... přitom je u takového člověka evidentní že předkládaná motivace není tou skutečnou motivací ... Za mě se po té co se stal marginální a nejprofláklejší lokální klimapopíračskou postavou snaží opět nějak etablovat na poli ochrany přírody v marginální oblasti aby získal jisté renomé a byl brán vážně v daleko závažnějších otázkách v kterých ho už nikdo zcela správně vážně nebere.... cílem tedy není vyřešit marginální pseudoproblém, ale cílem je nabýt možnosti opět posouvat narativy ve prospěch těch pavědeckých a fosilních a velmi velmi nebezpečných .... je jasné že méně uvažující čtenáři toto neodhalí a budou vrtět ocáskem podle Brezinova písknutí, ale ti se zkušenostmi budou vědět kam Brezina dekády patří a kam opět míří .... o žádnou diskuzi mu nejde, banuje na soc. sítích všechny kdo si mu dovolé oponovat, je to narcistický umanutý pavědec, který publikuje proto aby pro svůj pomatený světonázor získal další méně mentálně vyspělé konspirační ovečky ...přeju mu že alespoň u vás se mu to povedlo :-) i tihle lidé mají prívo na úspěch :-)
Odpovědět
pp

pavel peregrin

5.2.2024 17:25 Reaguje na Miluna z Hor
Jste poněkud neklidný.
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 17:33 Reaguje na pavel peregrin
Spíš to vytvořil generátor náhodných textů, nemá to hlavu ani patu. Myslel jsem, že ta AI je už výkonnější.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 18:09 Reaguje na Ivan Brezina
AI narozdil od tebe celkem cti a vnima vedecky konsenzus a neplaca vyvracene blbosti jen proto ze si pak muze pripadat narcisticky ojedinele..... tak jako ty cely tvuj zivot.... pamatujes: "clovek planete neskodi a vetsina ekosystemu je na tom lepe nez byla"? a podobny perly co dnes zni tak nekonecne smesne ..... Chapu ze po tom neodbornym fiasku se musis snazit nejak etablovat na marginalnich blbostech typu chaticka v lese ale za a) Je to dost degradujici pro cloveka co se povazoval za nejvetsi ceskou klimatickou kapacitu :-) a za b) se ti to stejne nepovede protoze si tak provarenej ze si s tou pavedeckou historii na spinavou praci najdou stejne radej nekoho jinyho ....si takovej Michal Hasek ekologie ... snaha je....sance nulovy...
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 17:38 Reaguje na pavel peregrin
Mate radeji pseudoklid tech co nam jako Brezina tvrdi ze klimakrize je blud?
Odpovědět
JO

Jarka O.

5.2.2024 18:42 Reaguje na Miluna z Hor
Vy máte dost. Neurážejte lidi, kteří neskáčou na nepodložené výmysly, ale s tímhle to taky vůbec nesouvisí. To tu hrajete na city?
Co se vyjetých pražců týče, ty má půlka republiky.
Mně se řešení p. Breziny a jeho činnost a apky nelíbí, ale řešit se to bude muset.
Zákon porušen těmi chatami byl, ale není to úplně jednoznačné u všech sezení. Pokud Roverky nejsou v 1.a 2. zóně CHKO, dá se to vysvětlit, v par. 1 je třeba psáno ".. je nutno zohlednit hospodářské, sociální a kulturní potřeby obyvatel a regionální a místní poměry."
Par. 12 je o ochraně krajinného rázu, 43 a 44 o výjimkách, ochrana nemá znamenat vyhnání člověka, je tam o pravomocech Správy, dá se něco ospravedlnit, atp., možnosti na částečnou legalizaci v tom zákoně v podstatě jsou. Stavět boudy na cizím nebylo chytré, po r. 2008 vůbec ne, a musíte si ohlídat, že nic nového by tam už teda vznikat nemělo, i kdyby k vám byl teď zákon shovívavej.
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 18:54 Reaguje na Jarka O.
Dobrý den, jen věcně opravím - nemám žádnou apku. Ale to je detail. Pokud jde o trampské kempy, ať je správa CHKO klidně zlegalizuje, pravomoc na to má. Pak to ovšem budou oficiální tábořiště přístupná všem bez rozdílu, tedy turistické cíle, kterým bzde třeba zajistit mediální propagaci, aby si je mohli užít všichni. Noc v lese u ohně bude pro řadu lidí novým lákavým zážitkem.
Odpovědět
JO

Jarka O.

5.2.2024 18:59 Reaguje na Ivan Brezina
Pane, v článku o Jizerských rasrliníštích jste psal, že je chcete mít pro sebe jako správný sobec. Tak proč to jinde nedopřejete jiným. Vys.. se na tu nucenou medializaci, ta mě štve asi nejvíc.
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 20:48 Reaguje na Jarka O.
Medializace a propagace zlegalizovaných tábořišť bude velmi důležitá aby se lidé poučili jak to v přírodě vypadá. Přesně takto to teď doporučuje těch 27 vědců a vědci tomu rozumějí.
Odpovědět
JO

Jarka O.

6.2.2024 09:19 Reaguje na Ivan Brezina
Ne, to nenapsali ani nemysleli, protože vědí, že les není Václavák. Mýlíte se, nechte toho.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

5.2.2024 19:30 Reaguje na Miluna z Hor
Pane, já se vůbec necítím být arbitrem. Protože, jak již jsem zde k podobným vášnivým diskuzím několikrát psal, každá protistrana snese nespočet důkazů, že jen ona má pravdu. Vědecká obec je v tomto případě rozpolcena a není divu, protože tak složité téma je dle mého úsudku nad možnosti chápání a modelů.
Co je pravda, prověří až čas, ale toho se vy ani já nedožijeme.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 20:26 Reaguje na pavel peregrin
to je mi vás opravdu líto, vědecký koncenzus je jasný ... jen se ukazuje že situace v negativním slova smyslu postupuje rychleji než byly optimistické výstupy z klimatických konferencí ...ty které Brezinové považovali za příliš alarmistické... Je pravděpodobné že i díky Brezinům už je pozdě ... setrvačnost těch jevů je tak dlouhá že se fatálním následkům už nevyhneme ...a nebojte, uvidíte to sám velmi brzy ... co proboha lidi jako vy a Brezina děláte na EKOlistu? vy máte být v IVK ...
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 20:46 Reaguje na Miluna z Hor

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 21:37 Reaguje na Ivan Brezina
smutný, ale pořád lepší varianta než mu unikat do iluzivních pavědeckých světů s psychopaty jako Semín a Hájek jako ty ....
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 21:59 Reaguje na Ivan Brezina

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
pp

pavel peregrin

6.2.2024 07:02 Reaguje na Miluna z Hor
Víte, jsem už dost starý na to, abych věřil pohádkám. To, že se klima mění, nikdo rozumný přece nepopírá, ale nikdo rozumný také nevezme za jediný správný názor ten, že se tak děje JEDINĚ kvůli CO2. Klima se na Zemi mění, co Země Zemí je, a pouze se posouvá z kontinentu na kontinent.
To, jestli to vyhovuje člověku jako druhu, je naprosto marginální záležitost a pokud si někd omyslí,že klima ovlivňuje, je to jeho věc, ale tím vykazuje značnou dávku domýšlivosti.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 13:03 Reaguje na pavel peregrin
milionkrát vyvrácené pochybnosti vám fakt vyvracet nebudu ...o tom už se popsaly miliardy stránek a důkazů...a jak je vidět, pro některé zcela zbytečně ... děsivé jak ta generace postoupila dokonce i mezi lidi co si myslí že přírodu mají rádi a chrání ji... Brezinové a Klausové odvedli svou práci velmi dobře .... bohužel se jim povedlo využít faktu že člověk raději uvěří milosrdné lži než děsivé pravdě ....bohužel pro vás, jednou už nebude co si ještě nalhat ..
Odpovědět
pp

pavel peregrin

6.2.2024 17:32 Reaguje na Miluna z Hor
Když ale já vám na to můžu zrovna tak odpovědět, že se tisíckrát vyvrátily klimatické lži. A kdo mezi námi bude dělat arbitra?
To jsou základní poučky logiky, chápu, pro mnoho lidí nepříjemné, ale s tím nic nenaděláme.
Jinak se prosím celý život živím jako zemědělec, tak snad jsem s tou přírodou alespoň kapánek spjatý a skutečně mi věřte, že klimatickým žalem rozhodně netrpím.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 19:24 Reaguje na pavel peregrin
i jako zemědělec, snad vidíte klimatickou změnu, požáry a sucha v jejím důsledku ....nebo si nalháte že ty jevy byly vždy a stejně intenzivní? protože ze statistik vyplývá pravý opak, jsme na počátku neustále se zrychlující spirály, která se nebude líbit nikomu ....
Odpovědět
pp

pavel peregrin

6.2.2024 19:52 Reaguje na Miluna z Hor
Ano vidím, a jak jsem psal, nikdo rozumný to nepopírá, jenže je tady to veliké ALE- co je hlavní příčinou.
To, jestli změny byly vždy tak intenzivní, a je otázkou, jestli jsou skutečně tak intenzivní, či se nám tak jeví z pohledu vlastní optiky, tak na to nelze odpovědět , protože seriozní data pozorování sahají zoufale málo do historie. A myslet si, že ze vzorků ledu cosi vyčtu- promiňte prosím, to můžu věštit z křišťálové koule a vyjde to nastejno.
Co je rozumné dělat, je to, naučit se se změnou žít, šlechtit pomocí genového inženýrství plodiny odolné suchu, hmyzím a houbovým škůdcům.
Ale myslet si, že změním či modifikuji proudění např. Golfského proudu- promiňte prosím, ale to hraničí s hospitalizací v ústavu pro choromyslné, a neberte to osobně, tak to nemyslím.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

8.2.2024 14:50 Reaguje na pavel peregrin
Jedno je jisté pane Pelegríne. Za posledních 10 tisíc let tu bylo již podstatně tepleji a to bez přičinění člověka. Bohužel, na otázku co dotyčný postižený "klima žalem" pro to klima sám dělá, odpověď nedostanu.
Odpovědět

Radek Čuda

6.2.2024 16:00 Reaguje na pavel peregrin
Obávám se, že se zdravým rozumem v této diskuzi moc neuspějete:-). Jinak máte samozřejmě pravdu ...
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 15:52 Reaguje na Miluna z Hor
To je porád dokola. Mírný a ohleduplný trampismus přírodě v zásadě neškodí, ale: Budovat stavby s výkopy velmi poškozuje archeologii. Pobývat či dokonce létat v místech hnízdění sokolů silně omezuje úspěšné vyvedení mladých sokolů. Tolerance (zavírání očí) byla zneužita jinými, agresivnějšími. Jako je to obvyklé.
Odpovědět

Jirka Černý

5.2.2024 16:56
Nechápu proč se to stále řeší na úrovni ochrany přírody, co si má co kdo stavět njaké boudy na pozemku který není jeho, na podobné stavitelské ambice si má koupit chatu a tam se může realizovat.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.2.2024 17:14
Čundroval jsem vždy stylem pana Breziny, nikdy jsem neměl žádnou búdu a nic jiného, nikdy jsem po sdobě nic nenechal, v Tatrách jsme zcela běžně nosili dolů i rozházené konzervy. Na vodě jsem spal v kempu, jako horolezec jsem musel spát v bivaku, ale to bylo pořád to samé.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

5.2.2024 17:32 Reaguje na Pavel Hanzl
Chvályhodné. Nicméně toleranci mnozí zneužívají -jako mastňáci.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.2.2024 20:14 Reaguje na Slavomil Vinkler
No právě. My měli od dětství výchovu ze Zeměpisné společnosti v Brně, což byl sice pionýr (tehdy to jinak nešlo) ale vedli to přírodovědci skautským stylem.
Odpovědět
JS

Jakub Sláma

5.2.2024 17:40 Reaguje na Pavel Hanzl
Pan Brezina ilegálně pravidelně vstupuje do nejchráněnějších území a chlubí se tím na internetu. Jeden příklad za všechy:

https://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/velka-jizerska-louka-sobcovy-zapisky
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 18:11 Reaguje na Jakub Sláma
Tak on se povazuje za nejvetsi kapacitu a tak na to ma ve svy hlave narok .... i kdyz hlasa bludy co jsou vsem cim dal vic k smichu protoze realita ukazala jak na tom s klimatickou zmenou jsme ....
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 18:16 Reaguje na Miluna z Hor
I Václav Klaus už uznal, že Klíma se mění: https://pohrom.cz/2019/09/10/vaclav-klaus-pod-tihou-dukazu-uznal-ze-klima-se-skutecne-meni/
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 18:52 Reaguje na Ivan Brezina
Svou praci uz bohuzel tihle manipulativni lhari odvedli..... a jak na tom jsme je zcela jasne i z tehle diskuze...dokonce i v ekologickem mediu lide veri odvekemu klima popiraci jeho umele pidi problemy a nechavaji si jim urcovat diskurz ochrany prirody ..... nechapu.. zatimco nas soc. mediich Brezina ve sve sekte maze vsechny oponujici, tady je mu otevirana naruc jakoby neco skutecne prinasel...
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

5.2.2024 18:58 Reaguje na Jakub Sláma
To je přesně to, o čem jsem psal. Je to uzurpaci přírody
pro "vyvolené" kteří klidně zaplatí i pokutu za porušení
zákazu. Já na to mám, abych porušil zákon a lůza tam nemá
co dělat. On už se asi těší, až bude v těch skalách sám
bez ostatních lidí. Aby se nezmýlil a nebyl vyhnán taky.
Vlastníci a budoucí privatizeři mají snahu prosadit zákaz
vstupu do lesů mimo jimi určené cesty pod různými důvody,
od starostí s možností úrazů pády stromů a větví, až po
starosti o zdraví návštěvníků při lovu, těžbě dřeva atd.
Snad se už toho nedožiji, ale reálně to hrozí, protože
zájem vlastnit státní lesy je enormní! Pak bude důvodem
zákazu i bivakovat pod převisem to, že může ten převis
spadnout a zabít spícího milovníka přírody.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.2.2024 17:18
Za komára byly ve Vysokých Tatrách podhrabané velké balvany a dalo se pod nimi přespat jako v potkaní díře. Horoslužebníci to blbě snášeli, ale my měli horolezecké průkazky, tak se to tolerovalo. Měli ale pocit, že Tatry jsou jejich a když tam přijede nějaký čehún, tak jim vlastně leze do kuchyně. Jak přišel kapitalismus, vše zablovali, zakázali a my začali jezdit stejně do Alp.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 20:20
Myslím že nebude škodit těm méně znalým připomenout historii akcí, textů a knih velikána tohoto svatého boje proti dřevěným chajdám: 2009 Brezinova Kniha Zelená apokalypsa, předmluvu napsala nejvyšší bytost vesmíru a znalec všech vědních oborů Václav Klaus. 2018 Kniha "Oteplí se a bude líp. Změna klimatu není problém, kterým by se měla společnost vážněji zabývat, tvrdí lidé jako Václav Klaus a Ivan Brezina" ... v roce 2014 Brezina po Klausově boku mluví o "o škodlivosti Václava Havla po roce 1989 či o konci tématu globálního oteplování. 2009 Brezina bojuje za kmotry ODS co si chtějí ze Šumavy a jejich pozemků udělat byznys a ti zasr... ekologičtí aktivisté jim v tom překážejí...(následně soud rozhodli že ekologičtí aktivisté byli narozdíl od politiků a policie v právu) https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/klaus-na-sumave-postupuje-sprava-i-ministerstvo-racionalne 2014 Brezina opět jako host v institutu Václava Klause ... stejný rok Akce kvílejících konspirátorů nazvaná "17. listopad 1989 dnešníma očima tehdejších demonstrantů: KONČÍ POLISTOPADOVÁ ÉRA?
účastníci: L. Jakl, I. Brezina, P. Hájek, M. Semín" skvělá partička že? Doporučuji vygooglit hlavně Semína a šílence Hájka ....opravdu tohle stvoření z Guinnessovy knihy rekordů v kategorii Nejvíc enviromentálního másla na hlavě má určovat co v ČR škodí přírodě? vytvářet dojem že boudička v lese je to co naší přírodě škodí především? btw. tohle na mě vyplivnul google během vteřiny na klíčová slova "Brezina Klaus" doporučuji všem si hlavně starší perly tohoto "ekologa" vygooglit ...nikdy nepřiznal žádný omyl, jeho technikou je obklopení se stejnými pomatenci, důsledně banuje jakoukoli opozici na soc. sítích, neumožňuje žádnou diskuzi .... je těžko pochopitelné jak tohle může dostávat prostor v ekologicky laděném mediu ... jsme fakt nepoučitelní?
Odpovědět
Ra

Radek

5.2.2024 22:10 Reaguje na Miluna z Hor
Tak z toho smradu a arogance co je kolem pana březiny se pomalu klube pěkný ptáček .
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 22:26 Reaguje na Radek
v tomhle je internet a historická data skvělá věc.... krátkodobě můžete lhát a vyznávat bludy a manipulovat veřejností, ale když se prokáže že realita je zcela jiná, někdo vám vaši lež a manipulaci omlátí právem o hlavu. Brezina napáchal neuvěřitelnou škálu obludností po boku Ruských agentů typu VK a každý kdo dokáže napsat písmena do vyhledávače to může sám vidět z jeho vlastních historických slov a prohlášení, pokud skutečně hledá pravdu o věcech. Ale takových lidí už bohužel moc není, zato je mnoho tribálních povrchních černobílých šílenců co se na sítích obklopí stejnými pomatenci a narcisticky si v té žumpě hoví v iluzi že nějak verifikuje jejich blud ..... to je Ivan Brezina nevidící si na špičku nosu, člověk s drzostí hlásat se o prostor v Ekolistu a předstírání že ochrana přírody je i jeho téma , člověk vystupující po boku xenofobů, fašistů a ruských konspirátorů .... mnozí mu to dokonce i zde baští i s navijákem...
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 22:10

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
IB

Ivan Brezina

5.2.2024 22:38 Reaguje na Miluna z Hor

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 23:24 Reaguje na Ivan Brezina

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
JS

Jarek Schindler

5.2.2024 22:51
Trampská válka určitě nikde neprobíhá. Co probíhá je "křížové tažení" pana Breziny proti všem tamním. V poslední době může člověk otevřít pomalu cokoliv a vždy na něj, znovu a znovu, vypadnou Roverky a pán Brezina. Už to vypadá, že nemáme větší "přírodní problém" něž trampské kempy. Samozřejmě to souvisí s všudypřítomným porušováním zákonů, kde se hlavně pan Brezina zaštiťuje tou stočtrnáckou. Taky doufám , že AOPK už konečně začne fungovat a na porušování zákonů o lesích a ochraně přírody si konečně posvítí. Může začít s panem Brezinou a ekology z pořadu "Nedej se". To jejich porušení zákona , kterým se pan Brezina tak rád ohání je tam krásně zdokumentováno. Tak co pane ministře? Začne konečně AOPK jednat a napaří filmařům společně s panem Brezinou tučnou pokutu za rozdělávání ohňů v lese? Důkazy na to jsou zachyceny přímo v pořadu.
Pan Brezina se presentuje jako "vystudovaný ekolog" ale jak je vidět nebrání mu to v tvrzením nesmyslů typu, že pod převisy se nacházejí váté písky. No asi neví co je to vátý písek.
Taky mě celkem pobavilo jak odborník na netopýry a vrápence z Přírodovědecké fakulty UK Radek Lučan doložil, jak velmi trampování v zimě škodí hibernujícím letounům. Sice nejsem odborník na netopýry a vrápence a s panem Lučanem se mooc nemusíme ale stejně pochybuji, že by něco podobného vůbec řekl. Pochybuji, že na těch skalách bude "hybernovat" jediný vrápenec. V Čechách se navíc může jednat pouze o jeden druh a to vrápence malého To samé potom platí o netopýrech. Jsou sice i druhy zimující ve štěrbinách a najde se i nějaký ten druh který snese teplotu těsně nad bodem mrazu ale povětšině zimují na úplně odlišných stanovištích se stálým specifickým mikroklimatem. Taky by mě zajímalo tvrzení, že tam, kde se trampovat přestalo, výskyt netopýrů a vrápenců mnohonásobně narostl. Řekl bych, že početnost těchto druhů se zvyšuje již od konce devadesátých let a s nějakým trampováním či očazenými skalami to nemá nic společného.
Řekl bych, že pan Brezina se ve své svaté válce neštítí ničeho, pouze účel světí jeho prostředky.
Odpovědět
Vladimír Kožíšek

Vladimír Kožíšek

5.2.2024 23:39 Reaguje na Jarek Schindler
Tak jsou rád, že jsme se dostali k informaci o dodržování zákonů. Pokud opravdu pan Brezina takto závažně opakovaně porušil zákon, rozhodně by z toho pro něj měl být vyvozen nějaký důsledek.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

6.2.2024 07:41 Reaguje na Vladimír Kožíšek
Víte, já opravdu doteď nevím co Miluna a Jarek řeší. Ono totiž je všem biologům a skutečným ekologům známo, že mírné, opatrné a šetrné návštěvy chráněných území prospívají. Co škodí je nadměrná návštěvnost a zejména nešetrné chování jako boudy, kopání děr pro ohniště, odpadky, rušení hnízdících nebo zimujících atd.
Bohužel zákon z principu neumí stanovit co je ještě to trochu a tedy dobře a co už ne. Protože zákon umí jen úplně zakázat, nebo úplně povolit. Bohužel je skutečností, že AOPK se snažila jít cestou tolerance spolehnutím se na disciplínu skutečných trampů, ale došlo to k tomu, co je zdokumentováno a je to tedy owertramping mastňáků. A tedy AOPK, vedení CHKO tedy nezbývá než striktní dodržování zákona, což je na škodu stejně, jako jeho přetěžování. Víte jak s toho ven? jediný způsob by byl návštěva s průvodcem. Ovšem tramp si přece průvodce nenajme, že?
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 08:16 Reaguje na Slavomil Vinkler
co řeším? řeším že tuhle svatou válku uměle rozeštvává ten kdo na ni má nejmenší nárok, ten kdo sám má se svými kumpány (Klaus, Hájek, Semín a spol) na svědomí nejnegativnější posun naší společnosti k pavědeckému popírání největších ekologických hrozeb, navíc narcistický posedlý člověk co se klidně vysmívá mrtvým dětem aby zesměšnil ty, kterým klimatická krize není lhostejná.... tenhle odvěký patologický nesnášenlivý destruktor skutečně nemá na srdci nic pozitivního. Uchopil téma a snahou být papežštější než papež se snaží dosáhnout cílů, které zatím jen tušíme, ale z jeho psychologického profilu je evidentní, že o společnost a ochranu ŽP mu rozhodně nejde. Většina lidí je bohužel tak hloupá že vidí jen slova, vnímat historický, psychologický a názorový kontext je mimo jejich možnosti ...proto to mají Brezinové a Klausové v téhle zemi tak snadné a my v cyklech zjišťujeme že skočit na jakýkoliv jejich špek je vždycky jen chyba .... ale klidně si tu dál hrajte s iluzí že se ekolog Brezina snaží chránit přírodu .... :-)
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

6.2.2024 09:40 Reaguje na Miluna z Hor
Já o Březinovi nic nevím, a od vás? Mimo nadávek nic konkrétního.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 10:00 Reaguje na Slavomil Vinkler
v tom asi právě bude Váš problém, pokud neznáte Brezinovu historii po boku rusofilů, fašistů, xenofobů a konspirátorů, pak rozumím tomu, proč jste mu na tuto jeho další akci, pomocí které se snaží smýt svou histori a etablovat se, naletěl ... pokládal bych u zdravého člověka za rozumné být vděčný těm co jim obzory směrem k pravdě rozšířili (vše se dá snadno ověřit na internetu), ale to bych po vás chtěl asi příliš ...vaše afinita k Brezinovi vypovídá o jisté podvědomé podobnosti, zejména narcismu. Ten vás nepustí k proměně názoru a tvrdošíjnému trvání na tom původním, i pod světlem důkazů o tom kým Brezina je doopravdy ...tak pozor ať neskončíte jako on. Cesta k tomu je velmi snadná. Návrat do reality nemožný.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

6.2.2024 11:06 Reaguje na Miluna z Hor
Já se nikoho nezastával, jen napsal, že jistá úroveň šetrného turismu je prospěšná, ale owerturismus škodí. No a vy mě vyhrožujete.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 11:16 Reaguje na Slavomil Vinkler
nerozumím, čím vám vyhrožuju? tím že říkám že je třeba zkoumat jesti dokážu přehodnocovat pod tíhou důkazů názory a nebo převažuje ego, které to nepřipouští, protože je geniální? To se přeci týká všech, obzvlášť v odbě kdy je tak snadné se uzavřít do názorových bublin... navíc, realita přeci není vyhrožování, to že ji tak vnímáte je poměrně zvláštní .... zkuste se nad tím zamyslet, proč takto kličkujete a bráníte neubránitelné ...
Odpovědět
PK

Pavel K.

6.2.2024 09:36 Reaguje na Slavomil Vinkler
A kdo je hlavní příčinou toho overtrampingu mastňáků? Apka Trampské kempy, jejíž jediný cíl je vytvořit umělý problém, který nemůže být řešen následně jinak než represí. A jestli tu apku tvoří p. Brezina sám nebo nějaká jím nastrčená figurka, je v konečném důsledku úplně jedno...
Odpovědět

Radek Čuda

6.2.2024 16:07 Reaguje na Pavel K.
Tak jednoduché to není, ono prostě to Kokořínsko dostává céres už hezkých pár let a to bez nějakých appek. Ale co bylo dřív v pohodě a vlastně nikomu nevadilo se postupem doby stále rozrůstalo, až to dosáhlo stávajícího stavu, který je prostě neúnosný.

Březina tu appku v podstatě jen využil k demonstraci toho, že ten dnešní stav je už fakt totál za hranou. Možná to učinil z nějakých čistě osobních důvodů, ale to na věci nic nemění.
Odpovědět
VM

Vaclav M.

6.2.2024 16:24 Reaguje na Pavel K.
To uz byl problem pred apkou, kempy tam zacaly rust jak houby po desti uz v 90.letech a kolem 2005 uz tam bylo prekempovano. Prvni GPS seznamy kempu uz kolovaly kolem 2008.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

6.2.2024 12:31 Reaguje na Slavomil Vinkler
Neřeším nic. pouze upozorňuji na fakt, že v pořadu "Nedej se" si sami tvůrco v lese založili oheň. Podívejte se, uvidíte.
S tou návštěvností souhlasím. Proč se ale ta návštěvnost najednou zvýšila? Nepomohla k tomu úplně náhodou ta apka se souřadnicemi jednotlivých kempů , kterou sice podle podle svých slov pan Brezina nevytvořil ale všemožně ji propaguje?
Odpovědět
PK

Pavel K.

6.2.2024 12:53 Reaguje na Jarek Schindler
On tu apku právě s velkou pravděpodobností vytvořil nebo na ní minimálně participuje. Docela dost důkazů, přímých i nepřímých, je v posledním příspěvku tady na FB. Včetně korespondence, fotek, zcela náhodně stejných hodinek či prstýnku na ruce. Pěkná investigativní práce... https://www.facebook.com/profile.php?id=100089044280154
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

6.2.2024 12:24 Reaguje na Vladimír Kožíšek
No stačí se podívat na pořad "Nedej se" . Tam ten založený a natočený oheń snad jasně vidíte. Doufám, že autoři toho pořadu nemíní tvrdit , že ten oheň tam již hořel.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

6.2.2024 14:44 Reaguje na Vladimír Kožíšek
Pokud byste to nemohl najít tak "Nedej se" část "Selhání na Kokořínsku" z 29.1.2023 ( https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/222562248410034/)
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

5.2.2024 23:42 Reaguje na Jarek Schindler

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
IB

Ivan Brezina

6.2.2024 08:43 Reaguje na Miluna z Hor

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 09:01 Reaguje na Ivan Brezina
víš Brezino, mě je tě vlastně líto, kdysi si vsadil na to že tvoje klimapopíračství po Klausově boku z tebe udělá hlavního "ekologa" jeho oligarchie....nepovedlo se, váš pavědecký fosilní klan neuspěl a myslícím lidem je už jen pro smích ....zkusil si ještě restaurovat svoji fatálně brutálně zprofanovanou karieru po boku xenofobů, fašistů, rusofilů a konspiračních šílenců na seminářích v IVK ale zase tvoje narcistická touha po tom být alespoň trochu Někdo neuspěla, smutný osud pro tebe, štěstí pro ČR .. vsadil si na kartu že rozklad demokracie se povede a ty budeš opět u toho ....zase si neuspěl.... ..no a tak sis vymyslel tohle....uděláš z komára velblouda na chatičkách v lese, uděláš si jméno u těch bez paměti a nebudeš už ten všemi opovrhovaný pavědec ale ochránce přírody!!! ...jako plán dobrý, zvrhlý ale dobrý....budeš papežštější než papež a na to by se pár ekologicky smýšlejících mohlo chytit a ty bys pak zase mohl rozeštvávat klimatickou debatu svými konspiracemi a oddalovat řešení ..... bohužel skuteční vědci ti v tomhle přehánění a rozeštvávání zbytečných válek budou sice oponovat, ale ty zase prohlásíš za "skupinku vědců" jako kdysi s Klausem .... snažíš se hezky a aktivně...narcismus a touha získat respekt je mocný hybatel, ale chápej proboha, že po tom cos v týhle zemi po boku té nejhorší spodiny napáchal někteří nezapomenou .... good luck, nemáš to lehký, ale byl si to ty sám kdo byl téměř vždycky na špatný straně...a to má svoje důsledky .... škoda že se nezmůžeš na věcnou reakci...tady nemůžeš mazat jako u sebe kde sis vyvořil bublinu patologických fosilních popíračských přikyvovačů a vyřešil tak lži ve kterých žiješ
Odpovědět
PK

Pavel K.

6.2.2024 08:53 Reaguje na Miluna z Hor
Musím říct, že všechny komentáře Miluny z Hor sedí jako prdel na hrnec. Omlouvám se za vulgarismus, ale nic trefnějšího mě nenapadá. Díky za to, že někdo tak výstižně rozebral celý kontext snah p. Březiny, je to neuvěřitelně absurdní a bizarní, když člověk s tímto "ekologickým" kreditem dnes vystupuje jako "ochránce přírody", měl by to být spíš případ pro psychiatra než pro AOPK a podobné instituce.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 09:07 Reaguje na Pavel K.
dík, po zaregistrovani týhle další Brezinovy štace nezbylo než věnovat pár hodin času vysvětlení pro ty, co by se na tuhle jeho novou udičku mohli chytit... nekterý věci je snažší zastavit v zárodku. Ať se daří.
Odpovědět
JO

Jarka O.

6.2.2024 09:16 Reaguje na Miluna z Hor
Tak tohohle se nezastávám. Jsou chaty na soukromém pozemku, věděl o nich vlastník předem, je smlouva, a jsou vůbec trampské? Trhněte si nohou, vy "fosilní loby". Kde jste 30 let byli, máte stále auto, mobil a PC, co? A pokud uznáváte, že clověk škodí ekosystémům, ok, tak les je před váma nutno chránit, je pro zvěř, váš biotop je panelák a 3směnnej provoz na vodíku, nazdar. PS: chaty nejsou o VK a uhlí, nýbrž o výchově, a v tom si ukliďte před vlastním prahem.
Odpovědět
PK

Pavel K.

6.2.2024 10:12 Reaguje na Miluna z Hor
Já se bohužel dost obávám, že tohle se v zárodku zarazit nepodařilo. Zcela upřímně si myslím, že z aktivit p. Breziny je dost zoufalá i spousta normálních lidí v ochraně přírody, protože on je striktním vymáháním litery zákona tlačí do něčeho, co by za normálních okolností vůbec neměli potřebu řešit. Bohužel dnešní digitální doba dala tomuto typu lidí netušené možnosti, takže p. Brezina a jemu podobných pár pošahanců se teď tetelí blahem, jak se před nimi ostatní třesou. A míst, která mohou zničit, je spousta, však už rozšiřují působnost svých fejkových aplikací do Brd a bůhvíkam jinam. Ale rozkrývat a ukazovat kontext a jejich skutečnou motivaci má určitě smysl, jen se obávám, že to pole pro škodění ještě zdaleka nevyčerpali...
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 11:09 Reaguje na Pavel K.
máte pravdu, ale bohužel společnost je minimálně částečně v rozkladu, informací je příliš mnoho a je složité se orientovat a vše posuzovat z mnoha úhlů, včetně lustrace toho jakou historii a jaké motivace asi daný člověk má ...to že se Brezinovi částečně podařilo tuhle hru vytvořit, prosadit a etablovat jako jeden z nejzávažnějších problémů, zatímco pos světě řádí požáry, povodně, nedostatek vody atd atd. ukazuje jak na tom v orientování se jsme ještě hůře než se zdá i pesimistům ...a s tou mentální bídou a neschopností přichází další a další reálné hmotné problémy....takže máte pravdu i v tom že nepřestanou a možností rozkládat a rozdělovat a škodit mají nekonečně....nakonec je to vlastně, a vždycky byl, souboj mezi nevedomostí a pravdou a nemůžeme dělat nic jinýho než na ni upozorňovat...Mnohým tady by přislo normální kdyby jeden vegetarián jménem Adolf H. vedl svatou válku a požadoval aby všichni byli vegani, přidávali by se k němu a vznášeli by logické argumenty jaká je výhoda nepožírání masa a přijali by plně Adolfův koncept té svaté války..... ti co by jim říkali že na tom sice něco je, ale nesmí z toho být nesmyslná černobílá vyhrocená válka, navíc vedená někým komu nevadilo povraždit miliony lidí, by byli terčem opovržení těch, co dokáží žít jen v těch jednoduchých světech bez souvislostí ..... jsem ostatně sám zvědavý co je skutečnou motivací této akce, ymslím že brzo uvidíme politické či jiné ambice tohoto člověka patologicky toužícího po pozornosti a moci ...ta je totiž nekonečná a speciálně tihle ji vůbec nemají pod kontrolou ...takže si počkejme a nastavme mu zrcadlo zas ...
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

7.2.2024 10:16 Reaguje na Miluna z Hor
V této chvíli mě zajímá kdo to vlastně chce Brezinovi nastavit zrcadlo? Co se týká demagogie tak si s ním nemáte co vyčítat. No a hlavně, presentujete se tu jako "baba " a přitom píšete "....jsem ostatně sám zvědavý". Že by ztráta identity nebo , že by šlo o pouhý překlep? Spíš asi chvilka nepozornosti. No i to se stává.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 11:13 Reaguje na Jarek Schindler
Miluna je moje přezdívka 30 let, při jejím použití nejsem nijak vázán používat ženský rod :-) .....vytváříte si v hlavě pohádky a když s nimi realita není ve shodě, tak soudíte ... V čem používám demagogii? že píšu citace a výtah vlastních historických Brezinových článků? vy jste fakt vtipnej .... Bohužel Brezinové vymyli mozky konspiračním popíračstvím tak, že spousta lidí i zde zjišťuje že Brezina je vlastně super, protože píše to co si oni myslí a nechápou že si to myslí proto, že jim konspirační propaganda jedné fosilní země a mezinárodní fosilní lobby a její pohunci jako Brezina vymyla ty mozky ....a pak tu řvou na ty co jim to tu připomínají pro odhalení tohohle divadla, protože nemají koule na to přiznat že i oni sami jsou stejně vymytí jako Brezina a v lesčems s ním souzní ...přesně jako vy...tak co kdyby ste ty koule našel a přestal hrát tohle trapné personální divadlo? jak se vy jako klasický popírač vyrovnáváte s faktem že fosilní lobby naopak už od 70. let věděla co se bude dít a připravovala se na to výrobou Brezinu, co budou ovlivnovat mentálně slabší kusy obyvatelstva jako vy?
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

8.2.2024 15:12 Reaguje na Miluna z Hor
To, že nesouhlasím s panem Brezinou v některých bodech jeho argumentace a s jeho činy , které podle mě poškozují přírodu víc než některé z těch kempů ještě neznamená, že souhlasím s porušováním zákona . Jen by na to měl upozornit někdo s menší porcí másla na hlavě a trochu jinak. Píšete tady kdo platí Brezinu atd. Mě by tedy potom zajímalo kdo platí ty "profesionální demonstranty, blokádníky (přivazovače ke stromům). Je pěkný článek o tom co si "za dobu blokád v NP Šumava "vyblokoval" ten váš guru a odborník na lesy Bláha. Člověk se potom nestačí divit. Uplně mi stačí škody způsobené biopalivy I. generace. Bláha prohlásí, "byl to sice krok stranou ale nic se neděje, máme biopaliva generace II." Takže je otázka kdo nakonec víc škodí a kdo je větší demagog. Pro mě asi ten co se nejdřív za klima lepí kde to jen jde ( čím větší škodu nadělá tím lépe protože se o tom bude psát) a potom se nedostaví k soudu protože si odletěl odpočinout na Bali. Tomu vy říkáte správná ochrana přírody.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 16:27 Reaguje na Jarek Schindler

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
JS

Jarek Schindler

8.2.2024 19:13 Reaguje na Miluna z Hor

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

9.2.2024 06:28 Reaguje na Jarek Schindler

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
JS

Jarek Schindler

9.2.2024 11:36 Reaguje na Miluna z Hor
Vy koktáte? Ještě jsem neviděl nikoho koktat v písemném projevu. " Jako jako". "Zase asi chybička, že?
V každém případě se mi líbí jak člověk co začne urážet oponenty kolem si nakonec stěžuje, když se mu dostane stejné medicíny.
Ale k věci. Já rozličuji mezi ekologií a " ekologií". No a lidi co se chtějí po zádech té ochrany přírody vyškrábát k moci opravdu nemusím. Celkem nedávno tu byla jediná pravda bolševika. Dnes se ji snažíte nahradit jedinou pravdou zeléného ekoteroristy.
Vám o nějakou ochranu přírody ve skutečnosti vůbec nejde.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

7.2.2024 09:59 Reaguje na Miluna z Hor
Skutečnost, že s panem Brezinou nesouhlasím ještě neznamená, že nesouhlasím i s meritem věci. Nesouhlasím se způsobem tohoto " křížového tažení" pana breziny a některými argumenty. Na ně potom reaguji. No a hlavně, snažím se diskutovat o článku a věcech v něm. Zajímají mě fakta a s prominutím, na vaše dojmy "se.u". V demagogii se panu Brezinovi víc než vyrovnáte. Také bych se , na rozdíl od vás, neodvážil tvrdit, že společnost je tupá a bez paměti. Už jen fakt že škůdce typu Zelených "vyobcovala" mimo volitelné parlamentní strany hovoří o jisté inteligenci. No a dlouhodobá nevolitelnost Zelených potom ukazuje na fakt, že s tou pamětí to není až tak moc zlé. Jen aby to vydrželo.
Mužete mi definovat kdo jsou ti co nezapomínají?
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

7.2.2024 10:56 Reaguje na Jarek Schindler
považovat na kolabující planetě fakt, že ekologické strany nejsou v parlamentu zastoupeny, za důkaz inteligence populace je poměrně inteligence prosté :-) ...každopádně Brezina by měl z této "logiky" radost !
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

7.2.2024 13:13 Reaguje na Miluna z Hor
Je mi srdečně jedno z čeho má Brezina nebo Vy radost. Vyloučení populistických stran z možnosti šířit tento populismus na nejvyšší úrovni považuji za malé vítězství rozumu. A zase, je mi celkem jedno jesli je někdo postižen nějakým ekožalem. Spíš mi vadí jak se na tom eko... snaží profitovat. Až bude planeta skutečně kolabovat tak to s určitostí rychle poznáte. Dnes tímto pouze strašíte. No a mě zatím ke spokojenosti stačí to, že ráno vidím na obloze vycházet pouze jedno slunce.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

7.2.2024 16:00 Reaguje na Jarek Schindler
jediné co vás chrání je vaše ignorance ... na planete velmi rychle přibývá míst která se již nedají obývat, vysoké teploty, stoupající hladina moře atd. atd. zvýšená četnost extremních klimatických jevů páchá čím dál větší škody, víte kolik ubylo požáry lesů jen za poslední rok (Kanada, Řecko atd?) ...to vše se přidalo do bilance CO2 na tu špatnou stranu ...nemíním tu školit ignoranty z naprostých základů toho co se ve světě děje, nemá to smysl, vlastně vám tu vaši hloupost a naivitu tak trochu závidím ....nezávidím vám jen to procitnutí z ní ...to bude totiž peklo ... vědomí že jste nic neudělal proti když to ještě šlo a naopak jste hloupě papouškoval popíračské žvásty bude tím nejnepříjemnějším co v životě zažijete, zejména pokud máte děti nebo vnuky ...
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

8.2.2024 01:48 Reaguje na Miluna z Hor
Tak jste mě pobavila, opravdu jsem se zasmál. A co dál? Co se tak vrátit k podstatě věci a reagovat na článek místo toho vašeho úplně zbytečného "školení". No ale když už jste s tím začala tak by mě zajímalo co jste pro tu planetu udělala Vy sama. Toho pokrytectví takových to hlasatélů a propagátorů "záchrany planety" jako jste vy mám totiž již plné zuby. Přitroublé žvásty o ničem a přitom ve skutečnosti se to chová jak poslední " mastňák". Takových jsem zažil už dost.
No a jen pro zajímavost. Na planetě byla vždy místa která se obývat nedala nebo byla těžko obyvatelná.Tedy nic nového pod sluncem. A myslet si , že jde něco zakonzervovat do určitého stavu a ten potom bude neměnný je zase vaše najivita. Nebo že by to byla spíš hloupost?
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 11:20 Reaguje na Jarek Schindler

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 11:42 Reaguje na Jarek Schindler

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět

Radek Čuda

8.2.2024 11:46 Reaguje na Miluna z Hor
Aha, takže Březina píše o tom bordelu v lese, ale protože je podle vás Březina úplný lidský odpad, tak to znamená, že ten brajgl tam buď nenexistuje, nebo je úplně v cajku.

No vy máte taky dost.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 12:08 Reaguje na Radek Čuda
:-) ...tohle byla stejně relevantní poznámka jako kdybych já napsal že žerete psy a chrousty ... jestli jste to nepochopil tak já tu řeším především zvrhlost faktu že osoba předstírající řešení lokálního problému je ta samá osoba co dekády zhoršuje globální problém, schopný zcela zničit i lokalitu toho lokálního problému .... to že pro vás je podstatná jen jedna hrozba a ne ta druhá ukazuje na jistou omezenost ....
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

8.2.2024 15:25 Reaguje na Miluna z Hor
Co mají psi a chrousti společného s prokázatelným bordelem a porušováním zákona? Tedy s tím o čem je tu diskuze. No a hlavně vy řešíte........
Proč mi tedy neodpovíte na jasně položenou otázku? Co jste pro tuto planetu a pro pomatenou touhu po dosažení uhlíkové neutrality udělal Vy sám.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 16:23 Reaguje na Jarek Schindler
když jedinou věc co může v součtu zachrání planetu nazýváte pomatenou touhou ukazujete že nemáme hardware na to mou odpověď pochopit ... a já zas neovládám řeč konspiračních makaků
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 16:23 Reaguje na Miluna z Hor
zachrániT ....nemáTe
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

8.2.2024 19:34 Reaguje na Miluna z Hor
O můj "softwér ani hardwer" nemusíte mít strach. Zatím funguje. Takže chápe celkem dost na to aby pochopil, že vlastně Vy sám neděláte nic a jen zbytečně žvaníte. Tedy jen hloupá výmluva.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

8.2.2024 19:23 Reaguje na Miluna z Hor
Je už jaksi pravidlem, že s IQ vyrukují většinou ti nejméně obdaření. O můj mozek strach mít nemusíte, zatím funguje dobře. Zato vaše myšlení...., konspirační konspirátoři. To má být co? V každém případě krásný výsledek činnosti toho vašeho chuďátka hloupého.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

9.2.2024 06:19 Reaguje na Jarek Schindler
to byl omyl, bohužel tady nejde již napsané opravovat ... vaše IQ nejlépe vystihuje příklon ke konspirační pavědě, tam bohužel o omyl nejde :-(
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

9.2.2024 11:17 Reaguje na Miluna z Hor
I omyl je nakonec nějakým výsledkem mozkové činnosti. Stejně tak to vaše zdání konspirace všude kolem. To už opravdu zavání nějakou vaší paranoiou. Můžete tvrdit něco o omylu ale konspiraci , podle toho jak toto slovo používáte, jste asi přímo posedlý. No a konspirační konsirátoři ve vašem podání asi nebyl zas takový omyl. V každém případu už je to věc pro psychiatra.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

9.2.2024 12:38 Reaguje na Jarek Schindler
tohle je divná doba. Konspirátoři, obviňující konsenzus světových vědců ze lži, věřící ve spiknutí, v kterém je jim tajeno že vypouštění fosilního CO2 do vzduchu nemá žádný vliv na klima, obviňují ty co ověřenému vědeckému konsenzu věří z toho, že jsou paranoidní a patří na psychiatrii ..... :-) .... škoda že při své inteligenci a narcismu si vnitřní humor tohoto paradoxu nemůže vychutnat, je totiž mimořádný....
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

9.2.2024 19:06 Reaguje na Miluna z Hor
A co to má mít společného se mnou? Já snad někomu tvrdím, že CO2 nemá žádný vliv ma klima? To jste zase vyčetl kde? No už jsem to napsal. Jedinci co se tu jako Vy ohánějí inteligencí ji sami moc nepobrali a lidi trpící paranoiou nikam jinak než na psychiatrii nepatří.
Odpovědět
Ra

Radek

6.2.2024 09:22 Reaguje na Jarek Schindler
Ano , vystihl jste to přesně . Arogance pana březiny to jen podtrhuje.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

7.2.2024 10:26 Reaguje na Radek
Mě spíš vadí, že ačkoliv pan Brezina je schopen reagovat pomalu na cokoliv, tak na mé připomínky ke svému článku nějak nereaguje. Ticho po pěšině. Osobně by mě zajímalo jak člověk co celkem oprávněně kritizuje rozdělávání ohňů v lese vysvětlí, že bez uzardění je sám schopen v tom lese ten oheň rozdělat. Navíc před kamerou a v pořadu který může vidět celý národ. Neříká se tomu náhodou pokrytectví? Na ty další nesmysly, třeba ty váté písky asi pan vystudovaný ekolog reagovat nebude.
Odpovědět

Radek Čuda

6.2.2024 16:18
Je fascinující, s jakou intenzitou tady v diskuzi řeší, co je Březina za ... doplňte si sami ... a jak v mnohem menší míře se řeší podoba těch tábořišť/kempů/budek a hlavně s ohledem na rozlohu toho území jejich počet. Bo cca 120 ... no to mě teda po...!

Já beru, že Březina z nějakých důvodů leží některým lidem v žaludku. Třeba neprávem, třeba zcela zaslouženě, já neznám a je mi úplně někde. A taky beru, že svým přístupem a možná až přílišnou nekompromisností tomu jde dost naproti a mnohé to fest točí. Ale fakt by mě zajímalo, jestli ti, co tady řeší hlavně Březinu (jako osobu) považují stávající stav na Kokořínsku za ok, optimální, pohoda, jazz, trenýrky do zvonu.

A za sebe musím říci, že já tedy ne, z mého pohledu je to prostě overkill jak sfiňa. Jak tady již zaznělo " Bordel v lese je bordel v lese, to je marný."
Odpovědět
Ra

Radek

6.2.2024 16:30 Reaguje na Radek Čuda
Ano je to bordel v lese jako prase . O tom nemá cenzu diskutovat …..na druhou stranu je blbost likvidovat vše co tam místní po léta mají . A tady z toho ohně lítají jiskry , inu není to zrovna malý ohýnek na upečení pár buřtu a ohřáti rukou , jako takový kazatel morálky by si to neměl pan březina dovolit a česká televize v pořadu o dodržování lesního zákona už vůbec ne .
Odpovědět
Ra

Radek

6.2.2024 16:31 Reaguje na Radek
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/222562248410034/
Odpovědět
VM

Vaclav M.

6.2.2024 16:31 Reaguje na Radek Čuda
To je takovy trochu bolsevicky pristup, kdy se resilo ne co kdo rekl, ale kdo to rekl.

To se tady snazim rici porad, i kdyby Brezina tu nebyl, chytne se toho casem nekdo jiny, protoze problem tam realne je i bez nej. Je to marny, je to marny.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 16:39 Reaguje na Radek Čuda
no kdyby jste si prošel odkazy co sem někteří dali, zjistil by ste že se pletete, že to kdo je Brezina je důležitější než to co řeší. za a) zdá se že než Brezina začal problém "řešit" začal se starat o to aby ten problém byl co největší, aby návštěvnost těch míst nabrala maximální intenzity ...připomíná to hasiče co zapaluje stohy aby pak mohl jezdit hasit a ukazovat jaký je ochranář, což je od Klausova Hlavního Popírače zajímavý počin ...můžeme jen hádat co je zatím, že Rusové na Zapadě skrz své lidi záměrně rozeštvávají populaci a platí jak krajní pravici, tak levici, že Brezina je na hlavní agenta Ruska napojený pupeční šňůrou a často pobývat i po boku Hájka z Protiproudu je holý fakt. Důkazy že Brezina záměrně poštvává veřejnost proti ekologům v něčím žoldu ale nejsou...jen otázky. Hlavní je Proč ten co nejvíc přírodě škodil lhaním o neexistenci GW náhle má potřebu bojovat s marginálními problémy? za b) Z jiných odkazů by jste se dozveděl že narozdíl od chatek v lesích Brezina použil dřevo nasáklé chemií pro zpěvnění břehu potoka a i přes testy laboratoře ho odmítá odstranit a vykrucuje se jak může ...čili nezávadné dřevo jinde inkvizičně peskuje, zatímco u sebe má nebezpečný materiál kontaminující potok a to nevadí? už chápete? nebo pořád ještě ne?
Odpovědět

Radek Čuda

7.2.2024 15:51 Reaguje na Miluna z Hor
" ... že to kdo je Brezina je důležitější než to co řeší." ... ta s tímto přístupem jděte někam. Řešit se mají primárně problémy, ne lidi, to dělali bolšáni a taky to podle toho tady vypadalo.

Na Březinu kašlu a starat se o něj nijak nehodlám, na Kokořínsko ale nekašlu a mám to tam rád. Ostatně, jezdím tam víc jak půl století a ten stav tam byl posledních cca 20 let horší a horší, dnes je zcela za hranou pokud něčí iniciativa povede ke zlepšení situace, tak za mne dobrý.
Odpovědět
Sl

Slovan

6.2.2024 16:52 Reaguje na Radek Čuda
Musím souhlasit.
Ten stav je naprosto neudržitelný a překvapuje mě, že to je lidem z vedení CHKO asi jedno. Nejspíš mají jistí lidé uvnitř vedení dobré kamarády, jinak si to vlastně ani vysvětlit neumím. Oblast zamořená podobnými stavbami a ticho po pěšině. Je naprosto správné, že na to někdo upozornil a dostal to do veřejného prostoru, ať je to kdokoli.
Odpovědět
Sl

Slovan

6.2.2024 17:01 Reaguje na Slovan
A to říkám s vědomím toho, že být téma “Šumava”, byl bych na druhé straně, než Brezina. Protože fakt je ten, že být to na něm, tak se to tam v době kůrovce vykácelo hlava nehlava, zónace nezónace, Národní Prk neNárodní Park. Tyhle jeho názory bych bez upozornění popravdě neznal - a musím se přiznat, že ačkoli s jeho názorem na Roverky souhlasím, tak moje obecné sympatie k tomu člověku jsou pryč.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 17:08 Reaguje na Slovan
v tom je právě zakopaný pes, proč Klausův člověk na špinavou práci v oblasti ekologie, paktující se s fašisty jako Semín a šílenci jako Hájek z Protiproudu náhle prozřel a bojuje jako divý za marginální ekologický problém? Poskok ODS kmotrů na Šumavě? a to i když sám se k přírodě chová daleko hůře (pražce) a prosazuje nejhorší možné antiekologické postoje ke GW? Proč sám inicioval nával lidí na tábořiště aby následně bojoval s tím jak je to tam ničeno? tady něco opravdu smrdí a já osobně odmítám být poslušnou loutkou v další Brezinově hře, loutkou co vec řeší jen v mantinelech které Brezina určil ...
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 17:44 Reaguje na Miluna z Hor
citace: "Dokumenty totiž mimo jiné zmiňují, že Brezina jako jediný dostal od AOPK fotografie, které se následně objevily v aplikaci "Trampské kempy CZ". Fotografie, GPS souřadnice a další informace tudíž Brezina prokazatelně zneužil k vytvoření tohoto Airbnb po trampsku.
A kdo ví, jestli to celé není zároveň i jeho záložní plán, na "Trampské kempy CZ" se už několikrát psalo o tom, že zavedou "Roverský rezervační systém" a avizovali rozšiřování mapy o další části republiky, takže zpoplatnění kempů je pouze poslední krůček.
Mezi důkazy dále eviduji třeba fotky jeho specifického prstýnku a hodinek (první z už podzimu 2021), které byly na zmíněných stránkách a které po zveřejnění této informace obratem smazal a ještě měl tu neuvěřitelnou drzost vyhrožovat udáním lidem, kteří to odhalili (screenshoty a svědci ale jsou), zapomenutá fotka s jeho obličejem na elfech (taktéž rychle smazaná, ale zadokumentovaná), fotky v článku MF Dnes jeho kolegy, které jsou i na kempech a u kterých je v článku označen jako autor, spletené posty, různá prořeknutí a další spektakulární držkopády této tragikomické postavičky."
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 22:53
Pro ty co neznají historii klimapopírače Breziny jsem sepsal výcuc jeho akcí. Snad bude pak jasnější že nedává vůbec žádný smysl pokud tento člověk předstírá že právě on chrání přírodu před jinými lidmi:
Předně je třeba pochopit že Brezina není klasický ekolog, ekolog chápe vazby v přírodě
a vykládá je tak, aby příroda mohla být chráněna před ji poškozujícími sobeckými zájmy . Brezina celý život dělá přesný opak. Zneužívá nálepku ekolog aby vytržené a nepodložené informace s touto tématikou zneužil naopak právě v neprospěch přírody a přispívá tak k tomu aby příroda nebyla chráněna, protože dle něj je na tom tak dobře, že ochranu nepotřebuje, člověk prý přírodě neškodí a její stav se neustále zlepšuje. Velmi dávno vsadil na to že tato karta bude (v době Václava Klause) kariérně nejvýhodnější, proto s Klausem spojil svůj osud. Stal se jeho člověkem (včetně tehdejší kmotrovské ODS např. na Šumavě) na špinavou práci v ekologické oblasti. Nikdo jiný nebyl ochotný Klausovy bludy zastřešovat nějakým podobným pseudoodborným krytím. Naštěstí bylo toto duo patologických narcisů co se považovali za největší znalce všech vědních oborů odstraněno rozumem a vědeckými fakty a tím začala i Brezinova frustrace a narcistická honba za jakoukoli publicitou (např. vytahování svastiky na náměstí v Semilech a přivolání policie sám na sebe atd.)


2006 Brezina povolán jako Klausův popíračský kůň do debaty s ekology (Bursík). Na debatě je zesměšňována informace o úbytku Alpských ledovců, prý jde o klasický argumentační faul. Ledovců je prý na planetě málo a odvozovat z nich něco o celé planetě nedává smysl (dnes víme že většina ledovců v Alpách brzy zmizí)

2007 Brezina kritizuje že by se do škol měla dostat kniha o globálním oteplování “Nepříjemná pravda” (Gore) děti by prý neměli být podrobeny klimatickému „vymývání mozků“ prý proč má jít “Klimatický Mein kampf do českých škol?”

Kritizuje kritiku Klause klimaskeptika, prý “Snaha umlčet hlasy, které zpochybňují módní klimatický katastrofismus, připomíná středověkou inkvizici.”
Brezina publikuje rozhovor který popírá GW a píše že nás naopak čeká globální ochlazení. (Všiml si ho někdo?)
2008 “ekolog” Brezina se již 10 let soudí s ekologickým hnutím DUHA, prý ho aktivisté pomluvili když prohlásili že zveřejňuje “odborně směšné argumenty”, soud konstatoval že Brezina se směrem k ekologickým aktivistům chová obdobně a soud prohrál. musel uhradit náklady řízení.
Klausův ratlík Brezina píše článek “Omluvit by se neměl Klaus, ale ekologisté” Brezina reaguje na to že Václav Klaus a jeho Centrum pro ekonomiku a politiku (CEP) uvedli film britského režiséra Martina Durkina Velký podvod s globálním oteplováním a jsou za to kritizováni. dle Breziny dokument velmi přesvědčivě demaskuje “globální třeštění kolem skleníkových plynů”.
Gorův film s opačným vyzněním upozorňující na nebezpečí GW byl dle Breziny “odmítnut jako katastrofický pamflet”. Koncenzus světových vědců prý jen “bez ladu a skladu nakupil nejrůznější "moudra" lidí z ulice, poplašné zprávy a stokrát vyvrácené fámy... Stručně řečeno laický aktivismus.” prý šlo oproti skvělému popíračskému filmu o “úsměvný blábol”
ČT která ho uveřnila prý jeho uveřejněním postupovala stejně jako kdyby vysílala “antisemitskou agitku neonacistů”
stejný rok píše text “Globální oteplování – mnoho povyku pro nic”
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 22:54 Reaguje na Miluna z Hor
2009 vychází Brezinova popíračská Kniha Zelená apokalypsa, předmluvu napsala nejvyšší bytost vesmíru a znalec všech vědních oborů Václav Klaus.

Brezina bojuje za kmotry ODS co si chtějí ze Šumavy a jejich pozemků udělat byznys a ti zasr... ekologičtí aktivisté jim v tom překážejí
Brezina mudruje “že pozorované oteplování nesouvisí se skleníkovými plyny, ale lze ho jednoduše vysvětlit kombinací maxima slunečního cyklu a dvou následných velmi silných klimatických cyklů El Niňo. …. tento zcela přirozený jev skončí a dojde k ochlazení.”

2011 Václav Klaus pořádá “debatu” o kůrovci na Šumavě, čistě náhodou nejsou pozváni žádní oponenti, zato Klausův kůň Brezina chybět nesmí. Bylo zde doporučeno aby se MŽP neohlíželo na hlasy odborníků, včetně zahraničních (shodné s názory ekologických aktivistů) a byly vytvářeny holiny, které je daleko složitější zalesnit. Nakonec v praxi nebyl tento názor zcela vyslyšen, někde bylo díky aktivistům a blokádě postupováno podobně jako v Bavorsku a lesy se tam dnes zelenají více než tam kde holiny bohužel vznikly, tak jak chtěli tehdejší šumavští komotři. Následně i soud konstatoval že zatímco aktivisté chránili zákony, politici, NP Šumava a jimi povolaní policisté (mlátili bezdůvodně i neplnoleté dívky) jednali v rozporu s nimi. Právě Brezina ale na onom setkání prosazoval kácení a vznik mýtin a aktivisty dehonestoval pro svého pána. Zvláštní že nakonec tito “fanatici” byli dle soudu těmi kdo hájil pravdu a zákony ČR. Brezina na akci promítal fotky suchých stromů a považoval to za důkaz svého postoje. V dalších letech se právě půda tam kde byly uschlé stromy ponechány zazelenala nekonečně více než tam kde došlo ke kácení a dřevo bylo často velmi podivným způsobem prodáno.
Brezina následně píše že právě blokáda aktivistů může za špatný stav Šumavy.
Ve svém článku (patrně pro svého boha Klause) útočí na Václava Havla “Že je Václav Havel pokrytec víme už dlouho. Mudruje o údajné ekologické krizi, kritizuje energetickou rozmařilost a po druhých požaduje skromnost”
Pavel Matocha prý Havla právem označil za "sobeckého Čecháčka" a "bohatého salónního levičáka".
nezapomenul mu že ”Když začátkem 90. let těžaři kvůli uhlí vystěhovávali lidi ze severočeských vesnic, Havel veřejně podpořil jejich právo na domov.”

2014 Brezina po Klausově boku mluví o "o škodlivosti Václava Havla po roce 1989 či o konci tématu globálního oteplování.
Brezina opět jako host v institutu Václava Klause při Akci kvílejících konspirátorů nazvané "17. listopad 1989 dnešníma očima tehdejších demonstrantů: KONČÍ POLISTOPADOVÁ ÉRA?
účastníci: L. Jakl, I. Brezina, P. Hájek, M. Semín" skvělá partička že? Doporučuji vygooglit hlavně antisemitu Semína a ruského konspiračního šílence Hájka
Brezina si stěžuje že v Senátu ČR věří na Globální oteplování “Brožurka Klimatické koalice se jmenuje Nejnovější vědecké poznatky o změně klimatu. Jenže to nejsou “poznatky”, ale výmysly, a navíc nejsou “vědecké”, ale šarlatánské.”
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

6.2.2024 22:55 Reaguje na Miluna z Hor
Zastává se opět uhlobarona Tykače, kritizuje omezování těžby uhlí a píše “při racionálním pohledu je údajné antropogenní globální oteplování jen chimérou. ”
Brezina mudruje že vymírání druhů vlastně nevadí “kdyby totiž k průběžnému vymírání druhů od počátku světa nedocházelo, evoluce by se zastavila. Vymírání uvolňuje prostor, který příroda následně vyplní nově vzniklými druhy…… "ekologická krize" je prý z pohledu ekologa vlastně jen prázdné ideologické klišé” celý text je dnešní optikou naprosto bizarní viz. https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/ekologie-ochrana-prirody-jako-politicke-vyjednavani.A121217_215934_p_spolecnost_wag Brezina se zde opět odvolává na podvodníka Lomborga, který je následně usvědčen z toho že byl placen průmyslovou a fosilní lobby
Brezina píše že “obnovitelné zdroje nejsou vůbec zelené a často jsou škodlivější než uhlí,”

2015 je ještě více odhaleno že Brezinův guru Lomborg na kterého se se svým popíračstvím tak často odkazuje a společně tvrdí že člověk planetě neškodí a Země je v čím dál lepším ekologickém stavu, odhalen jako osoba placená fosilní a průmyslovou lobby. Miliony dolarů přišly vhod, evidentně se vyplatí popírat ve prospěch k planetě bezohledných sil.
Klausův Petr Hájek (zcela šílený a naprosto vyfabulovaný a skrz naskrz prolhaný server PROTIPROUD) označuje Brezinu za “jednoho z mála nezkorumpovaných novinářů” :-) … aúú to bolí:-)

2016 “novinář” Brezina ve svém článku lobuje za nechvalně známou elektrárnu Chvaletice proti Greanpeace

2018 Kniha "Oteplí se a bude líp. Změna klimatu není problém, kterým by se měla společnost vážněji zabývat, tvrdí lidé jako Václav Klaus a Ivan Brezina"

2021 článek “Green Deal je cesta do středověku”

současnost: Brezina zahájil svatou válku proti trampům, obviňuje je z ničení přírody a inkvizičně požaduje odstranění všech jejich staveb z chemicky neošetřeného dřeva, sám má na své chalupě přímo v potoku chemicky ošetřené přírodě nebezpečné staré pražce, jejich odstranění a zabránění zamořování se soustavně brání.
Odpovědět
IB

Ivan Brezina

7.2.2024 07:36 Reaguje na Miluna z Hor
Hehe, vy teda jedete:-). Jen věcně: nemám na své chalupě přímo v potoku chemicky ošetřené přírodě nebezpečné staré pražce, jejichž odstranění a zabránění zamořování se soustavně bráním. Čus bus!
Odpovědět
PK

Pavel K.

7.2.2024 08:16 Reaguje na Ivan Brezina
Když si člověk s takovou minulostí hraje na ekologa a ochránce přírody, dalo by se poznamenat něco biblického o třísce a trámu v oku, ale to by chtělo aspoň minimální míru sebereflexe. Ale dobře, že je to tady všechno rozkryté, je to dost podstatné pro pochopení, že vám ve vaší absurdní křížové výpravě o přírodu opravdu nejde.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

7.2.2024 09:00 Reaguje na Pavel K.
vědět tak o co jde, co? :-) škoda že patologičtí narcisté nemají občasné záchvaty pravdomluvnosti. Bylo by zajímavé se dozvědět skutečnou Brezinovu motivaci. Takhle si bohužel budeme muset počkat. Čas vždycky nakonec ukáže. Brezina si ostatně vždycky myslel že ho jeho popíračské lži nedoženou, že vždycky nějak pujde se z realného stavu planety vykroutit dalším lhaním, ale tím jak klimakrize postupuje rychleji než se původně zdálo, už je všem jen pro smích.... nejvtipnější na tom je že už v 70. letech měly fosilní korporace informace o GW a začali pracovat na výrobě mediálních Brezinů co jejich byznys lhaním ochrání ....a ještě půl století po tom Brezinové oddaně píší o tom že GW se netřeba obávat :-) ...a část populace jim to stále ještě baští, protože lež je příjemnější
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

7.2.2024 08:45 Reaguje na Ivan Brezina
copak já, ale ty jedeš skutečný pecky....celý život ....bohužel pro pravdu, ČR a ekologické povědomí v ní .... jako v současným světě je fakt hodně bizáru, ale Klausův pseudoekolog a klimapopírač Brezina hrající (se svou historií prznitele Šumavy pro kmotry) na ochránce přírody před zlými trampy, to je fakt asi největší bizár ze všech....to něco na urovni denacifikujících rusáků ... btw. vím že realitu nijak nepreferuješ před fikcí, ale ty pražce tam jsou .... to že si dáš ruce před oči neznamená že nejsi vidět, to že budeš tvrdit že pražce nemáš neznamená že zmizí. chápeš jo?
Odpovědět
PJ

Pavel Já

23.2.2024 06:56 Reaguje na Ivan Brezina
LŽEŠ Brezino! Pražce jsou na tvém pozemku a na cizím pozemku a ty sám jsi to v jedné debatě přiznal když jsi SLIBOVAL ZÁVAZNÉ STANOVISKO MŽP jak jsou TVOJE pražce na tvém pozemku v souladu s ekologickou legislativou. Jsi jen ulhaný rádoby novinář kecálku.
Odpovědět
JO

Jarka O.

7.2.2024 09:15
miluna: Toto dno je vizitka trampa a ne aktivisty?
Je tohle vůbec pravda a jak to souvisí s nelegálními chatami?
Teda víte, co znamená práce novináře? Napovím.. práce s tématy. Tím se jich nezastávám.
Ten pamflet je naštěstí žalovatelný. K cemu vyzývá?
Zastala jsem se tábořišť proto, že jinde ta subkultura zaniká, tudíž je to zvláštnost, ale tohoto ne. Jaké IQ umí do pár pouhých chat zmatlat dějiny, Rusy, uhlí, klima, VK, a osobní hysterický útok?
Je rozbor vody z blízkosti pražců nebo to je pomluva? A co poví redakce?
Odpovědět
PK

Pavel K.

7.2.2024 09:30 Reaguje na Jarka O.
Ten smysl toho, co píše Miluna, je naprosto jasný - jak může celoživotní antiekologický aktivista, napojený na kruhy, které prokazatelně přírodě škodily (Václav Klaus a spol.), vůbec v někom vzbudit dojem, že mu jde o ochranu přírody? Vždyť tomu člověku jde jenom o sebe, to, že se ohání zákony a jakože nekompromisně vymáhá jejich striktní dodržování, je jenom zástěrka. Nechápu, jak někomu takovému může někdo sednout na lep.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

7.2.2024 09:42 Reaguje na Pavel K.
jasný to bohužel pro každého není :-)
Odpovědět

Radek Čuda

7.2.2024 16:00 Reaguje na Pavel K.
Jako kdyby to nebylo jedno. Stará lidová moudrost praví, že i slepé kuře občas zrno najde, takže i pokud by řada z výhrad vůči panu Březinovi byla pravda ... což vůbec nedokážu posoudit ... tak v tomto případě má prostě pravdu a ten stav, do kterého to na Kokořínsku dospělo je prostě zcela za hranou.

A tvářit se, že protože to kritizuje ausgerecht Březina, tak je to vlastně v pohodě ... jako fakt???
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 10:10 Reaguje na Radek Čuda
nedokážete posoudit? nedokážete ani pochopit že když existují stovky článků samotného Breziny, které po dekády poškozují přírodu tím nejhorším možným způsobem, SMĚREM KTERÝ ZNAMENÁ CELOPLANETÁRNÍ DESTRUKCI, tak to NĚCO OPRAVDU DŮLEŽITÉHO ZNAMENÁ? twl! takhle inteligentnímu obyvatelstvu se musí skvěle vládnout..... děsivý ...kdybych podobné hlouposti četl na Protiproudu nebo v nějaké jiné konspirační žumpě, ještě bych to pochopil, ale na EKolistu? "EKO", tušíte vůbec co to znamená? je to mimo jiné i široké chápání vztahů v přírodě a jejich vzájemná provázanost ....to kdo je Brezina a co roky dělá je provázané s tím co toho času vyvádí ..... a co vám zcela uniká ... fakt se proberte a nebo rovnou přiznejte že i vy vědcům nevěříte, že změna co se kolem reálně děje ovlivní velmi negativně vše
Odpovědět

Radek Čuda

8.2.2024 11:42 Reaguje na Miluna z Hor
Nedokážu posoudit bo k tomu nemám relevantní informace a s ohledem na to, že je mi pan Březina někde (já jemu samozřejmě na oplátku také) tak si je nemíním někde získávat a hodnotit.

Info o tom jak to na Kokořínsku v posledních letech vypadá oproti tomu mám, bo to tam mám rád, často tam jezdím a tedy mne to samozřejmě zajímá, a tedy bez čehokoli dalšího vím, že konkrétně v tomto směru má Březina v mnohém pravdu.

A vy se fakt běžte léčit, bo vám z Březiny už fakt hrabe. Můžete to zkusit třeba tím, že si sbalíte bágl a na pár dní na to Kokořínsko zajedete a budete se tam courat. Rozhodně vám to prospěje.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.2.2024 12:19 Reaguje na Radek Čuda
Tihle do přírody nikdy nepůjdou, vždyt by se umazali, nikdy neměli v ruce hřebík, pilku nebo celtu, Kokořínsko že by znali - o to jim nejde, trampy jen zneužili.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 12:28 Reaguje na Jarka O.

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
JO

Jarka O.

8.2.2024 16:03 Reaguje na Miluna z Hor
Jo, jste zcela jiná liga, a ten zbytek o špatných pohádkách nápodobně!!
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 16:15 Reaguje na Jarka O.
asi nehovořím jazykem vašeho kmene, co jste svým výplodem myslel?
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.2.2024 18:23 Reaguje na Miluna z Hor
Hovoříte, ale proléváte ten jazyk možná moc často lavórovicou. Mínila jsem tím, že jste marnej. Proč se nerealizujete v nějaké klima diskuzi, kterých tu je habaděj. Ale klidně prozraďte, jak chcete řešit tu globální klima krizi, ať teda změníme ty mantinely.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 21:08 Reaguje na Jarka O.
skutečně inteligentní odpověď... jinak to co objevně píšete samozřejmě dělám, píšu články, např. o potřebě vyčíslování a placení negativních externalit pro řešení GW...ale ty texty jsou určeny myslícím lidem s IQ nad 120 protože jsou poměrně odborné a vyžadují schopnost syntézy a myšlení....bohužel žádnými podobnými texty pro osoby s IQ polovičním nedisponuji ....
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 12:23 Reaguje na Radek Čuda
podívejte já rozumím tomu že většina lidí jsou omezení polohlupáci ochotní řešit jen marginální věci v jejich okolí, ale chápejte zase vy že naopak existují i lidé co chtějí řešit věci v souvislostech, včetně věci globálnějšího rázu .... na Kokořínsko asi ze své samoty v lese v Orlických horách nepojedu, za a) tu mám na pár hektarech zvířata a ty vyžadují péči a za b) nepotřebuju lufťácky navštěvovat přírodu, když v ní žiju 24/7 a hřeben krásných liduprázdných hor mám kousek od domu ...a pls., aby jsme si ulehčili tohle hraní, napiště mi prosím jestli jste také klimapopírač, at to z vás nemusím složitě postupně dolovat :-) ..většina tu lidí bojuje se mnou trapnou zástupnou formou, protože se bojí přiznat jak jim jisté Brezinovy bludy imponují... a je to poměrně nedůstojné, pravda nakonec stejně vyjde najevo, takže přestaňte hrát a řekněte to rovnou, buďte chlap aspon pro jednou ...
Odpovědět

Radek Čuda

8.2.2024 15:40 Reaguje na Miluna z Hor
Když tak čtu některé ty vaše příspěvky, tak rozhodně budu raději omezený polohlupák než psychouš jako vy.

Vám je Kokořínsko někde, a máte na to plné právo. Nám na Kokořínsku záleží a máme na oplátku plné právo ty vaše výlevy ignorovat.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 16:12 Reaguje na Radek Čuda
rozhodně mi není jedno, jen narozdíl od vás chápu rozdíl mezi rýmičkou a rakovinou a chci je řešit v logickém pořadí důležitosti .... a nevěřím ani léčiteli co je sám prolezlý rakovinou a chce léčit nemoci druhých, to je totiž přesně Brezina ....ignorujte si co chcete, debata s ignoranty mi totiž rozhodně není potěšením ... :-)
Odpovědět

Radek Čuda

9.2.2024 14:06 Reaguje na Miluna z Hor
No, vy tady nevedete žádnou debatu, ale v podstatě tuto diskuzi využíváte čistě jen k vyřizování si účtů s Březinou.
Ten zbytek pitomostí ... probíhá globální oteplení, tedy se na nějaké Kokořínsko můžeme vykašlat ... nemá smysl komentovat.

Když ty vaše příspěvky čtu, tak ať je Březina jaký je, proti vám je to pořád ještě výhra.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

9.2.2024 14:19 Reaguje na Radek Čuda

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 10:13 Reaguje na Radek Čuda
vyberte ti z té plejády neuvěřitelné pavědecké, nyní už i realitou vyvrácené, manipulace a hlouposti sám https://neviditelnypes.lidovky.cz/novinari/ivan-brezina.N1305
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

7.2.2024 09:42 Reaguje na Jarka O.
díky za potvrzení faktu že většinu populace už pravda zasazená do kontextu nezajímá a vyžaduje jen klipovité útržky vytvářející žádoucí emoční reakce ...
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

7.2.2024 09:58 Reaguje na Jarka O.
Jak víte, existují léty ověřené pravdivé věty. První je kosinová a druhá je rabínová.: Hin sa hukáže..., že všechno je jinak.
Odpovědět
JO

Jarka O.

7.2.2024 17:21 Reaguje na Slavomil Vinkler
Vy jste na to totiž asi kápl. Všiml jste si, že ten ekoteror na rozdíl od nás ostatních vč. Pavla K. vůbec nepíše o chatách? Jediné, o čem chtěl získat info, byly pražce, není tramp.
Odpovědět
Vladimír Kožíšek

Vladimír Kožíšek

8.2.2024 01:32
Já bych to vše shrnul takto:
1) Pan Brezina se odvolává na zákony, resp. požaduje jejich striktní dodržování. Na první pohled to je správně, jenže šedivá je teorie a zelený strom života.
2) Dodržuje pan Brezina všechny zákony, aby byl povolán toto požadovat od druhých?
3) Jaktože v pořadu Nedej se natočil oheň pod převisem? Proč ho v lese rozdělával, když požaduje nekompromisně dodržovat zákony? Má oproti ostatním nějaká privilegia?
4) V jiných diskuzích jsem poukázal na masivní porušování stavebního zákona. Ano nic jiného moc neznám, jsem architekt, ale na tomto segmentu mohu poukázat na neblahý fakt, že většina z nás porušuje hned několik ustanovení stavebního zákona a navíc spousta mých klientů je ani nehodlá dodržovat, jelikož je považují za nesmyslné. osobně z toho nejsem moc nadšenej. Ve stavitelství se jednoduše řečeno podvádí ve velkém a to nám velmi komplikuje práci. Naskýtá se tedy otázka: Proč jeden soubor zákonů bez kompromisů dodržovat a jiný ne?
5) Zároveň se občas rád potuluji po krajině a vidím mnohem závažnější problémy - také jsme popsal v jiných diskuzích. Samozřejmě nejsem odborník na ekologii, ale na druhou stranu možná mám mnohem větší bližší vztah k přírodě nežli např. pan Brezina, takže by neměl být můj hlas stejně jako hlas mnoha podobně založených ignorován.
6) To, co tu bylo jinak psáno o panu Brezinovi, není lichotivé. Kdo ví, kolik je na tom pravdy, ale pokud na tom kus pravdy je, tak je opravdu otázkou, zdali je opravdu on tou pravou personou, která tu má kázat o dodržování zákonů.
7) Mě osobně jsou ty boudy a ohniště jedno. Chybět mi nebudou, osobně si myslím, že když většina zmizí, tak to přírodě spíše prospěje, ale dokážu pochopit, že pro některé spoluobčany to může být nemilá ztráta, jelikož tak mohou přijít o kus svého životního stylu.
8) Na druhou stranu, pokud bych vydal energii na budování něčeho, o čem musím minimálně tušit, že není legální, musím počítat s tím, že se najde někdo, kdo to bude chtít odstranit.

Závěr je, že možná není ani reálné, aby každý náš čin, byl v mantinelech, který stanoví nějaký zákon. Někdy je dobré trochu přimhouřit oči a tzv. nehrotit. Zde však byla vyhlášena nulová tolerance a já říkám, když dodržovat bez výjimky jeden zákon, tak pojďme dodržovat rovnou všechny.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 08:04 Reaguje na Vladimír Kožíšek
Víte v ochraně přírody mají nyní bohužel primární důležitost globální hrozby, pokud se nevyřeší ty, můžeme na lokální úrovni udělat prakticky cokoli a náš osud bude i tak zpečetěn ..... a Brezina je nejaktivnější lokální bojovník aby na té globální došlo k obrovské prohře a všechny ekosystémy skončily v pekelném chaosu, proti kterému je kůrovcová kalamita v našich lesích marginální nic. A dělá to systematicky a dělá to dekády, politikům jako VK měl ke globální destrukci dodávat "odborné" krytí, jako mnoho jiných pavědců v mezinárodním měřítku, co za svoje popírání dostaly miliony dolarů od fosilní lobby, která už od 70. let věděla co CO2 způsobuje a připravovala způsoby jak své investice a budoucí zisky ochránit...věděla že podobní lháři a manipulátoři budou jejich jedinou šancí.. přečtěte si některé články Breziny z té doby, kdy teprve vznikala ta tak početná česká klimatická konspirační skepse, ta nekonečně pavědecká hloupost, která už naše děti patrně bude stát důstojný blahobytný život co máme my https://neviditelnypes.lidovky.cz/novinari/ivan-brezina.N1305 Pak vám dojde že NE, že on určitě nemá být ten kdo předstírá touhu po vylepšení stavu nějakého střípku přírody, když celý život maká na tom aby chcípnul Celek...On byl ten co s mnoha dalšími dokonce proměnil společnost v tu, která si raději nalže že se nic neděje, než aby čelila realitě (už bohužel i za našimi okny) a něco dělala. Ale dnešní člověk by asi nepokládal za zvláštní kdyby se Adolf H. stavěl do čela boje za povinné vegetariánství, vždyť vegetarián přece je a řešit ty jeho věci (vyvraždění milionů lidí) okolo není potřeba .... (používám tyto přirovnání v reakci na zjištění jak je sám Brezina miluje, ve svých článcích přirovnal knihu od Gora upozornující před mnoha lety na to co už nyní zažíváme za "Mein kampf", který se nesmí dostat do škol aby nezničil naše děti) .... pokud někdo považujete to zde mnozí o Brezinovi píšeme za pomluvy, přečtěte si sami v odkazu texty tohoto člověka, uvidíte že jsme byli ještě příliš umírnění, svazák klimatické destrukce takto umírněný sám totiž nikdy nebyl ....
Odpovědět
Vladimír Kožíšek

Vladimír Kožíšek

8.2.2024 16:37 Reaguje na Miluna z Hor
Nerozčilujte se paní Miluno. Svět směřuje k nesvobodě a šrouby se holt utahují a jsou tu jedinci, kteří je rádi dotáhnou na fest. Takoví jedinci tu vždy byli. Vždyť jak se práskalo za totalitních režimů - za Habsburků, za AH, za bolševika... Jednou, dřív nebo později, i tito prospěcháři okusí svou medicínku, tak si kvůli nim nekažme život negativními emocemi. Oni chtějí situaci, kdy pro blebs bude jenom město a příroda jen pro vyvolené. Je to způsob, jak zlikvidovat oduševnělost lidského bytí a že nás mohou naštvat, jim dělá dobře.
Spíš řekněte z jakých hor jste. Já jsem doma v oblasti Askiiburgionu.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 17:50 Reaguje na Vladimír Kožíšek
tak to sme kousek, já Orlický hory ... jinak s tím utahováním šroubů, to není tenhle případ... Brezina je naopak ten ultralibertarián, tedy člověk který tu umetal cestu ničím neomezovanému trhu KLause a jeho kmotrů, kde externality z jejich vlastní tržní teorie jsou sprosté slovo o kterém se nemluví ... tedy on naopak prosazoval neomezovanou SVOBODU plundrovat a ničit pro zisk cokoli .... proto je tak překvapivé že zrovna on teď chce něco chránit a omezovat....fakt bych rád věděl proč ten náhlý a nedůvěryhodný obrat v karieře ...
Odpovědět
Vladimír Kožíšek

Vladimír Kožíšek

11.2.2024 09:28 Reaguje na Miluna z Hor
Pardon, že jsem Vás oslovil v ženském rodě :-). Obrat to asi nebude. Pokud je pravdivá Vaše hypotéza, tak jedná v duchu, který rozděluje českou společnost na privilegované a podřízené - vrchnost a prostý lid. Právě pro vrchnost je dovoleno vše. Hranice mezi těmito skupinami je však nejasná. Zdali k vrchnosti přísluší mafián z maloměsta, který vlastní 2 vily a 4 luxusní auta, jest k diskuzi. Oligarchie 90.let, která drží kapitál, potřebuje k naplnění ambic ega pocit moci a k tomu jí pouze opojení majetkovou nerovností např. vlastnictví 30-ti luxusních aut nebo fotbalového klubu už zřejmě nestačí. Tento pocit může být vytvořen odebráním krajiny lidem. Zde na ekolistu zazněly úvahy, kdy nad krajinou budou létat drony a kontrolovat ohniště a to může být předstupněm k tomu, že budou později kontrolovat pohyb osob na stále více se rozšiřujících chráněných územích - ekologismus je zde využit jako nástroj pro obhajobu - navíc odbornou, kdy nás ostatní nepřipustí do diskuze, protože neodborník jim do "ochrany přírody" přeci nemůže mluvit. Např. vrch Oškobrh u Poděbrad byl také celý v roce 2019 oplocen a do tohoto prostoru může vstupovat pouze vlastník velkokapitálu, jeho služebnictvo a ekologové - jak symptomatické a všimněte si, že se o tomto přivlastnění duchovního dědictví našeho národa úzkou skupinou společnosti v médiích vůbec nemluví. Pokud něco namítnete, tak jste umlčen argumenty o ochraně lučních rostlin a hmyzu.
Orlické hory - taktéž můj rajón - tam jsem se dřív pohyboval často. Občas tam dělám i nějakou tu stavbu - pěkné místo ale zaregulované ochrannou krajinného rázu po česku čili ne moc dobře.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

9.2.2024 14:52 Reaguje na Vladimír Kožíšek
Tak toto mě zajímá pane Kožíšku. Co vím tak budete asi první kdo asi ví kde ležel ten Ptolemaiuv Askiburgion oros. Pokud vím tak do dnešní doby to přesně nikdo neurčil. Mohou to být Beskydy, mohou to být Jeseníky a Rychleby a může to být také celá severní část našeho území.Tedy od Beskyd po Jizerky. Máte nějaké přesnější kartografické zaměření?
Odpovědět
Vladimír Kožíšek

Vladimír Kožíšek

11.2.2024 11:23 Reaguje na Jarek Schindler
Jak byste chtěl přesně určit pohoří, které Ptolemaios lokalizoval severovýchodně od Labe? Jiný zdroj z té doby už zřejmě mít nebudeme a tak už asi nikdy nezjistíme, jestli tento název zahrnoval celou severní soustavu od Jizerských hor až po Jeseníky nebo jen nějakou jeho část. Velmi pravděpodobně to však byl název hor v této části naší krajiny severovýchodně od Labe. Pokud ovšem potřebujete žít ve světě, kde všichni musí vycházet pouze ze zcela přesných záznamů a nepřipouštět žádnou možnost pro širší interpretaci, tak Vám bohužel vyhovět neumím.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

11.2.2024 13:42 Reaguje na Vladimír Kožíšek
Já tedy nijak. Jen jsem se o toto zajímal a tak mi vaše tvrzení, že žijete v Askiburgionu přišlo zajímavé. Také nevím vše a něco nového se mohlo objevit. Takže, když to shrnu tak jste mi, jen jinými slovy řekl to samé co jsem napsal já. Jen ten dovětel jste si mohl odpustit. Opravdu nepotřebuji mít vše přesně zaškatulkované. Potom mě ale zaráží, že píšete, že někde žijete a použijete k tomu "exotický název" a přitom ani nevíte kde to nakonec je. Tedy jinými slovy tady někde ve střední Evropě na sever či severozápad od Pálavy. No a ten " z hor" pyšnící se neuvěřitelně vysokým IQ 120 bydlí jen kousek vedle. To člověka opravdu pobaví.
Odpovědět
Vladimír Kožíšek

Vladimír Kožíšek

11.2.2024 16:12 Reaguje na Jarek Schindler
Já tam nežiju, ale v této oblasti severovýchodně od Labe s tímto pro Vás exotickým, ale pro mě a mé přátele zaběhnutým názvem, je místo, kde jsem se narodil, vyrostl a kam se rád vracím - domovem je mi přírodní prostředí - podhorská a horská krajina, kterou se touláme a prožíváme tak její krásy, coý je pro nás mnohem lepší, nežli všechny náhražky, které zprostředkovaně nabízí velmi materialisticky zaměřená civilizace. Pokud Vám to vadí a neodpovídá to nějakým Vašim zaběhnutým představám o tom, jak by druzí měli pojímat svůj život, tak pardon, ale to je Váš problém Vy "Pálavo." :-D
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

12.2.2024 08:19 Reaguje na Vladimír Kožíšek
No vidíte a já tam, tedy na rozdíl od vás celý život žiji. Jen ta poezie hor,jejich "genius loci" s tím jak se sem začali čim dál tím víc stahovat " lufťáci" nějak mizí. Jinak je krásně vidět co jeden dotaz v hlavičce "inteligenta" může způsobit. Nejdříve vaše teorie o mé potřebě žít ve městě, teď zase teorizujete o tom co mi má vadit a mých zaběhlých představách. Jo a ten název bude , tedy kromě těch pár lidí co se tím zabívají či co je to zajímá asi " exotický" pro většinu národa.
Odpovědět
Vladimír Kožíšek

Vladimír Kožíšek

13.2.2024 10:49 Reaguje na Jarek Schindler
Evidentně máte nějaký problém, buďto s chápáním psaného textu nebo máte přecitlivělé a domýšlivé ego, protože jsem nic z toho, co uvádíte, v tomto smyslu nepsal. To, že většina národa název Askiburgion nikdy neslyšela, je naprosto jasné, když většinu zajímá konzum. To by mě fakt nenapadlo. :-D To současně neznamená, že zrovna vy se také zabýváte konzumem nebo bydlíte snad ve městě. Neznám Vás, váš obor, takže těžko mohu toto posoudit.
To, že se Vám do hor stahují "lufťáci" a tím to prostředí do nějaké míry podle Vás asi degradují (?) nebo Vás tím nějak pohoršují (?) zní jakoby lidé z měst neměli právo na pobyt v přírodě. Nebo chcete prosadit nějaké regulace, pro ty, co nebydlí na horách jako Vy? Já osobně žiji na vesnici s výhledem na kopce a lesy a také v nich trávím co nejvíce času, ale nenapadlo by mě osočovat někoho, kdo si k nám do přírody vyjede na delší výlet třeba z většího města. Já osobně bych nechtěl žít ani v malém městě, natož ve velkém, tak polně chápu, že někdo vyjede z města alespoň na víkend. Na pobyt v přírodě máme právo všichni, tak se prosím takto nepovyšujte nad lidi z města. Dobře to však ilustruje, kdo jste.
To, že moje sociální bublina používá pro určitou část krajiny poeticky znějící název, který není posvěcen širším vědeckým nebo společenským konsenzem Vám může být také úplně jedno. Ptal jsem se jiného diskutéra, v podstatě za účelem ověření, zdali se jedná o člověka na tzv. podobné vlně a pak do toho vstoupíte Vy a máte potřebu poučovat a napadat mě. Nechápu smysl, proč to děláte?
A nakonec: Vzhledem k zjevnému nepochopení smyslu textu v mých komentářích se domnívám, že zrovna Vy nejste ten, kdo by tu měl psát narážky na něčí inteligenci. Já určitě problém s inteligencí nemám, mám náročnou práci, kterou by zvládl málokdo, tak si to prosím odpusťte.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.2.2024 12:13
Redakce, mě by zajímal Vás názor na hloupého trotla, který zmanipuloval diskuzi, vede ji naprosto mimo, pohrdá právem a lokálními záležitostmi a hodlá vyhánět lidi z přírody. Bohužel porušujete svá pravidla, jinak by miluna nebo jinde hanzl neměli mít šanci trollit a dokonce nactiutrhat. Nahlášuji svůj příspěvek, abyste si přečetli 100 příspěvků ekoskupiny nicku "miluna", a snad príslušně oceníte ty, které se netýkájí chat - 99%.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 12:33 Reaguje na Jarka O.
velmi zajímavé, ti co zasadili tuto problematiku do širšího rámce, kde se Brezinovo krátkodobé inkviziční počínání v jednom malém prostoru zcela míjí s jeho dlouhodobým počínáním v klimapopíračském globálním měřítku, jsou ti co diskuzi ničí .... vám omezenost nějak imponuje nebo proč prosazujete aby očividné rozpory, ukazující na to že v této Brezinově hře jde o jiné věci než jsou ty falešně předkládané, nebyly řešeny?
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 13:17 Reaguje na Jarka O.
Je poměrně složité něco tvorům jako vy vysvětlovat ale pokusím se příkladem:
několikrát soudně trestaný pedofil si chce založit lesní školku a požaduje aby všichni ostatní byli z lesa vyhnáni, protože se k lesu nechovají hezky.
No a já jsem ten kdo říká: lesní školka a vyhnání těch co les opravdu ničí je dobrá věc, ale není zvláštní že ten co ji chce zakládat prokazatelně napáchal za posledních 30 let nekonečně strašnější věci než ti, které se chce z toho lesa vyhnat? Proč to vlastně dělá? Proč mu jiní lidé v lese vadí? Rovněž tedy i říkám že není vůbec jasné čeho chce, vzhledem k jeho negativní historii s dětmi (v Brezinově případě s přírodou), v tom lese a tou vyháněcí akcí docílit.. No a vy jste ten co chce řešit jen to že lesní školky jsou dobré a vyhánění ostatních z lesa je tedy správné a tak se bavme jen o tom… pomohlo vám to nebo pořád ještě něčemu nerozumíte? Chápete už že prostě existují lidé co vidí větší obraz než vy a vnímají rozpornost předkládáných informací s realitou a historií těch aktérů a tedy mají potřebu uvádět věci do souvislostí, protože až se ukáže o co pedofilovi v tom lese šlo, může být už také pozdě tomu špatnému zabránit? Rovněž si můžete položit otázku proč ten co to chce řešit takto v celé šíři je dle vás “hloupý troll”, zatímco ten omezený propagátor prospěšnosti lesních školek je ten jehož omezeností se všichni musí povinně řídit a musí se pohybovat jen v jím určených mantinelech. Pak nám o tom všem co jste svou nervovou soustavou vymyslet můžete napsat. Bude to jistě velmi podnětné.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.2.2024 15:57 Reaguje na Miluna z Hor
Víte vy, co je to lesní školka? Kvůli ní se z lesa houbaři nevyhání. Jste opět mimo, konspiračně globální samotáři. Možná vás chápu, chcete holt pomstu a válku. Chaty a české zákony s klimatem stále nesouvisí.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 16:06 Reaguje na Jarka O.

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
JO

Jarka O.

8.2.2024 18:36 Reaguje na Miluna z Hor
Hadrváre nebo softváre..s váma je legrace. Vy jste mi včera neodpověděl na otázky, tak já vám odpovím na dotaz: Imponují mi lidi, kteří umí mluvit k tématu. Vy jste miliónem slov napsal, že nemáte rád p. novináře. Já se nikoho nezastávám, ale chápejte, on se živí psaním.
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

8.2.2024 20:49 Reaguje na Jarka O.
on je novinář asi tak jako Goebbels .... vysvětloval jsem zde myslícím lidem proč se zaměřit i na osobu, která akci spustila a která celý svůj život přírodu poškozovala tím nyní nejvíce nebezpečným způsobem....že toto nebylo určeno vám protože mezi tuto skupinu lidí očividně nepatříte by mělo znamenat že budete tyto informace ignorovat...což se vám očividně nedaří ...bohužel nejsem psychiatr abych váš problém s tímto vyřešil
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

9.2.2024 11:22
Konečně se objevilo vysvětlení, které mi ohledně aktivit popíračského gurua v CHKO dává dohromady nějaký smysl. Jestli je pravdivé nevím, ale je to zatím jediné, od lidí co o situaci ví víc než já, co zastřešuje vše co o dané osobě víme. Mě naopak smysl nedával rozpor Proč největší ekologický destruktor v ČR s nálepkou “ekolog”, člověk co prakticky vždy stál proti přírodě, ať už s Šumavskými kmotry, Tykačem nebo s Klausem (a popíral změny klimatu) náhle tak bojuje za jeden malý úsek přírody. Proč “ekolog” co dekády tvrdí že člověk planetě neškodí a netřeba se znepokojovat náhle obrátil a v poměrně nevinných přístřešcích onoho neškodícího člověka náhle vidí nejtragičtější ekologickou událost na Planetě? Proč se ale zároveň na témže místě snaží zvýšit intenzitu návštěvnosti a pak kritizuje její vliv na přírodu. Proč píše o zániku CHKO nebo o potrestání státní správy (CHKO). Podle zdroje co mi toto sdělil za tím může být fakt že CHKO funguje ve vztahu k silným ekonomickým hráčům dobře. Nesouhlasí např. se silnicí či spalovnou. A právě to si přejí některé síly změnit, aby svých záměrů dosáhly. A když to nejde přes stávající vedení CHKO, je třeba ho odstranit a dosadit povolnější. Vytýkat stávajícímu vedení správnou a žádoucí ochranu ŽP nejde, je to jejich práce a tak je třeba najít či vytvořit sporná místa v jejich práci jinde, např. toleranci k lidem co chtějí CHKO navštěvovat a spát v ní, kde se dá ukázat nebo podsunout že svou funkci nějak neplní a volat po jejich konci. Případně je třeba tam i sporně se chovající lidi ve zvýšených počtech nějak nahnat. Zároveň je třeba i zapomenout že smyslem CHKO je i vytvářet hluboký vztah k přírodě, který odpolední návštěvou nezískáte. A koho tak si na tuto akci najmout, kdo by měl nálepku novinář a ekolog a měl zkušenosti s tímto typem práce? Neznáte někoho? :-) Klidně někoho kdo se dokáže rozohnit nad neimpregnovaným kusem dřeva v lese u druhých a sám mít na zahradě třeba i dřevo nasáklé nebezpečnými chemickými koktejly uvolňovanými takto do povrchových vod. Důležitá je spíš zarputilost, bezohlednost a schopnost manipulace.
Odpovědět

Radek Čuda

9.2.2024 14:11 Reaguje na Miluna z Hor
"Zároveň je třeba i zapomenout že smyslem CHKO je i vytvářet hluboký vztah k přírodě, ... " ... jj, ten se nejlíp vytváří tím, že si obedněním pískovcového převisu uděláte takovou roztomilou boudičku. Je fakt, že třeba šrouby měly s tím pískovcem vztah opravdu hluboký:-))).

S vámi je občas docela i sranda.;-)
Odpovědět
Mz

Miluna z Hor

9.2.2024 14:13 Reaguje na Radek Čuda

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
PC

Pavel Charvát

11.2.2024 17:12
Promiňte, jsem tu nový, zaujala mě tato bizarní válka... Může mi zatím pro začátek někdo vysvětlit, co přesně znamená, resp. kde má původ slovo Kulbába? Děkuji pěkně
Odpovědět
PJ

Pavel Já

9.3.2024 08:02 Reaguje na Pavel Charvát
Pokusím se odpovědět. Kulbába je v ukrajinštině pampeliška a tu přezdívku dostal Brezina kvůli tomu že jako pampeliška když zafouká vítr tak se třese tak Ivánek Brezina když někdo napíše něco co se mu nelíbí se roztřese a rozbrečí a hned běží na PČR a podává trestní oznámení. Také má přezdívku Ivánek pán Pražců a to z toho důvodu že u svého domu zpevnil břeh Kružského potoka za pomoci železničních pražců. Více najdete ve facebookových skupinách Ivan a společenstvo práskačů a ve skupině Brezinovy pražce.
Odpovědět
PC

Pavel Charvát

24.3.2024 19:14 Reaguje na Pavel Já
Aha, tak to děkuji. Zajímavé, ta podobnost, i v jiném směru. Z pampelišek se (patrně s proměnou klimatu) staly agresivní potvory a umravnit je na pozemku je celkem potíž. Jeden by je nechal ale ony nenechaj růst pomalu nic jinýho. Nejhorší jsou takový potvory, co mají takový dužinatý ostrý listy co připlácnou kolem sebe a jiné nenechají růst a žít. Boj s nimi je stejně únavný jako sed sudičem a se lstivými Afghánci..
Hele, tohle vás pobaví, tím se ten člověk ve svym věku údajně živí: Pravidelně přispívá do ženských a lifestylových časopisů (Marie Claire, Elle, Moje psychologie nebo Žena a život), kde píše především o evolučním a sociobiologickém rozměru lidské sexuality (Wikipedie). No těpic.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist